Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Snap wyłącza się w Queensland po 6 nowych przypadkach

Globalizm

Południowo-wschodnie Queensland zostanie pogrążone w kolejnej nagłej trzydniowej blokadzie od godziny 16:00, ponieważ władze ds. Zdrowia ścigają się, aby powstrzymać nową epidemię Covid-19.

Ogłoszenie pojawiło się, gdy stan odnotował w sobotę sześć nowych przypadków wirusa w społeczności, wszystkie powiązane z 17-letnim uczniem Enduropele State High School, który w piątek uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.

Nowe przypadki to czterej członkowie rodziny dziewczynki, student medycyny, który ją uczy, oraz członek wydziału z Ironside State School, do której uczęszcza jedno z rodzeństwa. Potwierdzono, że wszystkie mają rodowód delta.

Uważa się, że uczeń był zaraźliwy i przebywa w społeczności od 27 lipca. Była w szkole przez dwa dni.

Wicepremier Queensland, Stephen Miles, powiedział, że zamknięcie 11 obszarów samorządowych w południowo-wschodniej części stanu wokół Brisbane było „jedynym sposobem na pokonanie stresu delta”.

Mieszkańcy będą mogli opuścić swoje domy tylko z czterech powodów: aby zdobyć niezbędne towary, ale tylko w promieniu 10 kilometrów od ich domu; niezbędna praca, szkoła lub opieka nad dziećmi (maski muszą być obowiązkowe w szkołach średnich); ćwiczyć w promieniu 10 kilometrów od swoich domów; I do opieki medycznej.

Źródło wybuchu epidemii pozostaje niejasne, ale dyrektor ds. zdrowia w Queensland, Janet Young, powiedziała, że ​​jeden z dwóch niedawno wracających podróżników prawdopodobnie oddał ją tajemniczemu, nieznanemu łącznikowi, który następnie przekazał go społeczności i studentowi medycyny, który uczy orgazmu. uczennica.

„Myślę, że jeden z tych dwóch przypadków doprowadził do przeniesienia na osobę – nie wiem – co z kolei doprowadziło do dalszej transmisji, a ostatecznie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że dostał ją ten student medycyny” – powiedziała. “Nie wiem jak”.

Young ostrzegł opinię publiczną o zdolności linii krwi Delta do rozprzestrzeniania się i konieczności szybkiego reagowania.

READ  Covid-19: Wprowadzenie szczepionek w Nowej Zelandii wyjaśniono na 10 wykresach i porównano z resztą świata

„Wiemy z Sydney i tutaj, w rzeczywistości, ludzie przekazują deltę tak szybko, jak 30 godzin po pierwszym narażeniu” – powiedziała. „I dlatego potrzebujemy szczególnie restrykcyjnego zamknięcia”.

Janet Young, dyrektor ds. zdrowia w Queensland, wezwała mieszkańców do pozostania w domu.  Zdjęcia/Getty Images
Janet Young, dyrektor ds. zdrowia w Queensland, wezwała mieszkańców do pozostania w domu. Zdjęcia/Getty Images

Tysiące osób z Indooroopilly State High School i Ironside State School zostanie poddanych 14-dniowej kwarantannie.

Kampus University of Southern Queensland w Springfield również został zamknięty z powodu gruntownego sprzątania po ujawnieniu w tym tygodniu interakcji personelu i studentów z członkami Indooroopilly State.

Young powiedział, że wirus „może być wszędzie” w południowo-wschodnim Queensland, ostrzegając społeczeństwo, aby zachowało czujność i opuściło dom tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

„Może to być na Słonecznym Wybrzeżu, ponieważ mamy tam jeden z tych oryginalnych przypadków, a oni mieszkają w Buderim” – powiedziała.

„Może to być na Złotym Wybrzeżu, ponieważ mieliśmy tam jeden z tych oryginalnych przypadków, gdy był zarządzany.

„Więc dzisiaj nie wiem, gdzie ten wirus znajduje się w południowo-wschodnim Queensland. Ale gdziekolwiek się znajduje, nie chcę, aby posunął się dalej”.

Obawy związane z narażeniem zostały zgłoszone aż na północ, aż do Townsville. Rozgrywki krajowej ligi rugby zostały zawieszone na ten weekend.

„Ze względu na potencjalną ekspozycję na Covid-19 w Townsville Blackhawks, Queensland Rugby League podjęła kroki zapobiegawcze, aby anulować mecze w Townsville w ten weekend przeciwko Ipswich Jets do odwołania” – czytamy w oświadczeniu.

Mieszkańcy Brisbane wezwali do monitorowania stanu zdrowia Queensland stronie internetowej, a lokalizacje ekspozycji mają zostać dodane w weekend.