Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus, Covid 19: Liczba przypadków infekcji w Wiktorii wzrasta do 35, a widzowie wkraczają w izolację

Wydaje się, że prawdopodobieństwo, że siedmiodniowe zamknięcie zakończy się wcześniej, jest niewielkie. Wideo / 7 nowości

Victoria odnotowała pięć nowych przypadków Covid-19 nabytych lokalnie z dnia na dzień, zwiększając grupę z Melbourne do 35.

Odkryto również dwa nowe przypadki za granicą i zostały one odkryte podczas kwarantanny w hotelu, zwiększając całkowitą liczbę aktywnych przypadków w stanie do 45.

W ciągu 24 godzin otrzymano ponad 56 600 wyników testów.

Dzieje się tak po tym, jak kraj potwierdził w czwartek cztery nowe przypadki, w porównaniu z 11 nowymi potwierdzonymi infekcjami w środę.

Przemawiając na sobotniej konferencji prasowej, lider testów Victorii, Jeroen Weimar, ujawnił, że setki bywalców barów zostało zmuszonych do izolacji po wystawieniu na działanie Covid-19.

Pięć barów i klubów zostało zidentyfikowanych jako obszary zainteresowania, w tym Three Monkeys in Prahran, Somewhere Bar w Prahran, The Palace Hotel w South Melbourne, The Local w Port Melbourne i The Sporting Globe w Mordialloc.

Jak dotąd urzędnicy zidentyfikowali 500 bliskich kontaktów w tych miejscach

„Niecałe 20 procent tych osób wróciło z negatywnym wynikiem testu i spodziewałbym się negatywnych wyników w ciągu najbliższych kilku dni dla 500 bliskich kontaktów” – powiedział Weimar.

W piątek ujawniono, że jeden z nowych przypadków Covid-19 mógł zarazić się wirusem podczas wizyty w barze w Melbourne.

Pasterz w The Sporting Globe w Mordialoc zaraził się wirusem podczas pobytu na miejscu zdarzenia z osobą zarażoną wieczorem 23 maja.

Jest to pierwszy przypadek niezwiązany bezpośrednio z gospodarstwami domowymi w grupie Whittlesea lub epidemii w miejscu pracy Stratton Finance w Port Melbourne.

READ  Covid-19: zwiększone szczepienia w Australii w miarę rozprzestrzeniania się wirusa

Urzędnicy odmawiają potwierdzenia, kiedy zakończy się blokada

Minister zdrowia Victorii Martin Foley odmówił potwierdzenia, czy blokada zakończy się na czas, czy też zostanie przedłużona.

Powiedział, że rząd był „jasny i wyraźny”, że ograniczenia były często poddawane przeglądowi, gdy otrzymywano nowe informacje o wybuchu epidemii.

Tysiące mieszkańców Melbourne uczestniczyło w przyjęciu szczepionki Covid-19 od początku wiktoriańskiej blokady.  Zdjęcie / NCA
Tysiące mieszkańców Melbourne uczestniczyło w przyjęciu szczepionki Covid-19 od początku wiktoriańskiej blokady. Zdjęcie / NCA

„Jest za wcześnie, aby to ogłaszać. Dzisiaj jest drugi z siedmiu dni” – powiedział.

“ Będziemy nadal pracować nad dowodami, gdy się pojawią, dzień po dniu, i będziemy informować mieszkańców Wiktorii i rozliczać się z nich poprzez takie możliwości, za pośrednictwem mediów społecznościowych, za pośrednictwem wszelkich innych form, które mogłyby informować Wiktorianie o zmieniająca się sytuacja i co najważniejsze. Angażować mieszkańców Wiktorii w to, co mogą zrobić, aby zapewnić nam bezpieczeństwo, naszą społeczność i stan ”.

Zgodnie z zamknięciem „wyłącznika automatycznego” na siedem dni mieszkańcy mogą opuszczać swoje domy tylko z pięciu powodów, w tym dostępu do żywności i zapasów, autoryzowanej pracy, opieki i pielęgnacji, ćwiczeń do dwóch godzin dziennie z inną osobą oraz szczepienia.

Wprowadzono również szereg ograniczeń dotyczących masek, spotkań, miejsc i firm, które będą obowiązywać do 23:59 3 czerwca.

Epidemiolog i doradca WHO, profesor Mary Louise Maclauz, uważa, że ​​może istnieć bardzo realna szansa na przedłużenie blokady.

To jest ABC Weekendowe śniadanie Siedmiodniowa blokada obejmuje jeden okres inkubacji, a pod koniec blokady decydują, że muszą go przedłużyć o kolejne siedem dni.

„W zarządzaniu epidemią zwykle potrzeba średnio dwóch okresów inkubacji, aby dojść do zera i uzyskać naprawdę dobry obraz tego, co się dzieje” – powiedział McLaws.

„Siedmiodniowa blokada prawdopodobnie byłaby w porządku, gdyby była mniejsza liczba przypadków”.

Pomimo spadku liczby przypadków, McLaws ostrzegł również mieszkańców, aby spodziewali się „wzrostu” infekcji w nadchodzących dniach.

