Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: NSW odnotowuje 170 przypadków, zasady blokowania nie wystarczają – eksperci

Ekspert ds. Polityki zdrowotnej mówi, że „trzeba zrobić więcej”, aby Sydney przetrwała ostatnią epidemię. Wideo / wschód słońca

NSW zarejestrowało 170 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, z których co najmniej 42 były zaraźliwe podczas pobytu w społeczności.

Podczas gdy liczba przypadków spadła, premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​pozostaje wiele poważnych obaw, szczególnie w odniesieniu do liczby osób, które nadal rozprzestrzeniają się w społeczności podczas infekcji.

„To wyraźnie liczba, którą musimy zobaczyć, jak zejdzie” – powiedziała.

Od 16 czerwca, kiedy zgłoszono pierwszy przypadek epidemii w Sydney, zgłoszono 2980 przypadków społeczności.

Mieszkańcom, którzy nadal lekceważą zasady zamknięcia, Berejiklian powiedział: „Możliwe jest zabranie choroby do domu i przekazanie jej rodzicom, rodzeństwu, braciom, siostrom lub każdemu, z kim możesz mieć ograniczony kontakt. najbardziej kochasz wyrok śmierci.”

Obecnie hospitalizowanych jest 187 przypadków Covid-19, 58 osób na oddziale intensywnej terapii, z których 24 wymaga wentylacji.

W związku z planowanymi na weekend kolejnymi protestami przeciwko blokadzie w Sydney, komisarz policji NSW Mick Fuller powiedział, że policja będzie przygotowana.

– Proszę, nie przychodź jutro do Sydney, żeby protestować – powiedział. „Jeśli to zrobisz, spotka cię nawet 1000 policjantów, którzy będą gotowi się z tobą zająć, czy to poprzez nakazy zdrowotne, czy inne przepisy”.

Eksperci wątpią, że najnowsze ograniczenia powstrzymają epidemię

Rosną obawy, że obecne ograniczenia w Greater Sydney nie są wystarczająco surowe, aby zmniejszyć liczbę przypadków.

Rząd nadal przyjmuje ukierunkowane podejście, wprowadzając w czwartek nowe ograniczenia w ośmiu obszarach samorządowych, co zdaniem ekspertów ds. strategii nie zadziałało, gdy Victoria próbowała tego podczas drugiej fali w zeszłym roku.

Jak dotąd skrupulatne podejście NSW do epidemii koronawirusa pomogło utrzymać większość firm w Sydney otwartą, ale wariant Delta rzuca wyzwanie coraz ostrzejszym ograniczeniom i obecnie podkreśla luki w przestrzeganiu przepisów wśród mieszkańców.

READ  Wybuch epidemii Covid-19 delta: premier Australii ogłasza przyspieszony plan ponownego otwarcia granic międzynarodowych

W środę władze ujawniły, że 45 z 50 osób, które uczestniczyły w nielegalnym pogrzebie w zachodnim Sydney, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Przepisy obecnie ograniczają pogrzeby do maksymalnie 10 osób.

Berejiklian powiedział, że stan nie może sobie pozwolić na więcej niepowodzeń lub wyjątków, jeśli Greater Sydney wyjdzie z blokady w ciągu czterech tygodni.

„Jedna porażka wywołuje efekt domina, z którego wyjście może zająć tygodnie”.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian wielokrotnie wzywała mieszkańców do przestrzegania zasad blokady.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian wielokrotnie wzywała mieszkańców do przestrzegania zasad blokady. Zdjęcia/Getty Images

Ogłosiła, że ​​grzywny za nie noszenie maski wzrosną z 200 AUD do 500 AUD i powiedziała, że ​​policja otrzyma więcej uprawnień do zamykania firm, placów budowy i miejsc publicznych, jeśli istnieje zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Komisarz policji Nowej Południowej Walii, Michael Fuller, powiedział, że funkcjonariusze będą wykonywać dodatkowe 1000 zmian w przyszłym tygodniu, a tysiące zostaną oddelegowane do kontroli zgodności i innych. Poproszono również o wsparcie 300 sił obronnych.

„Wyzwanie polega na tym, że wersja delta prawdopodobnie wykryje niezgodność, podczas gdy poprzednie wirusy nie” – powiedział Fuller dziennikarzom.

Ekspert ds. polityki zdrowotnej Bill Bowtell ostrzegł, że nowe ograniczenia nałożone w Sydney nie wystarczą, aby stłumić szczep Delta.

„Jest wiele do zrobienia” – powiedział 7 News. „Nie ma wyjścia z tego ze szczepieniami w ciągu czterech tygodni lub czterech miesięcy – to właśnie stanie się w ciągu następnych czterech dni. Bardzo ważne jest, aby Sydney wróciła do zera.” [cases] Więc.”

Berejiklian już wskazał, że przypadki prawdopodobnie wzrosną, zanim upadną, biorąc pod uwagę dużą liczbę przypadków, które były zaraźliwe podczas pobytu w społeczności.

W czwartek co najmniej 88 z rekordowych 239 przypadków było zaraźliwych podczas pobytu w społeczności, a kolejne 70 przypadków było przedmiotem dochodzenia.

Ograniczenia blokady w Greater Sydney zostały przedłużone o kolejne cztery tygodnie.  Zdjęcia/Getty Images
Ograniczenia blokady w Greater Sydney zostały przedłużone o kolejne cztery tygodnie. Zdjęcia/Getty Images

W czwartek ogłoszono nowe ukierunkowane ograniczenia na ośmiu obszarach samorządowych, w tym ograniczenie do 5 kilometrów i obowiązkowe noszenie masek poza domem. Inne obszary Sydney mają limit 10 kilometrów, a maski można nosić na zewnątrz tylko w określonych okolicznościach.

READ  Kim jest Naftali Bennett, następny premier Izraela?

„Bardzo trudno jest lokalnie zarządzać epidemią i rozprzestrzenia się na większe obszary w obszarze metropolitalnym” – powiedział profesor Prokopenko, modelarz Covid-19.

„Melbourne spróbował tego w zeszłym roku i nauczyliśmy się trudnej lekcji”.

Victoria początkowo próbowała powstrzymać drugą falę za pomocą lokalnych zamknięć 10-kodowych w Melbourne, dodając kilka regionalnych mniej więcej miesiąc później. Ale kilka dni później został zmuszony do wprowadzenia zamknięć fazy 4 poprzez ograniczenia w stolicy Melbourne i fazy 3 w obszarach regionalnych.

Przestoje w całym stanie są taktyką, którą Victoria nadal wdraża, w tym niedawne wyłączenie Delta, dzięki któremu sprawy udało się opanować w ciągu dwóch tygodni.

Prokopenko nie ma nadziei, że sprawy w Sydney zostaną ograniczone do ośmiu wybranych obszarów samorządowych, ale nie wyklucza tego, mówiąc, że „może się to jeszcze wydarzyć”.

Uważa jednak, że najlepiej byłoby nałożyć surowsze ograniczenia na cały obszar Wielkiego Sydney.

„Musimy być konsekwentne i kompleksowe, przy bardzo rygorystycznych działaniach wdrażanych kompleksowo w całym obszarze metropolitalnym.

„Musimy przełamać ten wzrost i aby to zrobić, musimy być twardzi i inkluzywni”.