Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Epidemia NSW rośnie wraz z 65 nowymi przypadkami w Queensland i Wiktorii

Wicepremier Nowej Południowej Walii John Barillaro powiedział, że rząd „stracił kontrolę” nad wybuchem Covid-19 w Sydney. Wideo / wschód słońca

NSW zarejestrowało 65 nowych przypadków Covid-19 w społeczności, z których 28 jest zaraźliwych podczas pobytu w społeczności.

Spośród nowych przypadków 40 jest obecnie związanych ze znanym przypadkiem lub grupą — 27 kontaktów domowych i 13 bliskich kontaktów — a źródło infekcji w 25 przypadkach jest nadal badane.

Epidemia w Sydney osiągnęła obecnie łącznie 929 infekcji.

Obecnie w szpitalu przebywają 73 przypadki, z których 19 jest na oddziale intensywnej terapii, z których pięć wymaga wentylacji.

Premier NSW Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​chociaż cieszymy się z obniżenia liczby, nadal istnieje niepokój związany z 28 zakaźnymi osobami w społeczności.

„To krytyczna liczba, którą musimy monitorować w nadchodzących dniach” – powiedziała – „Musimy zbliżyć się do zera 28”.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​jej rząd ponownie oceni blokadę pod koniec dwutygodniowego przedłużenia.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​jej rząd ponownie oceni blokadę pod koniec dwutygodniowego przedłużenia. Zdjęcia/Getty Images

Zapytany, dlaczego NSW nie nałożyła surowszych ograniczeń, biorąc pod uwagę liczbę zarażonych osób w społeczności, Berejiklian powiedział NSW Zasady Opierał się na poradach zdrowotnych.

„Podjęliśmy działania, które zrobiliśmy, aby tego uniknąć [a] Katastrofa medyczna i zdrowotna. Trzymamy się naszych decyzji, ponieważ opierają się one na najlepszych poradach zdrowotnych”.

Berejiklian został następnie poproszony o potwierdzenie, że Greater Sydney nie pozostanie zamknięty do sierpnia, ale sprzeciwiła się.

„Chciałabym mieć kryształową kulę” – powiedziała. „Szkoda, że ​​nie wiedziałam, gdzie będziemy za kilka tygodni”.

Nowe sprawy w Queensland

Queensland zarejestrowało dziś również trzy nowe przypadki Covid-19 w społeczności. Dwa z trzech przypadków zakończyły niedawno kwarantannę hotelową w Sydney. Trzeci to w pełni zaszczepiony pracownik lotniska międzynarodowego.

W odpowiedzi na nowe przypadki, Obowiązkowa zasada maski W przypadku większego obszaru Brisbane zostanie on przedłużony o kolejny tydzień po tym, jak jutro zostaną wprowadzone ograniczenia dotyczące złagodzenia ograniczeń.

READ  Internetowi komicy sieją spustoszenie wśród mew na Gold Coast dziwnym wyczynem

– Wiem, że ludzie będą tym rozczarowani. Ja jestem tym rozczarowana – powiedziała premier Anastasia Palaszuk. „Ale widzimy, że te epidemie mają miejsce w całym kraju”.

Zaszczepiony pracownik lotniska to kobieta po czterdziestce, która pracuje na międzynarodowym lotnisku w Brisbane. Otrzymała pełną dawkę szczepionki Pfizer i zachorowała 13 lipca. Została przebadana następnego dnia i uzyskała pozytywny wynik.

„Traktujemy to jako trzy przypadki w społeczności i trochę się tym martwimy” – powiedział Palaszczuk.

Premier Queensland Anastasia Bałczuk.  Zdjęcia/Getty Images
Premier Queensland Anastasia Bałczuk. Zdjęcia/Getty Images

Wicepremier Queensland, Stephen Miles, obwinił pozostałe dwa przypadki na system kwarantanny hotelu w Sydney, mówiąc: „wydaje się, że wirus ponownie uciekł albo z Sydney, albo z hotelowego systemu kwarantanny”.

Miles powiedział, że przedłużenie mandatu masek było „właściwą decyzją, opartą na najlepszej możliwej radzie. Prawda jest taka, że ​​dodatkowy tydzień masek jest lepszy niż zamknięcie. Tego właśnie staramy się uniknąć”.

Tryb dynamiczny w Wiktorii

Mieszkańcy Melbourne z niepokojem czekają, aby zobaczyć, czy wpadną w kolejną blokadę, ponieważ rząd stanowy rozważa nowe ograniczenia w obliczu niepokojącego wzrostu liczby spraw dotyczących Covid-19 wniesionych z NSW.

Lider testów w Wiktorii, Jeron Weimar, powiedział dziś, że stan ma do czynienia z „dwoma oddzielnymi inwazjami na Wiktorię w ciągu ostatnich trzech lub czterech dni, dwoma łańcuchami transmisji”, ponieważ epidemia w Melbourne wzrosła do 16.

Pięć przypadków związanych z wybuchem epidemii w Hume City, obejmujących czterech członków rodziny i jeszcze jeden po powrocie rodziny z الأسرة czerwona strefa Nie byli odizolowani.

Inne przypadki w stanie są powiązane z Sydney-pozytywnymi wobec COVID, którzy pracowali w kompleksie mieszkaniowym Ariel w Melbourne, będąc nieumyślnie zaraźliwi. Z tą grupą powiązanych jest 680 bliskich kontaktów, z których 104 wróciło do tej pory z wynikiem negatywnym.

