Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Codzienne infekcje Covid-19 w NSW/Sydney są na dobrej drodze, aby w piątek osiągnąć 500, powiedzieli naukowcy

Globalizm

Pracownik kieruje ruchem poza Bondi Beach przez klinikę testową Covid-19 w Sydney 23 czerwca. Zdjęcia / Getty Images

Tego dnia, rok temu, wiktoriański premier Daniel Andrews stanął przed reporterami w środku śmiertelnej drugiej fali stanu i powiedział wiktoriańskim, że blokada działa „ale zbyt wolno”.

„Musimy zrobić więcej. Musimy zrobić co w naszej mocy. To jedyny sposób, w jaki możemy przejść na drugą stronę tego” – powiedział.

Tej nocy została nałożona godzina policyjna, a także ograniczenia czasu, odległości i gromadzenia się na zakupy i ćwiczenia.

Victoria przedostała się na drugą stronę, ale w tym procesie zginęło ponad 800 osób.

Nowa Południowa Walia znajduje się teraz w takiej samej sytuacji. Sydney jest zablokowane, ponieważ liczba przypadków koronawirusa wzrasta do ponad 200, a eksperci prześcigają się w kwestii, czy obecne ograniczenia są wystarczająco surowe.

Nowe badania z Instytutu Burnet, opublikowane w Australian Medical Journal, sugerują, że jedynym sposobem na odwrócenie obecnej trajektorii codziennych przypadków zakaźnych jest podjęcie drastycznych działań.

Naukowcy napisali, że chociaż ogromnemu wzrostowi liczby przypadków udało się uniknąć dzięki wprowadzonym do tej pory środkom, liczba przypadków dramatycznie wzrośnie, jeśli inne środki nie zostaną podjęte.

Przerywana czerwona linia pokazuje oczekiwane codzienne przypadki Covid-19 przy braku ograniczeń w Sydney.  Załączone zdjęcie
Przerywana czerwona linia pokazuje oczekiwane codzienne przypadki Covid-19 przy braku ograniczeń w Sydney. Załączone zdjęcie

„Kiedy biegliśmy [modelling] Korzystając z trendów w poszczególnych lokalnych organach ds. zdrowia, przewidziałem, że do piątku 5 sierpnia Sydney będzie rejestrować około 570 przypadków dziennie” – napisali.

“Jest to wynik stabilnych lub malejących dziennych przypadków w South West Sydney Local Health District (LHD), które zostały wyprzedzone przez gwałtowny wzrost przypadków w innych miejscach. Mija około tygodnia, zanim nowe kontrole zaczną obowiązywać, więc nie oczekujemy ogłoszenie nowych ograniczeń w dniu 30 lipca rozpoczyna się co najmniej do 7 sierpnia.

READ  Corona Virus Covid 19: Brak nowych przypadków na granicy, dwóch pacjentów nadal przebywa w szpitalu

„Ponadto, chyba że nowe kontrole zostaną wprowadzone 28 i 30 lipca lub w przyszłości (np. za kilka tygodni).

Modelowanie pokazuje również, jak źle byłoby teraz w Sydney, gdyby rząd Berejiklian postanowił nie zamykać się, kiedy to się stało.

Autorzy, profesor Alan Soll, profesor Brendan Crabbe, dr Campbell Aitken i profesor Margaret Hillard, napisali, że liczba przypadków „w ostatnich tygodniach stale rośnie” pomimo „coraz bardziej rygorystycznych ograniczeń”.

Zalecili „bardziej rygorystyczne, spójne ograniczenia, podobne do tych ogłoszonych dla ośmiu LGA o wysokim priorytecie”. [in Sydney’s southwest], równomiernie w całym Sydney.

„Takie podejście jest nie tylko sprawiedliwe, ale także epidemiologiczne” – napisali.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian: "Oparte na [today's community infection] Liczby Możemy tylko założyć, że sprawy prawdopodobnie się pogorszą, zanim się poprawią." Zdjęcia/Getty Images
Premier NSW Gladys Berejiklian: „Na podstawie [today’s community infection] W liczbach możemy jedynie założyć, że sytuacja prawdopodobnie się pogorszy, zanim stanie się lepsza”. Zdjęcie / Getty Images

Naukowcy stworzyli szczegółowe modele, wykorzystując dane z tego, co udało się podczas drugiej fali w Melbourne, gdzie liczba przypadków wynosiła od ponad 700 do zera dziennie.

Oszacowali, że „bez stopniowego wprowadzania ograniczeń od 26 czerwca, w tym zamówień na pobyt w domu, dalszych ograniczeń 9 lipca i nieistotnego zamknięcia handlu detalicznego 18 lipca, Sydney odnotowywałoby już prawie 1000 przypadków dziennie ”.

„Obliczamy, że obowiązujące do tej pory ograniczenia pozwoliły uniknąć 4000 przypadków, oprócz wielu przypadków, które uniemożliwiły śledzenie umowy i późniejszą izolację” – napisali.

Nieuchwytny cel eliminacji?

Jeden z naukowców powiedział, że możliwe jest, że Nowa Południowa Walia może stać się pierwszym stanem, który zostanie zmuszony do „życia z wirusem” i porzucenia celu, jakim jest brak infekcji społeczności.

„NSW może zostać zmuszona do pójścia naprzód i walnięcia w kreta, dopóki zasięg szczepień nie będzie wystarczająco wysoki, abyśmy mogli ograniczyć epidemię” – powiedział epidemiolog z University of Melbourne Tony Blakely.

Koronawirus choroba

„W tym roku mamy wirusa, który rozprzestrzenia się drogą transmisyjną i prawdopodobnie zostanie przeniesiony w kolejce po kawę.

“Istnieje niesamowicie mocna argumentacja za noszeniem masek na zewnątrz, kiedy jesteś obok kogoś. Dlaczego nie jest to obowiązkowe w Sydney, nie rozumiem.

READ  Zjazd? William i Harry podpisują kontrakty w związku ze zwycięstwem Anglii nad Niemcami w euro

„Jeśli NSW poważnie myśli o wyeliminowaniu wirusa w ciągu najbliższych sześciu tygodni, zrobi wszystko, co w jego mocy”.

NSW odnotowała dziś 207 nowych spraw.

„Na podstawie tych liczb możemy jedynie założyć, że sytuacja prawdopodobnie się pogorszy, zanim poprawi się, biorąc pod uwagę liczbę zarażonych osób w społeczności” – powiedziała premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian.