Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corona Virus Covid 19: Wariant Delta szybko zawładnął światem

Premier Jacinda Ardern otrzymała swoją pierwszą szczepionkę przeciwko Covid-19 z niewielkimi fanfarami w Manurewa Marae, mówiąc, że jest „bezbolesna”. Wideo / Adam Pearce

Ponieważ wariant Delta zagraża zbliżającej się epidemii Covid-19 w Nowej Południowej Walii, wydaje się, że Australia nie jest sama.

Sydney zarejestrowana dzisiaj Trzy nowe przypadki koronawirusa, co oznacza, że ​​w najnowszym klastrze Covid-19 w mieście jest dziewięć.

Mówiąc o wersji Delta, minister zdrowia NSW Brad Hazzard powiedział wczoraj: „To wirus, który jest bardzo zdolny do przenoszenia się, nawet gdy jesteśmy bardzo blisko zakażonej osoby i każdego z nas, która może przejść”.

Mutacja koronawirusa została po raz pierwszy wykryta w Indiach w grudniu 2020 r., a na podstawie dotychczas zebranych danych wykazano, że jest bardziej zaraźliwa i śmiertelna niż oryginalny szczep.

Obecnie znajduje się w 74 krajach na całym świecie, pozostawiając chaos na swojej drodze.

„Wariant delta jest na dobrej drodze, aby stać się wariantem dominującym na świecie ze względu na jego zwiększoną przepuszczalność” – powiedział główny naukowiec WHO Somaya Swaminathan.

Ograniczenia w Wielkiej Brytanii przedłużone, gdy sprawy eksplodują

W ramach udanego programu szczepień Wielka Brytania szukała możliwości złagodzenia ograniczeń i przywrócenia normalnego życia.

Ale Dynastia Delta położyła temu kres.

Po dramatycznym spadku liczba infekcji ponownie rośnie. 17 czerwca zgłoszono 10 809 nowych przypadków – w porównaniu z 8 808 dzień wcześniej.

Brytyjski premier Boris Johnson zawiesił teraz złagodzenie ograniczeń zaplanowane na 21 czerwca, mówiąc, że „rozsądnie byłoby poczekać trochę dłużej”.

Planowany koniec blokady został przesunięty o cztery tygodnie do 19 lipca, ponieważ kraj walczy o ponowne opanowanie infekcji.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zawiesił teraz łagodzenie ograniczeń.  zdjęcie / AP
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zawiesił teraz łagodzenie ograniczeń. zdjęcie / AP

Public Health England (PHE) powiedział, że młodzi ludzie napędzają wzrost przypadków Delta – który wzrósł o 79 procent w ciągu zaledwie jednego tygodnia, podczas gdy liczba przyjęć do szpitala prawie się podwoiła.

READ  Exxon pomógł wywołać kryzys klimatyczny. Czas zapłacić.

Dr Jenny Harris, dyrektor naczelna brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia, powiedziała: „Przypadki szybko rosną w całym kraju, a wariant delta jest teraz dominujący.

„Wzrost dotyczy głównie młodszych grup wiekowych, z których znaczna część nie została zaszczepiona, ale jest teraz wzywana do otrzymania szczepionki”.

Szczep Delta został po raz pierwszy wykryty w Wielkiej Brytanii pod koniec marca, a za mniej niż trzy miesiące uważa się, że jest odpowiedzialny za 99 procent nowych przypadków Covid-19 w Wielkiej Brytanii.

Stany Zjednoczone przygotowują się, aby Delta stała się rasą dominującą

Ponieważ Stany Zjednoczone cieszą się latem, eksperci ds. Zdrowia oczekują, że Delta stanie się dominującym szczepem w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W piątek dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Rochelle Walinsky, w wywiadzie dla Good Morning America, powtórzyła apele o zaszczepienie się ludzi.

„Jest bardziej przepuszczalny niż wariant Alpha lub wariant brytyjski, który mamy tutaj” – powiedziała.

„Widzieliśmy, że szybko stał się dominującą odmianą w ciągu miesiąca lub dwóch i spodziewam się, że to właśnie stanie się z odmianą Delta.

„Jeśli chodzi o ten szczep delta, jeśli chodzi o jego ekstremalną zdolność przenoszenia, nasze szczepionki działają”.

Prezydent USA Joe Biden rozmawia z dziennikarzami o osiągnięciu 300 milionów szczepionek przeciwko Covid-19, ponieważ w kraju ostatnio zmarło 600 000 osób.  zdjęcie / AP
Prezydent USA Joe Biden rozmawia z dziennikarzami o osiągnięciu 300 milionów szczepionek przeciwko Covid-19, ponieważ w kraju ostatnio zmarło 600 000 osób. zdjęcie / AP

Liczba przypadków w Kanadzie w delcie gwałtownie rośnie

Szczep po raz pierwszy odkryto w Kanadzie na początku kwietnia. Chociaż wariant alfa pozostaje najbardziej rozpowszechnioną odmianą w kraju, wzrost Delta przyspieszył w alarmującym tempie.

Dane z kanadyjskiej prowincji Alberta pokazują, że liczba przypadków Delta podwaja się co 6-12 dni.

Ponieważ kraj ściga się, by zaszczepić swoich mieszkańców, premier Kanady Justin Trudeau przedłużył zakaz podróżowania do Stanów Zjednoczonych, które nie są niezbędne, do 21 lipca, przysięgając, że nie będzie otwierać granic, dopóki 75 procent Kanadyjczyków nie otrzyma co najmniej jednego trafienia. .

