Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Pięć zgonów i 262 nowe przypadki w Nowej Południowej Walii, nowe epidemie w klastrach Victoria i Queensland

Blokada Wielkiego Sydney weszła w szósty tydzień. Zdjęcia/Getty Images

NSW zarejestrowało 262 nowe przypadki Covid-19 w społeczności, z czego co najmniej 43 przypadki miały miejsce w społeczności.

Spośród nowych przypadków 129 jest powiązanych z istniejącymi epidemiami, a źródło infekcji w 133 jest nadal badane.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian potwierdziła, że ​​w ciągu nocy z powodu wirusa zmarło jeszcze pięć osób, podnosząc obecną liczbę zgonów w stanie w ostatniej epidemii do 21.

Czterech z pięciu nie było odpornych, a jeden otrzymał tylko jedną dawkę AstraZeneca. Trzech z nich miało 60 lat, ktoś 70, a ktoś 80.

„Oczywiście składamy najgłębsze kondolencje wszystkim bliskim po tej tragicznej stracie” – powiedział Berejiklian.

„To przerażające, że w tym czasie rodziny tracą swoich bliskich”.

Urzędnicy ds. zdrowia wyrazili również zaniepokojenie liczbą młodych ludzi przyjmowanych na intensywną terapię.

„Widzimy ludzi w wieku nastolatków, w wieku 20 i 30 lat, a także osoby starsze” – powiedział dyrektor ds. Zdrowia NSW, dr Kerry Chant.

„Chcę przyznać, że młodzi ludzie nie mieli możliwości zaszczepienia się z powodu dostępu do firmy Pfizer” – powiedziała.

“Chcę zaznaczyć, że jestem tego świadomy. Ale moje komentarze są takie, że teraz jest czas, aby poważnie rozważyć zaszczepienie się, jeśli masz powyżej 18 lat, a dla osób starszych, które nie były szczepione, ponownie umieszczam apel do Ciebie – umów się na spotkanie”.

Rosną również obawy, że regionalne obszary Nowej Południowej Walii są teraz zagrożone po tym, jak uczniowie dwóch szkół na Środkowym Wybrzeżu uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Uważa się, że studenci zarażeni wirusem Covid są rodzeństwem, a trzy kampusy zostały teraz zamknięte z powodu dokładnego czyszczenia, co skłoniło dziesiątki nauczycieli i studentów do izolowania ich.

Wydarzenia wzbudziły obawy, że wirus mógł uciec z Greater Sydney i może wymagać surowszych ograniczeń na obszarach.

Eksperci ds. zdrowia NSW są przekonani, że przypadki w rejonach Newcastle/Hunter są powiązane ze spotkaniem na plaży w zeszły piątek wieczorem.

READ  Koronawirus, Covid 19: Fidżi odnotowuje 46 nowych przypadków, najwyższy wskaźnik odnotowany w ciągu jednego dnia

Chant podziękował tym, którzy uczestniczyli w Blacksmiths Beach Gathering za przybycie i wezwał wszystkich mieszkańców, by powiedzieli prawdę.

„Czy mogę po prostu podziękować zaangażowanym ludziom? Nie chcę oglądać zgromadzeń, ale chcę też, aby ludzie mówili nam prawdę” – powiedziała.

„Jeśli dokonają złego osądu i podejmą działania, których żałują, powiedz nam prawdę, ponieważ pozwoli nam to zobaczyć, kto tam był i zatrzymać wszelkie łańcuchy transmisji”.

Pomyślała, że ​​na zgromadzeniu mogli uczestniczyć ludzie z Wielkiego Sydney.

“W tym czasie w najlepszym interesie wszystkich jest dotarcie do prawdy. Myślę, że musimy pracować z poszczególnymi osobami i dziękować ludziom za otwartość i szczerość wobec nas, abyśmy mogli śledzić wszelkie łańcuchy transmisji. Proszę ich, aby uszanowali to jako główny cel w tej chwili.”

Ślady Covid znaleziono w ściekach w jeziorach Macquarie, Port Stephens i Newcastle, chociaż na tych obszarach nie odnotowano żadnych oficjalnych przypadków.

Wiktoria

Wiktorianie mogą wiedzieć już dziś po południu, czy zostaną wysłani do szóstej blokady, według raportów urzędnicy rozważają wczesne ograniczenia.

Sześć przypadków przenoszonego lokalnie Covid-19 potwierdzono dziś rano, przy czym trzy z tych infekcji były niezwiązane, co doprowadziło do zamieszania w narzędziach do śledzenia kontaktów.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono również dwa inne przypadki, których nie ma w dzisiejszych liczbach. To daje w sumie osiem nowych spraw.

Gwałtowny wzrost liczby przypadków doprowadził do pilnego spotkania między wiktoriańskimi urzędnikami rządowymi a służbami zdrowia, na którym Herald Sun poinformował, że rozważa się nagłe trzydniowe zamknięcie.

READ  University of Auckland awansował na 137th w światowych rankingach - najwyższy w historii uniwersytet w Nowej Zelandii

Źródła poinformowały publikację, że rozważane jest wyłączenie wdrożenia o północy, ale istnieje również możliwość wcześniejszego rozpoczęcia, aby uniknąć ryzyka „super-dystrybutora” polegającego na tym, że ludzie zbierają się po raz ostatni przed rozpoczęciem ograniczeń.

