Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Victoria ma sześć nowych przypadków, które mają przedłużyć blokadę po nagłym spotkaniu najwyższych urzędników

Urzędnicy ds. zdrowia Wiktorii ogłosili sześć nowych przypadków i oczekuje się, że blokada zostanie przedłużona. Wideo / Sky News Australia

Victoria odnotowała dziś sześć nowych lokalnie nabytych przypadków koronawirusa.

Dzięki temu liczba aktywnych spraw w stanie wynosi 67, a liczba miejsc narażenia wzrasta do 351.

Pojawia się, gdy władze ds. zdrowia podejmują decyzję, czy przedłużyć nagłą blokadę Wiktorii o siedem dni.

Lider testów na Covid-19 w Wiktorii, Jeroen Weimar, ostrzegł we wtorek, że co najmniej cztery z ponad 50 lokalnych przypadków w stanie pochodziły z „przejściowego” kontaktu między wiktorianami.

„To, co teraz widzimy, to ludzie pomijający się w sklepie spożywczym… to dziwne w dziwnym transferze” – powiedział.

Eksperci ostrzegają, że epidemia jest dziś gorsza niż rok temu, a nowe zmienne pojawiają się regularnie Bardziej przenośny i odporność na szczepionki.

Ponieważ nadal istnieją pozytywne przypadki, ministrowie wyższego szczebla spotkali się z urzędnikami służby zdrowia w celu „informacji na wysokim szczeblu” na temat sytuacji i możliwości przedłużenia czwartego zamknięcia stanu.

Urzędnicy nie potwierdzili przedłużenia, ale ABC, Age i Herald Sun poinformowały, że zamknięcie będzie kontynuowane po jutrzejszym terminie.

Nie jest jasne, jak długo to potrwa – raporty sugerują od trzech do siedmiu dni – ale Herald Sun mówi „ze ścisłymi ograniczeniami przynajmniej do początku przyszłego tygodnia”.

Region Wiktorii również walczy o pozostanie otwartym, powołując się na brak pozytywnych przypadków na obszarach wiejskich.

Mówi, że wiktorianie powinni oczekiwać, że utrzyma się zasada pięciu powodów

News.com.au skontaktowało się z wiktoriańskim Departamentem Zdrowia w celu uzyskania komentarza.

Gazeta Age powołała się na „źródło zbliżone do rządu”, które przemawiało anonimowo, ponieważ „nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji”.

„Zespół starszego oficera ds. zdrowia Bretta Suttona był zdecydowanie skłonny zalecić przedłużenie blokady” – czytamy w oświadczeniu.

READ  Delta epidemii Covid-19: Victoria zgłasza 1749 nowych lokalnych przypadków koronawirusa

Oczekuje się, że decyzja zostanie podjęta dzisiaj, ale zastępca lidera opozycji Wiktorii Jorge Crozier zażądał odpowiedzi wcześniej.

„Uwolnij porady zdrowotne, wiktorianie zasługują na informacje” – powiedziała.

NSW Health ujawniło pozytywny przypadek od Victorii, która odwiedziła wiele lokalizacji, wzbudzając dalsze obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa w różnych stanach.

W powietrzu jest więcej wirusów

Urzędnicy są zaniepokojeni tym, jak szybko ludzie mogą złapać wirusa po tym, jak obcy „ominą” wirusa.

Lider testu Jeroen Weimar powiedział wczoraj, że co najmniej cztery z 54 przypadków przeniesionych lokalnie w stanie pochodziły z „przejściowych” kontaktów między wiktorianami.

„To, co teraz widzimy, to ludzie, którzy pomijają się w sklepie spożywczym, idą do domu pokazowego i oglądają zdjęcia w sklepie Telstra” – powiedział.

„To jest stosunkowo efemeryczne. Nie znają swoich imion, co bardzo różni się od tego, czym byliśmy wcześniej.

„To dziwne przejście w dziwne”.

Profesor McIntyre powiedział Patricii Karvelas z ABC, że zmieniająca się częstość występowania w Melbourne jest „bardziej przenośna” i „bardziej zaraźliwa” oraz że ma szczególną mutację, „która prawdopodobnie uczyni go bardziej odpornym na szczepionki… więc jest to duży problem”.

Pielęgniarka przeprowadza test na Covid w zakładzie samochodowym w Melbourne Showgrounds 25 maja.  Zdjęcia / Getty Images
Pielęgniarka przeprowadza test na Covida w zakładzie samochodowym w Melbourne Showgrounds 25 maja. Zdjęcia / Getty Images

„W powietrzu jest więcej wirusów i wiemy, że SARS Covid-2 unosi się w powietrzu, więc obszar, w którym ktoś przebywa w pomieszczeniu, może być bardziej podatny na tego konkretnego wirusa.

„Największym niebezpieczeństwem jest wdychanie wirusa przez zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach, w słabo wentylowanych miejscach.

„Ryzyko zostało podniesione w przypadku tej alternatywy, ponieważ wiemy, że jest ona bardziej przenośna”.

READ  Codzienne infekcje Covid-19 w NSW/Sydney są na dobrej drodze, aby w piątek osiągnąć 500, powiedzieli naukowcy

„Dzisiejsza epidemia jest gorsza niż rok temu i regularnie pojawiają się nowe warianty. Są one bardziej przenośne i odporne na szczepionki, które mamy, w różnym stopniu, więc ryzyko jest znacznie większe”.

Sutton wcześniej wspomniał o możliwości przedłużenia po określeniu rozprzestrzeniania się wirusa jako „niepokojącego”.

„Przeszliśmy od jednego przypadku na początku miesiąca do 4200 bliskich kontaktów podstawowych” – powiedział.

„To był szybko rozwijający się wirus, a transmisja, która miała miejsce w tych miejscach wysokiego ryzyka, była po prostu zbyt duża.

„Więc musimy wziąć [lockdown] Jako potencjalny biznes na co dzień.

„Dzisiaj pojawia się coraz więcej liczb i miejsc, które naprawdę odnoszą się do sytuacji, zwłaszcza w opiece nad osobami starszymi, mamy do czynienia z tym wirusem i jest to absolutna bestia.

Victoria odnotowała wczoraj trzy nowe przypadki Covid-19.

Sekretarz zdrowia Martin Foley powiedział, że dwa przypadki dotyczyły głównie bliskiego kontaktu i były już objęte kwarantanną w okresie infekcji.

Ta ostatnia sprawa jest nadal badana.

„Nie są to osoby kontaktowe i nie są bezpośrednio związane z żadnym miejscem narażenia, ale jest blisko do innych miejsc narażenia i jesteśmy przekonani, że trwające dochodzenie ujawni dalsze krzyżowanie się” – powiedział.