Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Sydney odnotowuje 77 nowych przypadków i jedną śmierć; NSW Premier spodziewa się jutro potrójnej liczby

Nowa Południowa Walia odnotowała dziś 77 nowych przypadków Covid-19, a premier Gladys Berejiklian spodziewa się „ponad 100” przypadków jutro. Wideo / Sky News Australia

Nowa Południowa Walia odnotowała 77 nowych przypadków Covid-19 i jedną śmierć z powodu wirusa – a premier Gladys Berejiklian ostrzegła, że ​​liczby będą się tylko pogarszać.

Spośród nowych zakażeń nabytych lokalnie 55 jest związanych ze znanym przypadkiem lub grupą – 39 osób z gospodarstwa domowego i 16 osób z bliskimi – a źródło zakażenia w 22 przypadkach jest nadal badane.

Na konferencji prasowej tego popołudnia Berejiklian powiedział, że zmarła osoba – kobieta w wieku 90 lat – zaraziła się wirusem poprzez kontakt domowy.

„Niestety widzieliśmy śmierć starszej osoby i chcę złożyć najgłębsze kondolencje ich rodzinom i bliskim oraz [NSW chief health officer] dr [Kerry] – Pieśń dostarczy więcej szczegółów – dodała.

„Niestety ta osoba rzeczywiście dostała się do domu, do środowiska domowego”.

Dodała, że ​​spodziewa się, że jutrzejsze liczby będą gorsze.

„Byłbym zszokowany, gdyby jutro tym razem było mniej niż 100, z powodu dodatkowych nowych przypadków” – powiedział Berejiklian. „Więc nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważne jest nie tylko przestrzeganie zasad, ale także świadomość zagrożeń dla osób, które najbardziej ucierpią”.

Premier wezwał wszystkich w Sydney, aby założyli, że mają wirusa i podejmą odpowiednie działania, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się szczepu delta w stanie.

566 przypadków społeczności zostało zgłoszonych od 16 czerwca 2021 r., kiedy pierwszy przypadek został zgłoszony w klastrze Bundi.

Wczoraj stan odnotował 50 nowych przypadków pozyskanych lokalnie. Spośród tych 50 przypadków 26 było zaraźliwych w społeczności przed zdiagnozowaniem.

READ  Burmistrz „czeka na zawrócenie Novavaxa”, tego też nie dostanie

Oczekujące loty NSW-NZ

Minister odpowiedzi na Covid-19 Chris Hepkins ogłosił w piątek, że loty z NSW będą opóźnione o co najmniej trzy dni.

Loty miały zacząć sprowadzać Nowozelandczyków do domu od północy w piątek.

Po wznowieniu lotów osoby powracające będą musiały spędzić 14 dni w odizolowanym zarządzanym hotelu, chociaż nie będą musieli płacić za zakwaterowanie.

Premier wezwał wojsko

Wcześniej dzisiaj Berejiklian został wezwany do wezwania armii do narzucenia całkowitej blokady w Greater Sydney jako ostatniej deski ratunku w celu opanowania epidemii.

Epidemiolog Tony Blakely powiedział news.com.au, że stan stoi przed trzema ponurymi opcjami: podejściem „niech się rozpruwa”, co pozwoliłoby na rozprzestrzenienie się wariantu delta w społeczności; Częściowe zamknięcie trwa nadal, a wiele sklepów detalicznych jest nadal otwartych; Albo wyślij żołnierzy i więcej gliniarzy.

Nowa Południowa Walia odnotowała 77 nowych przypadków nabytych lokalnie - najwyższa dzienna liczba ofiar od wybuchu ostatniej epidemii w Sydney.  Zdjęcie/Jimmy Davis, Unsplash
Nowa Południowa Walia odnotowała 77 nowych przypadków nabytych lokalnie – najwyższa dzienna liczba ofiar od wybuchu ostatniej epidemii w Sydney. Zdjęcie/Jimmy Davis, Unsplash

W ostatnich dniach w rządzie Nowej Południowej Walii pojawiły się podziały wśród doniesień o sprzeciwie wobec przedłużenia blokady, w tym ze strony skarbnika Dominique’a Perrotteta, który pracuje nad dużym pakietem ratunkowym i wsparcia dla przedsiębiorstw i pracowników.

Ale Berejiklian ostrzegł, że pozwolenie na rozprzestrzenianie się wirusa po prostu nie wchodzi w grę, dopóki większość dorosłej populacji nie zostanie zaszczepiona.

„Mogliby wzruszyć ramionami i powiedzieć: »Nie możemy tego kontrolować«” – powiedział dr Blakely. „To byłoby okropne. Tysiące zgonów, a służba zdrowia przytłoczona”.

„Inne kraje, które teraz to robią, mają już dużo odporności poprzez szczepienia lub infekcje. W Wielkiej Brytanii pamiętasz, kiedy po raz pierwszy zrelaksowali się w zeszłym roku?

„Gdyby NSW zrobiła to teraz, per capita byłby znacznie gorszy, ponieważ ten wirus jest znacznie bardziej zaraźliwy. Rząd federalny i stany musiałyby przekierować i umieścić szczepionki w NSW. To nie jest ładne.

Epidemiolog z Melbourne University upierał się, że jedyną „realną opcją” jest teraz pogrążenie kraju w jeszcze trudniejszej blokadzie na kolejne dwa tygodnie.

READ  Coronavirus Covid 19 Australia: Anthony Karam został oskarżony po tym, jak twierdził, że biega po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Kilka lokalizacji wysyłkowych w Sydney w ostatnich dniach to centra handlowe, w tym Ikea, które pozostały otwarte. Również sklepy „nieistotne”, takie jak sklepy z bielizną, pozostały otwarte.

Koronawirus choroba

– Trzecia opcja jest jedyna – powiedział Blakely. „Bardzo trudno jest wypowiedzieć te słowa: 'Będziemy w stanie ciężkiego zamknięcia, wezwaliśmy wojsko i policję i będziemy mieć na to oko.

„To nie jest ładny wygląd, ale jeśli chcesz, aby był skończony i skończony tak szybko, jak to możliwe, to niestety musi się stać.

„Jeśli nadal będą postępować tak, jak są teraz, bez eskalacji tego teraz, może to trwać miesiącami” – powiedział.

Każda decyzja o odwołaniu Australijskich Sił Obronnych wymagałaby od premiera Nowej Południowej Walii zwrócenia się o pomoc do rządu Morrisona.

Pomimo dwutygodniowego zamknięcia, dzienna liczba przypadków jest teraz nawet 10 razy większa niż dzienny wskaźnik infekcji po raz pierwszy zgłoszony pod koniec czerwca, kiedy Sydney odnotowuje tylko pięć przypadków dziennie.

W rezultacie ponad 14 000 osób będących w bliskim kontakcie jest teraz w izolacji, a miliony obywateli Sydney i innych obszarów samorządowych są zamknięte w swoich domach.

Mieszkańcy mają teraz zakaz podróżowania dalej niż 10 kilometrów od domu rodzinnego i muszą być sprawdzani na ulicach, aby udowodnić swoje miejsce zamieszkania.