Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ciii… mów ciszej w restauracjach

NASHVILLE, Tennessee, 5 grudnia 2022 — W zatłoczonej restauracji goście zwykle rozmawiają ze swoimi towarzyszami przy własnym stole. Ale dźwięk ich rozmów odbija się od ścian i odbija się od innych klientów, tworząc hałas w tle. Każdy mówca chce być słyszany ponad tym hałasem, więc w końcu mówi trochę głośniej, co ponownie zwiększa ogólny hałas. W końcu — z wyjątkiem przerw — system staje się wystarczająco głośny, aby osiągnąć limit ludzkiego głosu.

Braxton Boren z American University omówi ten cykl, zwany efektem Lombarda, oraz to, jak można go zakłócić w swojej prezentacji „A Game Theory Model of the Lombard Effect in Public”. Prezentacja odbędzie się 5 grudnia o godzinie 12:40 czasu wschodniego w Summit Room B, jako część 183. spotkania Acoustical Society of America, które odbędzie się w dniach 5-9 grudnia w Grand Hyatt Nashville.

Metafory teorii gier, takie jak dylemat więźnia lub dylemat gościa bez skrupułów, mogą stanowić dobry model efektu Lombarda. Buren wykorzystał takie modele matematyczne do skonstruowania nagród i zachęt dla efektu Lombarda przy różnych częstotliwościach dźwięku ludzkiego głosu.

„Ten efekt jest przykładem tragedii Izby Gmin” – powiedział – „termin często używany w ekologii i ekonomii na określenie sposobu, w jaki jednostki są nakłaniane do niewłaściwego korzystania z dóbr publicznych”. „W przypadku efektu Lombarda ciche tło (które sprawia, że ​​rozmowy są wyraźnie zrozumiałe) jest częścią wspólną, a każdy mówca w pokoju jest zmotywowany do zajmowania dla swojej rozmowy miejsca nieco większego niż ta cicha przestrzeń”.

Rozwiązania techniczne, takie jak inteligentne słuchawki, mogą w końcu być w stanie indywidualnie personalizować rozmowy, dotykając jednego głośnika. Zrozumienie akustyki i zmiana chłonności ścian w przestrzeni może również zmniejszyć efekt Lombarda.

„W oparciu o nasze zrozumienie tego zjawiska możliwe jest zaprojektowanie pomieszczeń, które zwiększają lub zmniejszają hałas tłumu związany z Lombardią w przestrzeni publicznej” – powiedział Buren. „Ale w hałaśliwych sytuacjach zachęcam ludzi, aby próbowali mówić cicho, podczas gdy wszyscy wokół krzyczą. A kiedy to nie zadziała, idź do domu i daj odpocząć uszom!”

READ  Ponure statystyki pokazują, że COVID ma naprawdę nieubłagany, długi chwyt

###

———————– Więcej informacji o spotkaniu ———————–

Główne miejsce spotkania: https://acousticalsociety.org/asa-meetings/
Program techniczny: https://eppro02.ativ.me/web/planner.php?id=ASAFALL22&proof=true

Biuro prasowe ASA

W nadchodzących tygodniach biuro prasowe ASA będzie aktualizowane o najnowsze wiadomości i harmonogram konferencji prasowych o godz https://acoustics.org/asa-press-room/.

Dokumenty językowe

ASA udostępni również dziesiątki specjalistycznych lingwistycznych artykułów badawczych na tematy poruszane na konferencji. Artykuły w języku laickim to streszczenia od 300 do 500 słów prezentacji napisanych przez naukowców dla ogółu odbiorców. Towarzyszyć im będą zdjęcia, nagrania audio i wideo. Dowiedz się więcej przez https://acoustics.org/lay-language-papers/.

Rejestracja prasy

ASA zapewni bezpłatną rejestrację akredytowanym i profesjonalnym niezależnym dziennikarzom. Jeśli jesteś reporterem i chciałbyś wziąć udział w wirtualnym spotkaniu lub konferencji prasowej, skontaktuj się z AIP Media Services pod adresem [email protected] W przypadku pilnych próśb personel AIP może również pomóc w zorganizowaniu wywiadów i uzyskaniu zdjęć, klipów audio lub ogólnych informacji.

O Amerykańskim Towarzystwie Audio

Amerykańskie Towarzystwo Akustyczne (ASA) jest czołowym międzynarodowym stowarzyszeniem naukowym zajmującym się akustyką, zajmującym się nauką i technologią dźwięku. Jej 7000 członków na całym świecie reprezentuje szerokie spektrum badań nad fonetyką. Publikacje ASA obejmują The Journal of the Acoustical Society of America (wiodące na świecie czasopismo poświęcone akustyce), JASA Express Letters, Proceedings of Meetings on Acoustics, Acoustics Today oraz książki i standardy dotyczące akustyki. Towarzystwo organizuje również dwa duże spotkania naukowe każdego roku. Widzimy https://acousticalsociety.org/.

###


Zastrzeżenie: AAAS i EurekAlert! Nie ponosi odpowiedzialności za poprawność biuletynów wysyłanych na EurekAlert! Za pośrednictwem organizacji wnoszących wkład lub za korzystanie z jakichkolwiek informacji za pośrednictwem systemu EurekAlert.