READ  Protest w Sydney przeciwko blokadzie: „straszne” – koń policyjny uderzony przez protestującego

„Im szybciej będziemy mogli zaszczepić się podwójnie, tym szybciej będziemy mogli wrócić do normalnego życia” – powiedział wczoraj.

Moskwa rozszerza ograniczenia, gdy Delta przejmuje kontrolę

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin przedłużył ograniczenia, które nałożył w tym miesiącu, ponieważ rosyjska stolica obawia się trzeciej fali koronawirusa.

Większość nowych zarejestrowanych infekcji ma obecnie charakter delta.

Na początku tego tygodnia Sobianin powiedział, że sytuacja w stolicy, zamieszkanej przez 13 milionów ludzi, gwałtownie się pogarsza.

„Według najnowszych danych 89,3 procent Moskali [recently] Agencja informacyjna TASS zacytowała Sobianina, który powiedział w telewizji państwowej, że dwie osoby, u których zdiagnozowano wirusa Covid-19, są nosicielami mutacji, tak zwanej delta lub wariantu indyjskiego.

Premier Rosji Michaił Miszustin, centrum i burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin, wyjechali, odwiedzają szpital dla pacjentów z koronawirusem w Komunarka pod Moskwą w Rosji.  zdjęcie / AP
Premier Rosji Michaił Miszustin, centrum i burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin, wyjechali, odwiedzają szpital dla pacjentów z koronawirusem w Komunarka pod Moskwą w Rosji. zdjęcie / AP

Kryzys żeglugowy w południowych Chinach

Szczep Delta jest odpowiedzialny za epidemię Covid-19, która obecnie ogarnia południowe Chiny.

Powoduje to obecnie poważny problem dla handlu światowego, ponieważ region jest głównym ośrodkiem żeglugi międzynarodowej. Pracownicy portowi dla kierowców ciężarówek zostali zainfekowani, co spowalniało operacje w porcie.

W 2020 roku Yantian Port obsłużył równowartość 13,3 miliona sześciometrowych kontenerów towarowych, w tym jedną czwartą całego chińskiego handlu ze Stanami Zjednoczonymi.

Lars Jensen, dyrektor generalny Vespucci Marine, powiedział: „Od samego przeładunku w porcie w Yantian ogromna liczba kontenerów [not vessels] Przekroczono liczbę uszkodzonych pojemników w Suezie.

Delta Rzeki Perłowej jest obecnie wypełniona kontenerowcami, które muszą czekać do dwóch tygodni na otwarcie nabrzeży.

Według brokerów żeglugowych w samym Yantian czeka obecnie około 160 000 kontenerów, które mają zostać załadowane na dziesiątki statków oczekujących obecnie na kotwicy.

Będzie to miało poważny wpływ na globalny łańcuch dostaw, co z kolei będzie miało duży wpływ na gospodarkę na całym świecie, prawie na pewno prowadząc do niedoborów surowców i potencjalnie wyższej inflacji, a nawet wyższych stóp procentowych.

Wybuch epidemii Covid-19 w południowych Chinach powoduje poważny problem dla światowego handlu, ponieważ region jest głównym ośrodkiem międzynarodowej żeglugi.  Zdjęcie/ Alex Burton
Wybuch epidemii Covid-19 w południowych Chinach powoduje poważny problem dla światowego handlu, ponieważ region jest głównym ośrodkiem międzynarodowej żeglugi. Zdjęcie/ Alex Burton

READ  Konfrontacja z Chinami grozi dolaniem paliwa do wyścigu zbrojeń Indo-Pacyfiku

Dlaczego zmienna delta jest przedmiotem zainteresowania

Szczep B16172 Covid – obecnie znany jako wariant delta – został po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach w grudniu 2020 roku.

Jest to wysoce zaraźliwa mutacja koronawirusa – szacuje się, że jest o 40–60 procent bardziej zaraźliwa niż wariant alfa – i według badań poza Wielką Brytanią częściej prowadzi do hospitalizacji osób zakażonych niż wariant alfa.

Czy szczepionki nadal działają przeciwko niemu?

Wariant delta jest uważany za bardziej odporny na szczepionki niż inne szczepy koronawirusa. Jednak dowody wskazują, że po dwóch dawkach nadal działają przeciwko niemu.

Dane opublikowane niedawno przez Public Health England wykazały, że szczepienie szczepionką Pfizer i AstraZeneca było tak samo skuteczne w zapobieganiu hospitalizacji w przypadku wariantu delta, jak w przypadku wariantu alfa.

Dwie dawki szczepionki Pfizer zapobiegają 96% hospitalizacji z typem Delta, podczas gdy szczepionka AstraZeneca zapobiega 92%, według badań 14 000 osób.

Dane wykazały, że szczepionka Pfizer skuteczniej chroniła ludzi przed infekcją.

Stwierdzono, że Pfizer jest 88% skuteczny przeciwko wariantowi delta dwa tygodnie po drugiej dawce, w porównaniu z 93% skutecznym przeciwko stanom wywołanym przez wariant alfa.

Stwierdzono, że dwie dawki AstraZeneca są w 60 procentach skuteczne przeciwko przypadkom delta, w porównaniu do 66 procent w przypadku alfa.