Lista Miejsca ekspozycji Został zaktualizowany i obejmuje Melbourne Cricket Ground (MCG) po tym, jak mężczyzna z COVID-19 odwiedził stadion 10 lipca. Trzy pozytywne przypadki są obecnie związane z MCG.

READ  Oszczędzanie depozytów czasowych znów jest poszukiwane

„Docenisz, że mamy tutaj do czynienia z bardzo dynamiczną sytuacją i jest to bardzo szybko zmieniająca się sytuacja” – powiedział Weimar.

Piesi na Bourke Street na kilka godzin przed majowym zamknięciem w Melbourne.  Zdjęcia/Getty Images
Piesi na Bourke Street na kilka godzin przed majowym zamknięciem w Melbourne. Zdjęcia/Getty Images

Przedłużenie blokady Sydney nie powstrzyma epidemii — ekspert

Jeden z ekspertów twierdzi, że wydłużenie zablokowania Greater Sydney o dwa tygodnie nie wystarczy, aby zrzucić przypadki Covid-19 do punktu, w którym władze mogą je odblokować.

Epidemiolog z Uniwersytetu Południowej Australii, profesor Adrian Easterman, powiedział, że dwa tygodnie to za mało.

„Jeśli się nad tym zastanowić, dotarcie do miejsca, w którym teraz jesteśmy, zajęłoby cztery tygodnie” – powiedział. „Nawet jeśli teraz spłaszczą krzywą, zajmie co najmniej kolejne cztery tygodnie, aby ponownie osiągnąć numer jeden”.

Esterman powiedział, że nawet jeśli stan nie dążył do zmniejszenia liczby przypadków do zera – urzędnicy służby zdrowia koncentrują się na przypadkach zakaźnych, gdy byli w społeczności, powiedział Berejiklian – władze nie mogą znieść ograniczeń, dopóki przypadki nie będą co najmniej jednocyfrowe.

Wskazał, że „inne kraje nie otworzą swoich granic, chyba że przypadki będą jednocyfrowe”.

Esterman powiedział, że liczba reprodukcji wirusa musiałaby być mniejsza niż jeden, aby liczba przypadków spadła i nadal wynosiła 2,4.

„Jest to najwyższy w tej chwili, a krzywa nie wygląda na to, żeby zaczęła się jeszcze spłaszczać”.

Pięciodniowa średnia krocząca, która daje lepsze wyobrażenie o trendzie, wciąż rośnie i wynosi obecnie 85 przypadków dziennie.

Pięciodniowa średnia krocząca w Nowej Południowej Walii.  Załączone zdjęcie
Pięciodniowa średnia krocząca w Nowej Południowej Walii. Załączone zdjęcie

Bardzo trudno było przewidzieć, jak szybko obserwacje spadną w tym momencie, powiedział Easterman, ale gdy krzywa zostanie spłaszczona, możliwe będzie uzyskanie lepszego modelu predykcyjnego.

„W tej chwili nie jesteśmy pewni, czy osiągnęliśmy jeszcze szczyt”.

Esterman powiedział, że krzywe epidemiologiczne, w tym te dotyczące wybuchu epidemii w Melbourne w zeszłym roku, są dość podobne.

„Jeśli osiągnięcie szczytu zajmie cztery tygodnie, prawdopodobnie dotarcie do bazy zajmie cztery tygodnie”.

READ  Covid 19: W Szanghaju wybuchają zamieszki, gdy głodujący mieszkańcy buntują się przeciwko blokadzie „Zero Covid”

Jeśli krzywa jest teraz płaska w Greater Sydney, Easterman uważa, że ​​pojawi się to w ciągu najbliższych czterech lub pięciu dni, gdy zmieni się w ograniczenia Stopy w piątek zaczynają działać.

„Ale ograniczenia są nadal wolniejsze niż te w Melbourne w zeszłym roku i być może będziemy musieli jeszcze bardziej zaostrzyć, zanim zobaczymy, że krzywa jest płaska.

„Wszyscy życzymy NSW wszystkiego najlepszego, ale na razie, o ile nie nastąpią jakieś zmiany w tym, co robią, nie jestem pewien, czy zobaczymy, jak to zniknie”.

Nowa Południowa Walia jest pod presją, by zaostrzyć swoje ograniczenia, a w szczególności lepiej zdefiniować, co to znaczy być kluczowym pracownikiem, który może nadal działać w społeczności, a wielu wskazuje, że sklepy takie jak Ikea i Harvey Norman nadal działają.

Jednak Berejiklian powiedział wczoraj, że większość transportu w miejscu pracy odbywa się w miejscach takich jak supermarkety lub placówki zdrowia, które muszą pozostać otwarte, i za pośrednictwem mobilnej siły roboczej.

Podkreśliła, że ​​liczba przypadków zakaźnych w gminie będzie liczbą decydującą o tym, jak długo konieczne było zamknięcie.

„Powiedzieliśmy, że liczba infekcji w społeczności, chcemy zmniejszyć ją do zera” – powiedziała. „Jeśli mamy przypadki odosobnione, mniej nas to martwi”.

Powiedziała dziennikarzom, że zamknięcie zostanie przedłużone „przynajmniej” o dwa tygodnie.

„Pod koniec dwóch tygodni będziemy wiedzieć, jak daleko musimy przedłużyć blokadę” – powiedziała.