Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Aktualizacja wprowadzenia szczepionek, żałobnicy z Melbourne przyłapani na wkradaniu się do Nowej Zelandii

Grupa ludzi z Melbourne została umieszczona w kontrolowanej izolacji w Nowej Zelandii po wprowadzeniu w błąd urzędników co do tego, skąd podróżują.

W zeszłym tygodniu na granicy Nowej Zelandii aresztowano do trzech osób po próbie przedostania się do kraju bez wcześniejszego zadeklarowania, że ​​przybyły z Melbourne w stanie Wiktoria.

Rozumie się, że planowali uczestniczyć w pogrzebie podczas pobytu w tym kraju.

Dyrektor Generalny Zdrowia Ashley Bloomfield potwierdził, że władze graniczne zidentyfikowały trzy osoby, które opuściły Melbourne przez Sydney i przybyły do ​​Auckland w zeszłym tygodniu.

Było to złamanie ograniczeń i przerwa w podróży.

Bloomfield powiedział, że odpowiednie agencje graniczne dokonają przeglądu operacji, chociaż wydawało się, że było to wynikiem „rozczarowujących działań” trzech zaangażowanych osób.

Bloomfield powiedział, że cała trójka została przeniesiona do MIQ, gdzie pozostaną przez 14 dni. Wszystkie mają wynik negatywny, a wyniki trzydniowego testu mają być jutro.

Melbourne jest obecnie objęte dwutygodniową blokadą, ponieważ miasto stara się utrzymać klaster społeczności Covid-19.

Minister odpowiedzi na Covid-19, Chris Hepkins, powiedział, że trzy osoby, które podróżowały z Melbourne, zostały aresztowane na granicy, pomimo podania nieprawidłowych informacji.

Zapytany, dlaczego nie zostali odesłani z powrotem do Australii, odpowiedział, że nie uczestniczyli w żadnych zwolnieniach, więc zostali umieszczeni w MIQ, co ma się stać.

Mogą zostać narażeni na potencjalne grzywny, ale to zależy od policji.

„Najbardziej natychmiastowym rezultatem jest dla nich 14 dni w MIQ, za które będą musieli zapłacić”.

Bloomfield powiedział, że nie zastanawiał się, czy trio powinno zostać oskarżone. Mogą również zostać oskarżeni w Australii za złamanie zasad blokady Melbourne.

Hepkins powiedział, że rozumie, że ta trójka zwykle mieszka w Australii.

Dwa nowe przypadki „ostrego” Covida w MIQ

Obecnie w Nowej Zelandii nie ma nowych przypadków społeczności Covid – dwa nowe przypadki ostrego MIQ i dwa przypadki historyczne.

READ  Koronawirus, Covid 19: Fidżi odnotowuje 46 nowych przypadków, najwyższy wskaźnik odnotowany w ciągu jednego dnia

Bloomfield potwierdził Gość Jet Park Hotel MIQ przyjęty do szpitala Middlemore Nocny.

Przeprowadzono „dobrze przećwiczone” operacje dla osób takich jak pacjent w stanie ostrym, który był hospitalizowany.

The Herald rozumie, że trio, które dotarło do Nowej Zelandii, przyleciało z Melbourne do Sydney, aby złapać lot stąd.

Zrozumiałe, że w tym tygodniu próbowali się tu dostać na pogrzeb.

Trzy osoby odbywają obecnie dwutygodniowy okres izolacji w zarządzanym ośrodku izolacyjnym.

Obecnie obowiązują ograniczenia dla każdego z Wiktorii, który chce podróżować do innych części Australii.

Według lokalnych urzędników ds. zdrowia na dzień dzisiejszy w Wiktorii są 83 aktywne przypadki.

Grupa ludzi z Melbourne została zatrzymana na granicy po tym, jak skłamali na temat swojego pochodzenia.  zdjęcie/plik
Grupa ludzi z Melbourne została zatrzymana na granicy po tym, jak skłamali na temat swojego pochodzenia. zdjęcie/plik

Obejmuje to Nową Południową Walię, która ma formularz deklaracji, który ludzie muszą wypełnić, aby powiedzieć, że wjeżdżają 13 maja lub później lub że przebywali w Wiktorii w ciągu ostatnich 14 dni.

Osoby, które mieszkają w strefie przygranicznej NSW lub Victoria i podróżują tylko w obrębie tego obszaru, są zwolnione z wypełniania tego formularza deklaracji.

Aktualizacja wprowadzenia szczepionek w Nowej Zelandii

Tymczasem do tej pory podano ponad 750 000 dawek szczepionki, co stanowi wzrost o 107 000 w ciągu ostatniego tygodnia.

Prawie 500 000 osób przyjęło jedną dawkę – 498 670 osób – a ponad 276 000 przyjęło dwie dawki.

To o 10 procent więcej niż cel, powiedział Hipkins.

Osoby z grup 1 i 2, które nie zostały zaszczepione, zostały poproszone o skontaktowanie się z nimi w celu wykonania zastrzyku.

„Pomożesz sobie, swoim przyjaciołom i rodzinie, robiąc postępy”.

Hepkins powiedział reporterom, że w całym kraju istnieją „rozbieżności”, przy czym niektóre osoby z trzeciej grupy są szczepione w niektórych częściach kraju, podczas gdy inne nie.

„Jest tam pewna równowaga” – powiedział.

