Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus, Covid 19: Nowa Zelandia przekazuje 1,6 miliona dawek szczepionek, wzywa Ardern do „ zespołu 7,8 miliarda ”

Coronavirus, Covid 19: Nowa Zelandia przekazuje 1,6 miliona dawek szczepionek, wzywa Ardern do „ zespołu 7,8 miliarda ”

Premier Jacinda Ardern ujawniła, że ​​Nowa Zelandia przekaże ponad 1,6 miliona dawek Covid-19 w ramach międzynarodowego programu wymiany szczepionek.

To wystarczy, aby zaszczepić 800 000 osób – wielu z nich to pracownicy służby zdrowia i osoby zagrożone na Pacyfiku.

Ogłosiła to dziś rano na gali Gavi Covax (czasu nowozelandzkiego), ponieważ była pierwszym światowym przywódcą, który złożył przyrzeczenie.

„W Nowej Zelandii mamy do czynienia z Covid-19 łącznie, jako 5-milionowy zespół” – powiedziała we wcześniej przygotowanym filmie.

„Teraz musimy działać globalnie jako zespół 7,8 miliarda ludzi”.

W tym miejscu jest jeszcze kilka szczegółów – media otrzymały link do ich filmu i kilka kluczowych punktów tuż przed godziną 17:00.

Jednak na początku marca minister ds. Odpowiedzi Covid-19 firmy Ardern, Chris Hipkins, powiedział, że wszelkie nadwyżki szczepionek w Nowej Zelandii zostały przekazane „w ramach naszego szerszego portfolio w regionie Pacyfiku i krajom rozwijającym się na całym świecie”.

„Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, że ​​wszelkie dawki, które nie są tu potrzebne, są dobrze stosowane gdzie indziej” – powiedział wówczas Hepkins.

Ardern powiedział w jej klipie wideo: „Cieszymy się z wysiłków poczynionych w celu dostarczenia większej ilości dawek szczepionki krajom rozwijającym się”.

Jako społeczność międzynarodowa powiedziała: „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zwiększyć podaż szczepionek”.

Powiedziała, że ​​dzielenie się dawkami to jeden ze sposobów, w jaki może jej to pomóc.

Potwierdził, że Nowa Zelandia przekazała już 17 milionów dolarów firmie Covax, a 1,6 miliona dawek zostało w pełni sfinansowanych.

Podczas wydarzenia wielu światowych liderów złożyło również zobowiązania dotyczące szczepień.

Holenderska minister handlu zagranicznego Sigrid Kaag powiedziała, że ​​szczepionki są kluczową inwestycją, aby pokonać epidemię.

„Musimy podnieść poziom dostępności szczepionek na całym świecie, upewnić się, że docierają one do najbardziej narażonych i że systemy opieki zdrowotnej są wystarczająco silne.

READ  Sędzia nakłada karę na Trumpa za usunięty post, unikając obrazy sądu

Holandia przekazała dodatkowe 40 mln EUR (67 mln USD) firmie Covax AMC, oprócz już przekazanych 52 mln EUR.