Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Costa Book Awards nagle odwołane po 50 latach | Nagrody Costa Book

The Nagrody Costa BookPół wieku później został nagle zniesiony. Sieć kawiarni powiedziała, że ​​nagrody 2021, ogłoszone w lutym tego roku, były ostatnimi.

W oświadczeniu firmy będącej własnością Coca-Coli, Jill MacDonald, dyrektor generalny Costa, powiedziała: „Po 50 latach świętowania niektórych z najprzyjemniejszych książek napisanych przez utalentowanych autorów z całej Wielkiej Brytanii i Irlandii, Costa Coffee uczyniła trudna decyzja o zakończeniu Book Awards”.

MacDonald dodał, że firma była „bardzo dumna” ze swojego wsparcia dla nagród i podziękowała „wszystkim, którzy brali udział i wspierali ją przez lata”.

Nagrody zostały ustanowione w 1971 roku i były znane jako Whitbread Book Awards do 2005 roku, kiedy Costa przejął zarządzanie funduszami. Sprzedał Whitbread Costa firmie Coca-Cola w 2019 roku. W tym roku pula nagród wyniosła 60 000 funtów.

Książka roku 2021 była książką dla dzieci Hannah Lowebyła nauczycielka w Londynie, jej książka sonetów czerpie z jej doświadczeń w szóstej formie śródmieścia.

Nagroda Książka Roku dla Dzieci była jedyną nagrodą literacką, jaką kiedykolwiek zdobył Roald Dahl za Czarownice w 1983 roku. Wśród zwycięzców znaleźli się Seamus Henny Beowulf, który o włos pokonał Harry’ego Pottera i Więźnia Azkabanu w 1999 roku. Iris Murdoch i Paul Theroux W latach 70. książka Philipa Pullmana Bursztynowa luneta stała się pierwszą książką dla dzieci, która zdobyła tytuł Książki Roku w 2001 roku.

Costa – która według spółki macierzystej Coca-Cola raportowała na początku tego roku Miała dobrą sprzedaż – Powiedział, że nie ma planów odbierania nagród przez nikogo innego. Firma nie podała jeszcze powodu swojego zamknięcia.

„Nagrody Costa Book Awards odegrały ogromną rolę w sukcesie niektórych z najlepszych książek anglojęzycznych w ciągu ostatnich 50 lat i pomogły rozwinąć karierę niektórym z najbardziej ekscytujących, ważnych i utalentowanych pisarzy w dzisiejszych czasach” – powiedział Pia Carvalho, szefowa działu beletrystyki w Waterstones. Dodała, że ​​księgarze „bardzo często tęskniliby za nagrodą”, ale ona i jej koledzy „nie mogą się doczekać walki o poprzednie doskonałe zwycięzcy, w tym syrena z czarnej muszli, H jak Hawk, a Small Island przez wiele lat. Wpływ Costa Awards na nasze biblioteki na tym się nie kończy! „

Powieściopisarz Damien Barr ćwierkanie: „O nie! W tym roku byłem sędzią – wszyscy sędziowie kategorii i wasz zespół wykonali świetną robotę. Nagrody zrobiły tak wiele, aby dostarczyć tak wiele książek tak wielu ludziom. Co za wstyd!”

Neil Andrew, agent literacki w RML, On również napisał na Twitterze, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Napisała: „Smutno mi było usłyszeć tę wiadomość”. „To ogromny cios zarówno dla branży, jak i dla autorów. Dziękuję za wyróżnienia za bohaterstwo, które dali w ciągu 50 lat, ale to ogromna strata i potwierdza, jak ważna jest dla nas wszystkich.”

READ  Andy McDowell mówi, że jej menedżerowie próbowali z nią porozmawiać o ujawnieniu jej naturalnego koloru włosów لون