Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co to jest NASA+?  Twój przewodnik po usługach przesyłania strumieniowego

Co to jest NASA+? Twój przewodnik po usługach przesyłania strumieniowego

Jeszcze w tym miesiącu NASA, jako amerykańska agencja kosmiczna, wystrzeli nie tylko rakiety Odłóż to. Jego wydanie ma zostać wydane przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA+, nowa bezpłatna usługa przesyłania strumieniowego, która pojawi się w listopadzie. Dla entuzjastów kosmosu to bardzo ekscytująca wiadomość.

Ale czym właściwie jest NASA+ i co będzie na niej transmitowane? Czym różni się od obecnej platformy telewizyjnej NASA? Oto wszystko, co wiemy do tej pory.

Co to jest NASA+?

NASA+ to usługa przesyłania strumieniowego, która będzie zawierać relacje na żywo z misji, startów, badań i wszystkiego, nad czym pracuje agencja.

„Udostępniamy przestrzeń na żądanie i na wyciągnięcie ręki” – powiedział w komunikacie prasowym Mark Etkind, zastępca administratora Biura Komunikacji w siedzibie NASA.

NASA+ jest częścią planu agencji mającego właśnie na celu osiągnięcie tego celu Transformacja swojej cyfrowej obecności Po raz pierwszy ogłoszono go w lipcu 2023 roku i również ma zostać odnowiony strony internetowe NASA I promocja Aplikacja NASA. Celem NASA jest uproszczenie „sposób, w jaki społeczeństwo wchodzi w interakcję z naszymi treściami w Internecie” – powiedział Jeff Seaton, dyrektor ds. informacji w centrali agencji.

Ile kosztuje NASA+?

NASA+ będzie całkowicie bezpłatna, bez żadnych kosztów subskrypcji (NASA jest agencją federalną finansowaną przez Kongres, więc nie jest to zaskakujące). Jest rzeczą oczywistą, że serwis nie będzie również zawierał reklam.

Gdzie mogę obejrzeć NASA+?

Start NASA+ zaplanowano na 8 listopada.

Usługa będzie dostępna na wszystkich głównych platformach za pośrednictwem Aplikacja NASA NA Departament Kontroli Wewnętrznej I Android Do telefonów komórkowych, tabletów i telewizorów Smart TV. Znajdziesz tu także platformy do przesyłania strumieniowego, takie jak Wielbłąd, Ognisty telewizori Roku (gdzie NASA ma istniejący kanał) zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych.

READ  Nowa, staromodna czcionka Google przywraca szeryf dla wygodniejszego czytania

Czym to się różni od telewizji NASA?

NASA+ wydaje się być aktualizacją tego, co istnieje Telewizja NASA, która jest również bezpłatna i służy jako sieć transmisji strumieniowej wydarzeń na żywo i oryginalnych treści. Nie jest jasne, jak różne będą treści między nimi, ani czy NASA+ będzie po prostu funkcjonować jako nowa, ulepszona wersja sieci nadawczej. Skontaktowaliśmy się z NASA, aby uzyskać więcej informacji i zaktualizujemy ten artykuł, gdy otrzymamy odpowiedź.

Co mogę obejrzeć w NASA+?

Chociaż pełny program nie został ogłoszony, NASA+ będzie zawierać połączenie transmisji na żywo, aktualizacji misji i filmów zza kulis, tak jak robi to już NASA TV. Za pośrednictwem swojej strony internetowej i Kanał Youtubeagencja kosmiczna regularnie transmituje interesujące momenty misji, lądowania statków kosmicznych na Marsie, historyczne starty rakiet, ponowne starty, operacje odłączania od dokowania, wyniki i nie tylko.

W ostatnich historycznych chwilach telewizja NASA transmitowała odsłonięcie pierwszych zdjęć z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, wystrzelenie misji księżycowej Artemis-1 i wystrzelenie ognistego statku kosmicznego SpaceX, kiedy to NASA zderzyła się ze statkiem kosmicznym z asteroida, wśród wielu zdjęć i wielu innych, więc prawdopodobnie będzie można ją obejrzeć na platformie, ale szczegóły wciąż nie są znane.

Wiemy jedynie, że dostępne będą kolekcje oryginalnych filmów dokumentalnych nagrodzonych nagrodami NASA i Emmy, a także wiele nowych seriali, które zostaną wyemitowane w nadchodzących miesiącach.