Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co musisz wiedzieć – WHIO TV 7 i WHIO Radio

DAYTON – Co najmniej 15 osób w całym kraju uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa Zachodniego Nilu od 12 lipca, według Centers for Disease Control (CDC)

>>Więcej komarów daje wynik pozytywny na obecność wirusa Zachodniego Nilu w hrabstwie Clark po dodatkowym pobraniu próbek

Dr Joseph Allen, regionalny dyrektor medyczny w Premier Health, powiedział Kayla McDermott News Center 7, że jest pewien, że istnieje już ponad 15 przypadków i ludzie nie wiedzą, że je mają.

Podczas gdy Ohio nie ma żadnych przypadków ludzi w Zachodnim Nilu. Udowodniono, że zarażają się nią komary, ptaki i inne zwierzęta.

Wirus Zachodniego Nilu rozprzestrzenia się głównie po ukąszeniu przez komary, co zdarza się wielu osobom w okresie letnim.

Aby spróbować zmniejszyć populację komarów, Departament Zdrowia opryskuje część stanu środkami do zwalczania szkodników.

Mieszkańcy też mogą zrobić swoją część. Na podwórku mogą wyrzucać zabawki dla dzieci, karmniki dla ptaków, miski dla psów, plandeki i wszystko, co zawiera wodę, gdzie gromadzą się komary.

Dr Allen udziela tej rady każdemu, kto wychodzi na zewnątrz w ciągu dnia lub wieczorem.

– Trochę sprayu na owady, długie rękawy, długie spodnie, kapelusz – powiedział McDermottowi. „Takie rzeczy, aby utrzymać skórę przykrytą, również pomogą”.

>>Poprzedni raport: Wirus Zachodniego Nilu wykryto u większej liczby komarów w hrabstwie Clark po dodatkowym pobraniu próbek

Wirus nie ma żadnych objawów, a jeśli tak, skutki uboczne są zwykle minimalne.

Możesz myśleć, że masz przeziębienie, ale chociaż większość ludzi ma się dobrze, wirus może powodować problemy dla innych.

U niewielkiego odsetka osób pojawiają się objawy grypopodobne, takie jak gorączka, dreszcze i bóle mięśni. Chociaż jest to niewielki procent, wciąż może go zdobyć każdy.

READ  Szczepionka RSV jest skuteczna u niemowląt, gdy jest podawana w czasie ciąży

„Możesz dostać takie rzeczy jak zapalenie mózgu, problemy neurologiczne, a nawet rzeczy, które imitują polio” – powiedział Allen.

Powiedział McDermottowi, że w tych rzadkich przypadkach, jeśli Zachodni Nil nie jest leczony, wirus może być śmiertelny.