Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus, Covid 19: Scott Morrison skrytykował australijskiego premiera za “ zaniedbany ” telefon do opieki nad osobami starszymi, gdy wybuch epidemii Wiktorii rośnie

Gdy Victoria odnotowuje pięć nowych przypadków Covid-19 w społeczności, rośnie niepokój w związku z tajemniczym przypadkiem znalezionym w domu opieki w Melbourne. Video / Sky News Australia

Australijski rząd federalny uchylił w listopadzie przepis zakazujący pracownikom opieki nad osobami starszymi przebywającymi w kwaterach prywatnych pracy w wielu lokalizacjach w ruchu, który może być niezwykle kosztowny.

W poniedziałek pojawiły się wiadomości, że pracownik placówki opieki nad osobami starszymi Arcare Maidstone zaraził się wirusem Covid-19 po pracy w Blue Cross Elderly Care w Sunshine.

Pojawiły się trzy nowe przypadki pozyskane lokalnie Dziś kojarzy się ze szczególną opieką nad osobami starszymi, W tym syn wcześniej zdiagnozowanego pracownika z Arcare Maidstone i pracownik, który pracował na łokciach i mieszkaniec 90-latki z Arcare Maidstone.

W publicznych placówkach opieki nad osobami starszymi w Wiktorii, które są prowadzone przez rząd wiktoriański, obowiązują przepisy, które zabraniają pracownikom pracy w wielu lokalizacjach.

Jednak prywatne ośrodki opieki nad osobami starszymi w Victorii, prowadzone przez rząd federalny, pozwalają pracownikom pracować w więcej niż jednym miejscu.

Serwis News.com.au potwierdził, że zakaz prywatnej opieki nad osobami starszymi został wprowadzony w zeszłym roku po zgonach związanych z Covid dla 655 mieszkańców wiktoriańskiej opieki nad osobami starszymi, ale zakaz został zniesiony 30 listopada.

Sekretarz ds. Zdrowia w cieniu Mark Butler powiedział w poniedziałek, że premier powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Pasażerowie w Melbourne 25 maja.  Zdjęcie / Getty Images
Pasażerowie w Melbourne 25 maja. Zdjęcie / Getty Images

„Ten niedawny wybuch opieki nad osobami starszymi jest bezpośrednim skutkiem rażącego zaniedbania i poważnego samozadowolenia Scotta Morrisona” – powiedział dziennikarzom.

READ  Białoruski sportowiec otrzymał wizę do Polski po tym, jak odmówił powrotu do domu z igrzysk olimpijskich

„Rząd powinien wyjaśnić, dlaczego ich zdaniem ryzyko spadło do tego stopnia, że ​​był w stanie znieść zakaz, który obowiązywał w zeszłym roku”.

W e-mailu do prywatnych pracowników opieki nad osobami starszymi w poniedziałek powiedziano im, że „ich praca powinna być ograniczona do jednej placówki”, ale nie zostali do tego upoważnieni.

„To ryzyko, gdziekolwiek się dzieje”.

Pełniący obowiązki premiera Wiktorii, James Merlino, powiedział, że „absolutnie właściwe” jest, aby Morrison był pytany o pozwolenie pracownikom na pracę w wielu lokalizacjach, gdy stawka dla mieszkańców jest tak wysoka.

„Dodanie komentarzy, które poczyniłem, jest bardzo prostą sugestią” – powiedział dziennikarzom.

„Opieka nad osobami starszymi w sektorze publicznym [is a] Odpowiedzialność państwa … Mamy jasne zasady, które zapewniają, że pracownicy nie pracują w różnych lokalizacjach.

„Opieka nad osobami starszymi w sektorze prywatnym jest obowiązkiem rządu federalnego. Są to bardzo ważne pytania, które wszyscy zadają i muszą zostać zgłoszone rządowi federalnemu”.

