Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corgis, Cars i Cliff Richards: konkurs królowej na korowód dla ludzi

Podczas długiego weekendu królewskiego festiwalu poświęconego siedemdziesięciu latom zasiadania na tronie królowej Elżbiety II Brytyjczycy zajmą centralne miejsce w co najmniej jednym wydarzeniu.

Oczekuje się, że 5 czerwca do Pałacu Buckingham przyjedzie ponad 10 000 artystów, w tym dzieci w wieku szkolnym, grupy społeczne i zespoły wojskowe, aby zakończyć się czterema dniami uroczystości z okazji platynowego jubileuszu królowej.

Królowa Elżbieta II obchodzi w czerwcu 70-lecie tronu.

Królowa Elżbieta II obchodzi w czerwcu 70-lecie tronu.

Podczas wydarzenia w centrum handlowym, wysadzanej drzewami ścieżce prowadzącej do pałacu, zobaczymy gwiazdę popu Eda Sheerana, tancerzy, akrobatów, zabytkowe samochody oraz ulubione corgi i konie królowej przedstawione w pokazach, które podkreślają zmiany w brytyjskim społeczeństwie podczas długiego życia Elżbiety. królować. rządzącej epoki.

„Chodzi o to, jak poprzez wspomnienia, historie i doświadczenia, którymi się dzielimy, możemy zobaczyć, jak wszyscy jesteśmy połączeni w czasie ze sobą i z Królową” – powiedział we wtorek reżyser David Zolkwer.

Elżbieta, najdłużej panująca w historii Wielkiej Brytanii, objęła tron ​​w wieku 25 lat. W ciągu następnych siedmiu dekad Wielka Brytania przeszła przez koniec swojego imperium, zimną wojnę, napięcia gospodarcze lat 80. i wyzwania coraz bardziej wielokulturowego społeczeństwa.

Teraz, 96-letnia królowa, która była przez nią stale obecna, pozostała symbolem stabilności.

Konkurs Jubileuszowy ma na celu uczczenie tego dziedzictwa sceną, która rozpoczyna się biciem dzwonów Opactwa Westminsterskiego, podobnie jak w dniu koronacji Elżbiety.

Pierwszym z czterech „Biznesów” będzie parada z udziałem zespołów wojskowych i personelu obsługi z Wielkiej Brytanii i krajów Wspólnoty Narodów, w tym Kanady, Nowej Zelandii, Australii, Pakistanu, Ghany, Belize, Jamajki i Sri Lanki.

Oczekuje się, że w drugim semestrze weźmie udział około 2500 wolontariuszy, które będą poświęcone kreatywności, tańcowi, modzie i muzyce za panowania Królowej.

Ta część programu obejmie również 150 „narodowych skarbów”, które ukształtowały brytyjską kulturę w ciągu ostatnich 70 lat, w tym piosenkarza Cliffa Richarda, szefa kuchni Hestona Blumenthala oraz złotych medalistów w łyżwiarstwie figurowym Jane Torville i Christophera Deana.

READ  Czy nadszedł czas, aby zakazać wydobycia paliw kopalnych na lądzie?
Artyści z Cirque Bijou wystąpią na Platynowym Korowód Jubileuszowy z okazji 70. rocznicy wstąpienia królowej Elżbiety II na tron ​​w Londynie.

Matt Dunham/AFP

Artyści z Cirque Bijou wystąpią na Platynowym Korowód Jubileuszowy z okazji 70. rocznicy wstąpienia królowej Elżbiety II na tron ​​w Londynie.

Trzecia sekcja będzie celebrować panowanie królowej i jej osobiste zainteresowania z dziwacznym brytyjskim humorem. Wśród prac znajduje się wysoka na 6 metrów lalka młodej kobiety, otoczona grupą psotnych lalek Corgi.

Impreza zakończy się przed Pałacem Buckingham, gdzie wystąpi Sheeran, a publiczność zostanie poproszona o wspólne śpiewanie „God Save the Queen”.

Organizatorzy odmówili komentarza, czy da się namówić króla do stawienia się na balkonie pałacu.

Wielka Brytania obchodzi Jubileusz Królowej od 2 czerwca do 5 czerwca.