Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Queensland identyfikuje 959 kontaktów zarażonej pary w Melbourne

Naukowiec

Nowa Południowa Walia i Queensland są w pogotowiu po tym, jak kobieta z Covid-19 podróżowała z Wiktorii do stanów. Wideo / Sky News Australia

Queensland Health zidentyfikowało ponad 950 kontaktów pary z Melbourne, która naruszyła przepisy dotyczące zamknięcia Wiktorii i od tego czasu uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Główny specjalista ds. zdrowia w Queensland, dr Janet Young, powiedział, że do 402 bliskich kontaktów męża i żony było objętych kwarantanną w szpitalu Sunshine Coast University Hospital.

W sumie znaczniki kontaktowe zidentyfikowały 959 bliskich lub nieformalnych powiązań pary, a sekwencjonowanie genomu wykazało, że para posiada wariant kappa, który jest nieco mniej zaraźliwy niż szczep delta krążący w Victorii, ale nadal istnieje inny rodzaj obaw , powiedział dr Young.

„Mamy teraz 316 bliskich kontaktów… ale jest więcej bliskich kontaktów, o których wciąż się uczymy” – powiedział dr Young.

„Spośród tych 959, 402 uważamy, że są w bliskim kontakcie”.

Powiedziała, że ​​fakt, że dwie osoby, które zapewniły zakwaterowanie wiktoriańskiej parze, negatywnie wpłynął na jej pewność, że nie będzie epidemii.

Brak nowych spraw w piątek rano

Alarmująca liczba kontaktów pojawia się, gdy Queensland staje w obliczu niepokoju na 48 godzin przed wynikami kolejnych testów koronawirusa.

Premier Anastasia Palaschuk z radością poinformowała, że ​​w piątek rano nie odnotowano żadnych nowych przypadków, po tym jak w czwartek przeprowadzono 5953 badania.

Podano także 11348 szczepionek.

Ostrzegła jednak, że Queensland wyjdzie z lasu dopiero w niedzielę.

„Spodziewalibyśmy się, że zobaczymy kilka takich przypadków w społeczności, jeśli ma to być w społeczności” – powiedział Blachzuk dziennikarzom w piątek.

„Więc przez następne 24 do 48 godzin będziemy to uważnie obserwować”.

Policja twierdzi, że para wiktoriańska przeżyła blokadę i udała się do Queensland przez Nową Południową Walię.

READ  Ojciec „zszokowany” po tym, jak jego syn został aresztowany za zabójstwo brytyjskiego posła Sir Davida Amis

Lot wywołał mnóstwo ostrzeżeń o ekspozycji w obu stanach i zmusił 17 osób do bliskiego kontaktu z izolacją.

Kontrole i szczepienia mają miejsce po tym, jak 44-letnia kobieta uzyskała wynik pozytywny 8 czerwca, a jej mąż został poddany kwarantannie w szpitalu Sunshine Coast University Hospital. Jego pozytywny wynik testu został ogłoszony 10 czerwca.

Kobieta i jej mąż Victoria wyjechali 1 czerwca, cztery dni po wejściu w życie stanowej blokady.

Palaszczuk powiedział, że para powinna była posłuchać blokady Victorii i nie podróżować do Queensland.

„Policja analizuje tę kwestię, ale spójrz szczerze, ludzie muszą postępować właściwie” – powiedziała.

„W Victorii była blokada, nie powinni byli jej opuszczać, a to po prostu naraża ludzi na ryzyko.

Koronawirus choroba

„Toczy się w tej sprawie śledztwo. Nie chcę narażać tego śledztwa, ale chcemy, aby nasz kraj, a szczególnie chcę się upewnić, że zapewniamy bezpieczeństwo Queenslanders”.

Chociaż wiktoriańska para nie miała zakazu wjazdu do stanu, zastępca komisarza policji w Queensland Steve Golchowski zapewnił, że pojazdy zostaną zatrzymane podczas przekraczania granicy.

Powiedział, że istnieje podejście „losowe przechwycenie”, a od 28 maja, kiedy Victoria została zamknięta, zaparkowano 3343 pojazdy, a pasażerowie sprawdzono zgodność z ograniczeniami.

Komisarz Gollschewski powiedział, że pięć osób nie zastosowało się do wskazówek wjeżdżających do Queensland, w tym dwie kobiety, które przeszły 4 czerwca w Goondiwindi, na tym samym skrzyżowaniu, co para wiktoriańska.

„Dwie kobiety zostały przechwycone po przekroczeniu granicy Gondiwindi… i otrzymały mandat za naruszenie kary w wysokości 4003 USD” – powiedział komisarz Steve Golchowski.

Obie kobiety przeszły na drugi dzień przed podróżą samochodem wiktoriańskim przez regionalną Nową Południową Walię do Queensland 5 czerwca, zatrzymując się po drodze w wielu miejscach i ostatecznie osiedlając się ze swoimi krewnymi w Caloundra na Sunshine Coast.

Główny oficer zdrowia w Queensland powiedział, że kobieta doświadczała objawów od co najmniej 3 czerwca.

READ  Epidemia Covid-19 delta: Victoria zgłasza 1461 nowych lokalnych przypadków