Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co oznaczają jednoczesne VPN?

Favebrush / Shutterstock.com

gdybym był Kupowanie VPN, natkniesz się na termin „połączenia symultaniczne”. Wielu dostawców lubi sprzedawać, ile z nich zezwala, ale czym dokładnie są i jak działają?

Czym jest jednoczesna komunikacja?

W przypadku VPN równoczesne połączenia mają miejsce, gdy masz więcej niż jedno aktywne urządzenie (połączenie) w swojej subskrypcji VPN w tym samym czasie (jest to część „równoległa”). A im więcej pozwala na to Twój usługodawca, tym więcej połączeń możesz otworzyć w tym samym czasie.

Nie należy ich mylić dzielone tunelowanieWłaśnie wtedy VPN pozwala zdecydować, które programy są uruchomione, a które nie korzystają z VPN. Połączenia symultaniczne są połączeniami samodzielnymi, więc możesz połączyć telefon z Bostonem, a laptopa z Nowym Jorkiem.

Jednoczesne połączenia są ważne dla użytkowników, ponieważ bez nich musiałbyś uzyskać osobną subskrypcję dla każdego aktywnego laptopa, komputera stacjonarnego i smartfona, oferta, która byłaby droga – nawet tańsze VPN, takie jak Surfshark Może kosztować około 60 dolarów rocznie.

Zamiast tego jedna subskrypcja będzie obsługiwać wiele urządzeń bez dodatkowych kosztów.

Komunikacja, a nie urządzenia

Zauważ jednak, że mówimy „aktywne połączenia”. Prawie wszyscy dostawcy VPN pozwalają zainstalować swojego klienta – oprogramowanie, które pozwala na korzystanie z VPN – na dowolnej liczbie urządzeń. Ogranicza się tylko do liczby urządzeń korzystających z VPN.

Na przykład możesz Zainstaluj ExpressVPN, który umożliwia do pięciu jednoczesnych połączeń na wszystkich własnych urządzeniach oraz całej rodzinie; Dopóki jednocześnie aktywnych jest tylko pięciu klientów VPN, nie ma problemu.

Należy jednak pamiętać, że niektóre usługi VPN przyjmują inne podejście. na przykład, CyberGhost Pozwala tylko dodać do konta określoną liczbę urządzeń, ograniczoną przez Twój plan. Tylko zarejestrowane urządzenia mogą być aktywne w tym samym czasie.

Poza tymi kilkoma wyjątkami większość dostawców VPN będzie przestrzegać zasady zezwalania na nieograniczoną liczbę instalacji i ograniczania tylko aktywnych połączeń.

READ  Razer DeathAdder V3 Pro 4000 Hz odpytywanie bez przewodów

Korzyści płynące z jednoczesnej komunikacji

Prawdopodobnie domyślasz się, dlaczego jednoczesne połączenia są dobre: ​​jedna subskrypcja może obejmować wiele urządzeń dla wielu osób, co oznacza, że ​​wystarczy zrezygnować z jednego konta, a nie z kilku. Ogólnie rzecz biorąc, uruchamianie wielu połączeń w tym samym czasie również nie spowolni połączenia, więc podłączenie więcej niż jednego urządzenia nie wpłynie na wydajność.

Jeśli chcesz udostępnić VPN swojej rodzinie lub prowadzić małe biuro, dobrym pomysłem może być zrobienie zakupów i znalezienie dostawcy VPN, który oferuje wiele jednoczesnych połączeń.

Jakie sieci VPN oferują jednoczesne połączenia?

Większość usług, o których pokazujemy w naszym raporcie Najlepsze VPN Zaoferuj odpowiednią ilość komunikacji. Niestety, nasz preferowany dostawca, ExpressVPN Pozwala tylko na pięć osób, co nie jest wspaniałe, biorąc pod uwagę jego cenę 100 USD rocznie. arcy rywal NordVPN Trochę lepiej, pozwalając na posiadanie sześciu jednoczesnych połączeń.

Na drugim końcu spektrum są również VPN, które oferują wiele, a nawet nieograniczoną liczbę połączeń. na przykład, Prywatny dostęp do Internetu Umożliwia jednoczesne podłączenie do 10 urządzeń, a Windscribe i powyższe Surfshark Pozwala dzwonić na nieograniczony numer.

Jeśli masz wiele urządzeń, których planujesz używać jednocześnie z VPN, rozważ poszukanie sieci VPN, która zapewnia tyle jednoczesnych połączeń, ile potrzebujesz.

Omijanie ograniczeń

Jeśli jednak naprawdę podoba Ci się konkretna usługa i chcesz korzystać z większej liczby urządzeń w tym samym czasie, niż pozwalasz, możesz rozważyć użycie Router VPN Chociaż to. To jest router WiFi z zainstalowanym VPN. W ten sposób możesz mieć całą sieć korzystającą z VPN, jednak liczy się to tylko jako jedno połączenie, co jest całkiem fajne.

Aby zorientować się, co tam jest, spójrz na niektóre Najlepsze routery WiFi. ogólny zwycięzca, Asus AX6000 (RT-AX88U)pozwala zainstalować na nim VPN, podobnie jak plik Linksys WRT3200ACM. Jednak w przypadku większości ludzi wystarczy korzystanie z równoczesnych połączeń, na które pozwala ich VPN, więc pamiętaj, aby zainstalować klienta VPN w dowolnym miejscu.

READ  Pokemon Go Team Rocket Retreat Event: Salandit, Shadow Latias i nie tylko