Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Sydney/NSW zgłasza 29 nowych przypadków w społeczności pierwszego dnia częściowej blokady

Naukowiec

Pracownicy służby zdrowia są przyjmowani w Bondi Beach Clinic – przez Covid-19 w dniu 26 czerwca. Dziś ogłoszono, że wskaźnik infekcji w stanie rośnie. Obraz/Getty Obrazy

Nowa Południowa Walia odnotowała 12 nowych lokalnie nabytych infekcji, ponieważ stan nadal walczy z najnowszą epidemią.

W opublikowanych dziś numerach odnotowano 29 lokalnie pozyskanych przypadków w ciągu 24 godzin do godziny 20:00 wczoraj wieczorem, z czego 17 ogłoszono wczoraj.

Przemawiając do prasy w sobotę rano, premier NSW Gladys Berejiklian podkreśliła, że ​​NSW może potrzebować przedłużyć nakazy blokady, ponieważ przypadki zostały zidentyfikowane poza czterema zamkniętymi obszarami władz lokalnych Woullahra, Waverley, Randwick i City of Sydney.

„Powiedziałam kilka dni temu, że to najstraszniejszy czas w Sydney w Nowej Południowej Walii podczas pandemii i mam to na myśli” – powiedziała.

„Potwierdzam, że zorganizuję dziś spotkanie w gabinecie kryzysowym, aby omówić porady zdrowotne z moimi kolegami i wyższymi urzędnikami publicznymi, abyśmy mogli doradzić społeczności, jeśli musimy podjąć dalsze działania.

„Znam wszystkich, których możemy potrzebować, aby przedłużyć to do dziś lub jutro”.

Całkowita epidemia w stanie wynosi obecnie 82 osoby, a mieszkańcy, którzy mieszkają lub pracują w obszarach samorządowych Woullahra, Waverley, Randwick i City of Sydney, podlegają zakazowi pozostawania w domu do co najmniej 12:01 w sobotę 3 lipca. .

Premier NSW Gladys Berejiklian uczestniczy w konferencji prasowej i briefingu na temat wirusa COVID-19 25 czerwca.  Spotkanie gabinetu kryzysu odbędzie się dzisiaj.  Obraz/Getty Obrazy
Premier NSW Gladys Berejiklian uczestniczy w konferencji prasowej i briefingu na temat wirusa COVID-19 25 czerwca. Spotkanie gabinetu kryzysu odbędzie się dzisiaj. Obraz/Getty Obrazy

Jednak czołowy ekspert w dziedzinie epidemiologii, profesor Marie-Louise McLaws, wyraził obawy, że Sydney zmierza w kierunku „nieuniknionego” wybuchu epidemii na większą skalę, pomimo niedawnych zasad blokowania nałożonych przez stan.

READ  Witryny w Nowej Zelandii tworzą najlepsze miejsca w czasie | 1 news

Zgodnie z nowymi przepisami mieszkańcy, którzy mieszkają lub pracują w obszarach samorządowych Woullahra, Waverley, Randwick i Sydney, podlegają nakazowi pozostania w domu do co najmniej 12:01 w sobotę 3 lipca.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała dziś, że stan może być zmuszony do przedłużenia nakazów blokady.  Obraz/Getty Obrazy
Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała dziś, że stan może być zmuszony do przedłużenia nakazów blokady. Obraz/Getty Obrazy

Jednak McLaws obawia się, że infekcja rozprzestrzeniła się już poza te główne hotspoty.

„Mam nadzieję, że nie zobaczę więcej przypadków poza czterema strefami i hotspotem … lub ciepłym miejscem, które znajduje się teraz w Manly. Ale myślę, że zobaczymy” – powiedziała Australia’s Financial Review.

Wynika to z faktu, że ponad 500 mieszkańców apartamentowca we wschodnim Sydney zostało zamkniętych po tym, jak pasażer uzyskał pozytywny wynik testu Delta.

Odwiedzającym i dostawcom uniemożliwiono wejście do budynku w centrum miasta, a mieszkańcom nakazano odizolowanie i przeprowadzenie kontroli.