Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co dalej z Projektem Ludzkiego Genomu – Mapowanie mózgu w celu zrozumienia wpływu choroby

Narodowe Instytuty Zdrowia w [September 22] Zapowiedział ponad 600 milionów dolarów nowego finansowania na rozszerzoną i trwającą kampanię mającą na celu rozwikłanie tajemnic ludzkiego mózgu, sfinansowanie wysiłków na rzecz stworzenia szczegółowej mapy całego mózgu i opracowanie nowych sposobów kierowania środków terapeutycznych i innych molekuł do określonych populacji komórki mózgowe.

Naukowcy uczestniczą m.in. w całym kraju, od zespołów z Instytutu Salka przez Uniwersytet Duke po Broad Institute na MIT i Harvardzie. Jeśli się powiedzie, pomoże odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące najbardziej złożonych narządów ciała. Jakie są wszystkie typy komórek w mózgu? Jak są ze sobą powiązane? Jak zmienia się sposób pracy mózgu podczas choroby i co możemy z tym zrobić?

Śledź najnowsze wiadomości i dyskusje polityczne dotyczące biotechnologii rolniczej i biomedycyny? Zapisz się do naszego newslettera.

Nowe fundusze zwiększają kwotę 2,4 miliarda dolarów, które Narodowe Instytuty Zdrowia zainwestowały już w powiązane projekty. Do 2026 roku agencja wyda 5 miliardów dolarów. Naukowcy, którzy będą prowadzić badania, otwarcie porównują ich skalę i zakres z naciskiem na zsekwencjonowanie pierwszego ludzkiego genomu w latach 90. i na początku XXI wieku.

Najnowsze ogłoszenie jest częścią trwającego wysiłku znanego jako Brain Research by Advancement of Innovative Neurological Technologies (BRAIN), który administracja Obamy zaprezentowała w 2013 roku i rozpoczęła w 2014 roku. Jego cel: lepsze zrozumienie 86 miliardów komórek zamieszkujących mózg i biliony połączeń, które tworzą ze sobą.

To jest fragment. Przeczytaj cały artykuł tutaj

READ  Życie na Wenus: „piekielne” krajobrazy Wenus mogą być całkowicie niezdatne do zamieszkania | nauka | Aktualności