„Potrzeba trochę więcej czasu”, aby zrozumieć, ile osób jest zarażonych wirusem na 15 000 znanych obecnie kontaktów – powiedziała.

READ  Dlaczego liczba przypadków Covid-19 spada w Wielkiej Brytanii – i co może się wydarzyć dalej

„Ale spodziewam się niewielkiego wzrostu. Na północnych wybrzeżach, kiedy wybuchła epidemia, potrzeba było sześciu dni, zanim doszło do 30. Potem trwało nadal, ponieważ jest tam bardzo zżyta społeczność” – powiedziała.

„To samo dzieje się w Melbourne. Jest to bardzo połączona społeczność. Jest to miasto, które jest łatwe w nawigacji i niestety łatwe do rozprzestrzeniania. Jest to najbardziej niespokojne miasto w Australii z powodu eksplozji przypadków”.

Victoria ostrzegła, że ​​to jeszcze nie koniec

Chociaż niedawne niskie liczby przypadków były dobrą wiadomością dla mieszkańców stanu Victoria, główny urzędnik stanu zdrowia, profesor Brett Sutton, powiedział, że nie opuszczają strefy zagrożenia.

„To jeszcze nie koniec”, powiedział w piątek. „Możemy dostać 10 jutro i 20 jutro. Absolutnie musimy zdać sobie sprawę, że są tysiące bliskich kontaktów, które wciąż czekają na okres inkubacji i które mogą mieć objawy.”

Sutton wcześniej powiedział, że jeden z 15 000 zidentyfikowanych kontaktów może stać się przypadkiem w ciągu najbliższych 14 dni.

Personel medyczny przygotowuje dawki szczepionek w Melbourne Exhibition Centre, czyli Centrum Szczepień Covid-19.  Zdjęcia / Getty Images
Personel medyczny przygotowuje dawki szczepionek w Melbourne Exhibition Centre, czyli Centrum Szczepień Covid-19. Zdjęcia / Getty Images

Okazało się również, że mężczyzna znany jako Stan 5, uważany za pierwszego przypadku w grupie Whittlesea, mógł przebywać w społeczności do 12 dni, gdy był zarażony.

Jest to poważny problem, biorąc pod uwagę, jak szybko ten wirus może rozprzestrzenić się w całej Wiktorii w ciągu kilku dni.

Wszystkie przypadki w tej grupie zidentyfikowano jako wariant B.1.617, znany jako indyjski szczep wirusa.

Odmiana ta jest wysoce zaraźliwa i została oficjalnie wymieniona jako „rodzaj zagrożenia” przez Światową Organizację Zdrowia.

Pełniący obowiązki premiera James Merlino powiedział w czwartek, że stan nie był świadkiem wybuchu epidemii szczepu, który łatwo się rozprzestrzeniał, zauważając, że czas między zakażeniem a przeniesieniem wirusa jest „krótszy niż kiedykolwiek”.

„Nasze lokalizatory połączeń identyfikują i zamykają pierwszy, drugi i trzeci dzwonek w ciągu 24 godzin. Nie robili tego wcześniej” – powiedział.

READ  Trzy osoby zmarły w NSW w domu z powodu Covid-19 przed diagnozą | 1 news

„Są to nasze najszybsze narzędzia do śledzenia kontaktów w ciągu 24 godzin, identyfikujące i zamykające pierwszy, drugi i trzeci odcinek spraw. Ale pomimo tak szybkiej pracy i moje podziękowania dla wszystkich naszych narzędzi do śledzenia kontaktów, ta zmienna zmienia się znacznie szybciej.”

Ponad 150 miejsc wystawionych w całej Wiktorii

Dzieje się tak, ponieważ lista miejsc narażenia stale rośnie, z ponad 154 lokalizacjami rozsianymi po całej Wiktorii.

Dziesiątki lokalizacji poziomu 1 zostały dodane z dnia na dzień w całym stanie. Każdy, kto odwiedził miejsce narażenia na poziomie 1 w wymienionych okresach, musi natychmiast przejść do izolacji, przejść testy na koronawirusa i poddać kwarantannie przez 14 dni.

Urzędnicy wyrazili zaniepokojenie rosnącą liczbą miejsc na liście programu, z wieloma barami, pubami, klubami i siłowniami, w których ludzie przebywają w pomieszczeniach i albo tańczą, śpiewają, albo ćwiczą w bliskim sąsiedztwie innych.

Niepokój budzi również rozprzestrzenianie się w miejscu pracy, ponieważ jeden z niedawnych przypadków w Port Melbourne spowodował rozprzestrzenienie się wirusa na co najmniej pięciu kolegów, zanim trafił do kilku miejsc wysokiego ryzyka podczas infekcji.

„Ten młody człowiek, który odwiedzał wiele zatłoczonych miejsc w pomieszczeniach – kluby, bary i restauracje – jest w wielkim niebezpieczeństwie” – powiedział Sutton.

„Wewnątrz, bez maskowania się i wysiłku – zamykania i śpiewania – to są czynności wysokiego ryzyka i musimy je uważnie obserwować”.