Nie podjęto żadnej decydującej decyzji, ale Herald Sun donosi, że ogłoszenie zostanie prawdopodobnie ogłoszone później.

Wiktorianie właśnie wyszli z piątej blokady z powodu koronawirusa.  Zdjęcia/Getty Images
Wiktorianie właśnie wyszli z piątej blokady z powodu koronawirusa. Zdjęcia/Getty Images

Nowy Miejsca ekspozycji Zostały dodane z dnia na dzień w stanie po tym, jak władze zdrowotne odkryły nowy tajemniczy przypadek w Truganinie.

Ten pozytywny przypadek – nauczyciel w Al-Taqwa College – został ogłoszony wczoraj, zaledwie kilka godzin po tym, jak kraj odnotował dzień pączka bez nowych przypadków.

Departament Zdrowia Wiktorii powiedział, że tajemniczy przypadek był obecny w społeczności, gdy był zaraźliwy, a po zidentyfikowaniu więcej miejsc narażenia zostanie wymienionych.

Źródło zakażenia nauczyciela jest nadal badane, a kontakty domowe w sprawie są pilnie testowane.

Queensland

W Queensland władze ds. zdrowia mają do czynienia z najpoważniejszą epidemią Covid-19, z którą zmagały się od początku pandemii, z 16 kolejnymi przypadkami odnotowanymi dzisiaj w społeczności, co zwiększa całkowitą liczbę przypadków w klastrze Indooroopilly do 79.

Stan odnotował również 11 przypadków nabytych za granicą – wszystkie ze statku zacumowanego przy Gladstone.

Wicepremier Stephen Miles powiedział, że „niezwykle zachęcające” jest to, że wszystkie nowe przypadki zostały powiązane i zostały odizolowane.

Władze wciąż nie wiedzą, jak rozpoczęła się niedawna epidemia w Queensland. Sekwencjonowanie genomowe powiązało przypadki z podróżnikami, którzy wrócili z zagranicy 29 czerwca, ale sposób, w jaki wirus został następnie przeniesiony na ucznia szkoły średniej, pozostaje tajemnicą.

Mogła to być „ktoś, kto został zarażony na lotnisku, podczas kwarantanny w hotelu, w szpitalu lub w społeczności”, który następnie przekazał to samemu uczniowi szkoły lub przez pośrednika, powiedziała dyrektor ds. zdrowia Janet Young.

„Więc tak, jest całkowicie możliwe, że nigdy nie znajdziemy brakującego ogniwa” – powiedział Young.

Wczoraj Miles powiedział, że ciągły wzrost liczby spraw sprawił, że sytuacja była „naszą największą epidemią od pierwszej fali w zeszłym roku”.

Janet Young, dyrektor ds. zdrowia w Queensland, powiedziała, że ​​urzędnicy ds. Zdrowia nie znaleźli brakującego ogniwa w nowej epidemii w stanie.  Zdjęcia/Getty Images
Janet Young, dyrektor ds. zdrowia w Queensland, powiedziała, że ​​urzędnicy ds. Zdrowia nie znaleźli brakującego ogniwa w nowej epidemii w stanie. Zdjęcia/Getty Images

READ  Covid-19: wybuch epidemii Covid w Australii rośnie wraz z osłabieniem rozprzestrzeniania się szczepionek

Władze Queensland powiedziały, że mają coraz większą nadzieję, że blokada zakończy się w niedzielę zgodnie z planem – ale tak czy inaczej, stan nie wróci do normy.

„Jeśli uda nam się znieść ograniczenia dotyczące pozostawania w domu w niedzielę, oczywiście będziemy kontynuować pracę z innymi ograniczeniami” – powiedział Young. „Ale jeśli możemy go odebrać w niedzielę. Mamy jeszcze trochę czasu do wyjścia”.

Wczoraj Young ostrzegł mieszkańców, że w razie potrzeby rząd będzie skłonny ponownie przedłużyć blokadę.

„Patrzę na inne stany i jak długo zajęło im zniesienie ograniczeń. Jeśli nie zrobimy czegoś naprawdę wyjątkowego w Queensland, przedłużymy blokadę”.

Zamknięcie stanu Queensland dotyczy 11 obszarów samorządowych (LGA) na południowym wschodzie i dotyczy prawie 3,8 miliona z 5,1 miliona mieszkańców stanu.

LGA to: miasto Brisbane, rada regionalna Moreton Bay, Gold Coast, Ipswich, rada regionalna Lockyer Valley, miasto Logan, rada Noosashire, miasto Redland, rada regionalna Scenic Rim, rada regionalna Somerset i rada regionalna Sunshine Coast.

Ludzie mogą opuścić dom tylko z czterech powodów: aby zdobyć niezbędne towary, takie jak artykuły spożywcze i lekarstwa – ale tylko w odległości 10 km od domu, w celu wykonania podstawowej pracy lub opieki nad dziećmi, opieki medycznej i ćwiczeń.

Mieszkańcy Brisbane wezwali do monitorowania stanu zdrowia Queensland stronie internetowej.

Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii wzywa osoby, które niedawno wróciły z Queensland, aby sprawdziły, czy odwiedziły którekolwiek z interesujących miejsc w stanie.

Dyrektor Generalny ds. Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział, że każdy, kto odwiedził odpowiednie witryny, powinien natychmiast odizolować się i zadzwonić do Healthline pod numer 0800358 5453.