Cios dla Lolarosa, gdy kapitan numer jeden zawiesił Puchar Świata w Rugby na trzy tygodnie z powodu słabej gry

Wallros Puchar Świata w rugby Nadzieje zostały zadane ciężkim ciosem po tym, jak prowadząca Ashley Marsters została zbanowana na trzy tygodnie później Czerwona kartka przeciwko Szkocji w Wangari w sobotę.

Rezerwowa suka Marsters dostała rozkaz chodzenia pieszo, by trafić Sarah Lowe w 76. minucie Pełne napięcia zwycięstwo Australii 14-12 nad Szkotami W Centrum Wydarzeń Northland.

Naruszenie nastąpiło kilka minut po tym, jak Marsters szturmowała jej drogę, aby spróbować wyrównać wynik w hałaśliwym spotkaniu w puli, gdy Wallaroos odrobili straty po przegranej 12:0 pod koniec pierwszej połowy, aby utrzymać żywe nadzieje w ćwierćfinale.

Marsters pojawiła się w poniedziałek przed niezależnym panelem sądowym i nie przyznała się do winy, argumentując, że popełniła pospolity czyn lub że przestępstwo zasługiwało na czerwoną kartkę.

Jednak po zapoznaniu się z dowodami, trzyosobowy panel – pod przewodnictwem Brendy Heather Lato i obejmujący byłą All Black Ofisa Tonu’u i byłą reprezentantkę Anglii Becky Essex – podtrzymał pierwotną decyzję na boisku i przyznał Marstersowi trzytygodniowe zawieszenie.

Ashley Marsters strzelił próbę przeciwko Szkocji, ale został wysłany trzy minuty później za mocny strzał.

Andrzej Koringa/Photosport

Mogło być gorzej dla 28-latka, a World Rugby zalecił sześciotygodniowy zakaz za wadliwą grę, która spowodowała kontakt z głową. Jednak komisja wzięła pod uwagę czynniki łagodzące i uznała, że ​​Marstery mają służyć tylko o połowę krócej.

Marsterzy mają prawo odwołać się od decyzji w ciągu najbliższych 48 godzin. Może również dotyczyć zastąpienia ostatniego tygodnia kary interwencją treningową mającą na celu modyfikację konkretnych technik i kwestii technicznych, które przyczyniły się do wadliwej gry.

READ  Były trener mówi, że Ngannou nie był KO Gane w sparingu

Decyzja ta jest ogromnym ciosem dla nadziei Australii na daleko w turnieju, a Marsters może teraz przegapić co najmniej trzy kolejne mecze, jeśli dotrą do półfinału.

W sobotę zmierzą się z Walią w konfrontacji, która określi, kto awansuje do ćwierćfinału, ponieważ obie drużyny przegrały z czarna paproćktórzy już się zakwalifikowali.

To nie była zła wiadomość z eliminacji dla Australijczyków, ponieważ koleżanka z drużyny Marsters, Adiana Talakay, została wysłana z Walii, mimo że w tym samym meczu została wysłana za dwie żółte kartki.

Ponieważ Talakay otrzymał jedną żółtą kartkę za faul techniczny polegający na zawaleniu mocnym ciosem, a drugą za wysoki wślizg, komisja uznała, że ​​czerwona kartka jest wystarczająca i że nie jest potrzebna dalsza kara.

Donna Rose z Walii i Vika Mataruga z Fidżi również mają wziąć udział we wtorek w przesłuchaniach dyscyplinarnych po tym, jak zostali oskarżeni o wykroczenie.

Mataruga został męczennikiem za uderzenie go w ramię, podczas gdy Historyczne zwycięstwo Fidżi 21-17 nad Republiką Południowej Afryki W Waitakere, podczas gdy Rose była pod presją swojego niebezpiecznego związku w zgiełku miasta 56-12 bicie przez czarną paproć.