Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chromebooki poinformują Cię teraz, kiedy używany jest niewłaściwy kabel USB-C

Najnowsza aktualizacja Chromebooka Google dodaje funkcję, która informuje, czy kabel USB-C ma ograniczoną funkcjonalność, poinformowała w piątek firma. Kable USB-C mogą mieć różnorodne możliwości, oferując między innymi różne prędkości ładowania i przesyłania danych dla każdego kabla, więc wygląda na to, że ta nowa funkcja Chromebooka może być przydatnym narzędziem do rozwiązywania problemów.

„Kwalifikujące się Chromebooki dadzą Ci znać, jeśli używany kabel USB-C nie obsługuje wyświetlaczy lub nie działa idealnie na Twoim laptopie” – czytamy w poście na blogu Google. „Dostaniesz też powiadomienie, jeśli używany kabel nie obsługuje wysokiej jakości standardów USB4 / Thunderbolt 3 obsługiwanych przez Twój Chromebook”. Według bloga nowa funkcja pojawia się najpierw na Chromebookach z procesorami Intel Core 11. lub 12. generacji, które obsługują USB4 lub Thunderbolt, „przy większej liczbie urządzeń w przyszłości”.

Tak będzie wyglądać jedno z powiadomień.
Obraz: google

Google jest w pełni świadomy niektórych Wyzwania dotyczące kabla USB-Cgdzie pracownik Benson Leung robi falę swoimi testami i recenzjami kabli USB-C, w tym tych, które się zniszczyły Piksel Chromebooka. Od tego czasu sytuacja się poprawiła, ale nadal może być Trudno dokładnie określić, który kabel USB-C do czego służyTak więc to nowe powiadomienie od Google jest mile widzianym dodatkiem do Chromebooków.

Nowa aktualizacja zawiera również kilka dodatkowych funkcji. Google aktualizuje funkcję lupy podzielonego ekranu, dzięki czemu możesz zmienić rozmiar powiększonej części ekranu, co pozwala wybrać, czy chcesz widzieć więcej lub mniej powiększonego obszaru. Oto plik GIF Google pokazujący, jak to działa:

Firma również wydaje pliki aplikacja do pisania kursywą Dla wszystkich Chromebooków obsługujących rysiki.

READ  Spotify wyłącza stacje radiowe przypominające słuchanie