Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: 11 nowych przypadków koronawirusa w społeczności zarejestrowanych podczas wybuchu epidemii w Wiktorii

Uważa się, że dwa z poniedziałkowych przypadków są powiązane z ośrodkiem opieki nad osobami starszymi w Arcare Maidstone. Jeden ma 79 lat i mieszka blisko dwóch innych mieszkańców, którzy wcześniej mieli pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Kolejny pracownik.

Oświadczenie placówki mówi, że mieszkaniec otrzymał dwie dawki szczepionki Pfizer-BioNTech i jest bezobjawowy.

„Więcej testów zostanie wykonanych jutro, zwracając uwagę, że będzie się to odbywać co dwa dni, podczas gdy epidemia jest zarządzana” – powiedział dyrektor generalny Arcare Colin Singh, jak donoszą lokalne media.

„Nasz zespół w Arcare Maidstone robi wszystko, co w jego mocy, aby opanować epidemię i nadal ściśle współpracuje z Jednostką Zdrowia Publicznego i postępuje zgodnie z ich radami”.

W sobotę mieszkańcy i goście 10 przedmieść w północno-zachodniej części Melbourne zostali wezwani do zachowania wysokiej gotowości na objawy po wykryciu fragmentów wirusa COVID-19 w próbkach ścieków.

Departament Zdrowia Wiktorii powiedział, że skutki były „zainteresowane” dla urzędników, ponieważ obecnie nie ma potwierdzonych przypadków COVID-19 na tych obszarach.

Istnieje jednak wiele miejsc ekspozycji połączonych z obecnym klastrem na przedmieściach.

Przedmieścia to Aberfeldie, Ascot Vale, Essendon, Essendon West, Flemington, Footscray, Kensington, Maribyrnong, Moonee Ponds, Parkville i Travancore.

READ  Australia stoi przed sądowym odwołaniem od zakazu podróżowania do Indii