Dyrektor ds. Zdrowia Victorii, Brett Sutton, powiedział, że należy w miarę możliwości unikać zezwalania pracownikom na pracę w wielu lokalizacjach.

„To ryzyko, gdziekolwiek się pojawi, nie ma znaczenia, czy jest publiczne czy prywatne, ale kwestia tego, jak skutecznie je wdrożyć, wesprzeć finansowo lub w inny sposób politycznie, jest pytaniem do Rzeczypospolitej” – mówi profesor Sutton powiedziany.

„To nie jest dla mnie kwestia. Jest to niebezpieczne, gdziekolwiek się pojawi. Powinno istnieć wsparcie i ustawienia polityki, aby zminimalizować to w jak największym stopniu. Rozumiem, że niektóre ustawienia będą miały krytyczne problemy z personelem, a ludzie nie będą mogli nawigować po ustawieniach”.

„Ale niebezpieczeństwem jest potrzeba jak największej redukcji”.

Minister zdrowia Victorii, Martin Foley, był szczery w swojej ocenie sytuacji.

„Przypadki Covid-19 wróciły do ​​naszego systemu opieki nad osobami starszymi, a to nie jest dobra rzecz” – powiedział.

READ  Queensland zbliża się do „poważnej epidemii”, gdy liczba przypadków wzrasta | 1 news

„To bardzo niebezpieczna rzecz, na którą zwrócił uwagę profesor Sutton, jest to środowisko wysokiego ryzyka.

„Nie muszę przypominać ludziom w Victorii i Australii [of] Nieproporcjonalny wpływ Covid-19 na zgony … w placówkach opiekuńczych dla osób starszych.

W poniedziałek Arcare wydał oświadczenie po tym, jak inny członek zespołu, starszy mieszkaniec, uzyskał pozytywny wynik.

Powiedziała, że ​​mieszkaniec otrzymał pierwszą dawkę szczepionki Pfizer i przed zabraniem do szpitala wykazywał łagodne objawy.

Jedna z zarażonych pracowników nie otrzymała pierwszej dawki szczepionki, ponieważ była na „osobistym urlopie, kiedy szczepienia były wykonywane”.

Arcier powiedział, że 53 z 76 mieszkańców zgodziło się na pierwszą szczepionkę.

Sytuacja jest „wyjątkowo niebezpieczna”

Dzieje się tak w czasie, gdy Victoria walczy z 11 przypadkami koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin, z nadzieją, że zamknięcie stanu zakończy się o północy w czwartek, wydaje się mniej prawdopodobne.

Merlino powiedział, że stan odnotował dziś sześć kolejnych przypadków po nocnej postoju i że władze sanitarne badają je „pilnie”.

Merlino powiedział, że sytuacja w stanie jest „niesamowicie niebezpieczna”, a wybuch epidemii „prawdopodobnie pogorszy się, zanim się poprawi”.

„W ciągu ostatnich 24 godzin zidentyfikowaliśmy wiele niepokojących punktów. Oprócz bardzo niepokojących przypadków w prywatnej opiece nad osobami starszymi, jesteśmy bardzo zaniepokojeni liczbą innych miejsc o wysokim ryzyku narażenia” – powiedział.

„Obserwujemy niewielką liczbę przypadków mających wpływ na dużą liczbę kontaktów. Nie ma wątpliwości, że sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Kolejne kilka dni pozostanie krytyczne”.

Stan zajmuje się obecnie 51 przypadkami przeniesienia choroby przez społeczność związanymi z wybuchem epidemii w Melbourne, a kolejne dziewięć poddano kwarantannie hotelowej.

Obecnie wykryto 11 przypadków z 43 874 testów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ponad 4200 mieszkańców Wiktorii zostało zidentyfikowanych jako istotne bliskie kontakty i są w izolacji.

– z Natalie Wolf

READ  Niepokoje wyborcze na Samoa: ekspert mówi, że ceremonia zaprzysiężenia jest legalna, podczas gdy obalony premier oskarża partię FAST o „zdradę”