Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus, Covid 19: Nowa Zelandia przekazuje 1,6 miliona dawek szczepionek, wzywa Ardern do „ zespołu 7,8 miliarda ”

Premier Jacinda Ardern ujawniła, że ​​Nowa Zelandia przekaże ponad 1,6 miliona dawek Covid-19 w ramach międzynarodowego programu wymiany szczepionek.

To wystarczy, aby zaszczepić 800 000 osób – wielu z nich to pracownicy służby zdrowia i osoby zagrożone na Pacyfiku.

Ogłosiła to dziś rano na gali Gavi Covax (czasu nowozelandzkiego), ponieważ była pierwszym światowym przywódcą, który złożył przyrzeczenie.

„W Nowej Zelandii mamy do czynienia z Covid-19 łącznie, jako 5-milionowy zespół” – powiedziała we wcześniej przygotowanym filmie.

„Teraz musimy działać globalnie jako zespół 7,8 miliarda ludzi”.

W tym miejscu jest jeszcze kilka szczegółów – media otrzymały link do ich filmu i kilka kluczowych punktów tuż przed godziną 17:00.

Jednak na początku marca minister ds. Odpowiedzi Covid-19 firmy Ardern, Chris Hipkins, powiedział, że wszelkie nadwyżki szczepionek w Nowej Zelandii zostały przekazane „w ramach naszego szerszego portfolio w regionie Pacyfiku i krajom rozwijającym się na całym świecie”.

„Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, że ​​wszelkie dawki, które nie są tu potrzebne, są dobrze stosowane gdzie indziej” – powiedział wówczas Hepkins.

Ardern powiedział w jej klipie wideo: „Cieszymy się z wysiłków poczynionych w celu dostarczenia większej ilości dawek szczepionki krajom rozwijającym się”.

Jako społeczność międzynarodowa powiedziała: „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zwiększyć podaż szczepionek”.

Powiedziała, że ​​dzielenie się dawkami to jeden ze sposobów, w jaki może jej to pomóc.

Potwierdził, że Nowa Zelandia przekazała już 17 milionów dolarów firmie Covax, a 1,6 miliona dawek zostało w pełni sfinansowanych.

Podczas wydarzenia wielu światowych liderów złożyło również zobowiązania dotyczące szczepień.

Holenderska minister handlu zagranicznego Sigrid Kaag powiedziała, że ​​szczepionki są kluczową inwestycją, aby pokonać epidemię.

„Musimy podnieść poziom dostępności szczepionek na całym świecie, upewnić się, że docierają one do najbardziej narażonych i że systemy opieki zdrowotnej są wystarczająco silne.

READ  Pitbull sfilmował swoją strzelaninę na koniu w parku w Sydney

Holandia przekazała dodatkowe 40 mln EUR (67 mln USD) firmie Covax AMC, oprócz już przekazanych 52 mln EUR.