„To jest maraton, a nie sprint. Rozwijamy się w sposób zrównoważony i kontrolowany”.

Dzisiejszy strajk pielęgniarek oznacza, że ​​będzie to „stosunkowo wolny” dzień dla szczepionek, powiedział Hepkins.

READ  Bańka Trans-Tasmana: Podróż między Nową Zelandią a Australią Zachodnią została tymczasowo zawieszona z powodu wybuchu epidemii Covid-19

Powiedział, że może to dotyczyć nawet 30 procent witryn.

Więcej strajków może doprowadzić do spowolnienia dni, ale Hepkins zachęcał strony do powrotu do stołu negocjacyjnego.

„To nie byłaby dla nas wielka wpadka, chociaż byłby to spokojny dzień”.

Nie chciał spekulować, co by się stało, gdyby było więcej strajków.

Nowe zamrażarki do przechowywania szczepionek

Hepkins powiedział, że 17 zamrażarek ultraniskotemperaturowych – każda kosztuje 20 000 USD – w celu wsparcia oferty jest obecnie w trakcie i przechodzi ostateczne testy. Powiedział, że umożliwią Covid Vaccine Center w Christchurch.

Dziesiątki lodówek będą znajdować się w Auckland, a pięć w Christchurch. Oznacza to, że jednorazowo można przechowywać do 4 milionów dawek szczepionek.

Bloomfield powiedział, że nie ma nowych przypadków, które społeczność Covid mogłaby zgłosić dzisiaj, dwa nowe ostre przypadki w MIQ i dwa przypadki historyczne.

Powiedział, że dziś około 450 osób podróżowało z Melbourne do Auckland, a na jutro zaplanowano dwa kolejne loty z kolejnymi 300 osobami.

Bloomfield powiedział, że podróżni powinni zadeklarować, że nie odwiedzili jednego z 350 interesujących miejsc w Victorii.

Powiedział, że porady zdrowotne dla kobiet w ciąży mówią, że mogą być szczepione na każdym etapie ciąży.

Bloomfield powiedział, że szczepienia podczas ciąży mogą również pomóc chronić dziecko.

Premier Jacinda Ardern ogłosiła wczoraj, że około 1 miliona dawek szczepionki Pfizer zostanie dostarczonych w lipcu, co oznacza, że ​​wdrożenie może zostać przyspieszone zgodnie z planem.

Istniało ryzyko, że rozpoczęcie działalności zostanie spowolnione lub nawet zatrzymane, jeśli dostawy szczepionek nie dotrą na czas.

„Teraz jesteśmy spokojni, że tak się nie stanie” – powiedział wczoraj Ardern.

„Przynajmniej w przypadku naszego obecnego programu odetchnąłem z ulgą, gdy otrzymałem list od sekretarza Hepkinsa, w którym powiedział mi, jak wyglądał lipiec.

„To zajmie trochę planowania, ale nie mamy tego samego niepokoju, jaki czuliśmy wcześniej, ponieważ zwiększaliśmy dostawy być może zbyt szybko”.

READ  Chińskie „pełzanie nadzoru”: jak monitorowanie dużych zbiorów danych Covid-19 może być wykorzystane do kontrolowania ludzi po epidemii

Hepkins powiedział, że Pfizer powiedział również, że dostawy w sierpniu powinny być większe niż w lipcu.

W poniedziałek Gabinet ogłosi więcej informacji na temat wdrożenia, w tym sposobu korzystania z systemu rezerwacji online.

W aktualizacji z zeszłego tygodnia około 235 000 osób w Nowej Zelandii zostało w pełni zaszczepionych – około 9 procent przed terminami dostawy, mimo że metro w Auckland było opóźnione o około 23 000 dawek.

Wczoraj Hepkins powiedział, że największe luki w szczepieniach wśród pracowników granicznych – którzy powinni znajdować się na czele listy oczekujących – były w portach.

Komentował numery opublikowane w programie Weekend Herald 3800 pracowników przygranicznych spoza MIQ Nie otrzymałeś jeszcze pojedynczej dawki szczepionki Pfizer.

Nie jest jasne, ilu z nich podlega nakazowi zdrowia publicznego, który wymaga, aby wszyscy pracownicy MIQ i wszyscy pracownicy rządowi na granicy byli w pełni zaszczepieni, aby mogli pracować na linii frontu.

Rząd chce również w pełni zaszczepić około 50 000 kontaktów domowych pracowników przygranicznych, aby stworzyć zaszczepioną barierę bezpieczeństwa na granicy.

Ale tylko połowa z nich miała co najmniej jedną szczepionkę.

Chris Bishop, rzecznik National Covid-19 Response Party, powiedział, że wprowadzenie rządu to żart.

„Szczepienia pograniczników z pierwszej grupy miały się zakończyć do końca marca.

„Tysiące osób z grupy wysokiego ryzyka nadal są bardzo wrażliwe. To nie wystarczy”.

Dane opublikowane w Weekend Herald pokazują również, że około 1100 pracowników granicznych nie jest testowanych w wymaganym terminie.

Bloomfield potwierdził również dla Weekend Herald 4-procentowy wskaźnik niezgodności pracowników MIQ, którzy regularnie poddawani są testom. Przekłada się to na około 180 czynników MIQ.

Odsetek pracowników przygranicznych spoza MIQ wyniósł 14 procent — czyli około 930 pracowników.