Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chloe Grace Moretz o lekceważeniu kobiet – i niebezpieczeństwach mediów społecznościowych | Ents & Arts News

Nowy program Chloe Grace Moretz może nadejść w przyszłości, ale jest to przyszłość, której niestety wciąż brakuje, jeśli chodzi o dziewczyny i gry.

W The Peripheral, ośmioczęściowej serii Amazon, opartej na książce autora science fiction Williama Gibsona, aktorka gra Flynna Fishera, utalentowanego gracza, który używa awatara swojego brata, ponieważ ma on większy szacunek niż zamożni klienci, którzy płacą im za grę. w ich imieniu.

To frustrujące, że kobietom nie przypisuje się większego uznania za swoje umiejętności, powiedział Moretz w podkaście Sky News Backstage.

„Oni tak naprawdę nie szanują kobiet, wiesz o co mi chodzi?

Nawet jeśli spojrzysz na liczby Twitcha [Twitch is an interactive livestreaming service largely used for gaming]Mimo to, niektóre z najwyższych liczb to głównie faceci i masz dziewczyny, które są tak samo dobre, jeśli nie lepsze, niż czasami wielu facetów.

„I myślę, że jest interesująca funkcja, którą kobiety mają w grach, i myślę, że sposób, w jaki pracują nasze mózgi, jest oczywiście nieco inny niż u mężczyzn, więc jest inny rodzaj funkcji, który pokochałbym, gdyby był bardziej wyrafinowany i wspierane – ale myślę, że dotyczy to ogólnie wielu sportów prowadzonych przez kobiety i myślę, że brakuje im również finansowego zaangażowania.

Peryferia służy jako rodzaj ostrzeżenia – przed potencjalnymi zagrożeniami postępu technologicznego.

Moretz przyznaje, że sama może potrzebować cyfrowego detoksu.

„Również staram się wyjść z sieci — dużo jeżdżę na kemping i nie mam Wi-Fi, brak komórki, nic, co jest krytyczne, ale teraz jestem w głębi technologii.

„Cały czas gram w gry wideo, jeśli nie ma mnie w domu, grając w gry wideo, zabieram ze sobą Switcha, aby upewnić się, że mogę grać w gry wideo, gdy jestem w drodze, i kładę się spać oglądając mój iPad mini z włączonym telewizorem Hulu — cała technologia, cały czas teraz.

READ  France Télévisions będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Młodzieży w 2021 r. W Paryżu

„Więc nadszedł czas, abym wróciła do domu, wyłączyła wszystkie urządzenia wokół mnie i zamieszkała w lesie przez kilka tygodni”.

obrazek:
Jack Reynor gra brata Flynna, Burton

Jej kolega Jack Raynor, który gra brata Flynna, Burtona Fishera, zgadza się, że zbyt duża ilość technologii prawdopodobnie nie jest dobrą rzeczą.

„Żyjemy w czasach, w których nasze urządzenia nigdy nie wymykają się nam z rąk i myślę, że istnieją wyraźnie elementy, które są korzystne dla naszych relacji z naszą technologią.

„Pod wieloma względami jest całkiem fajnie, ale jednocześnie zastanawiasz się, jaki wpływ mają te rzeczy na eleganckie umiejętności społeczne ludzi w prawdziwym świecie?

„Więc myślę, że jest to zdecydowanie coś, co wszyscy powinniśmy obserwować i być tego świadomi, i jak mówi Chloe, poświęcić trochę czasu na detoksykację”.

Moretz w przeszłości otwarcie mówiła o swoich negatywnych doświadczeniach z kulturą online, ujawniając Jeden z memów, które się w nim pojawiły To sprawiło, że stała się na uboczu.

Kliknij, aby zasubskrybować Backstage, gdziekolwiek otrzymasz swój podcast

25-latka mówi, że pomimo zmagań z mediami społecznościowymi czuje ulgę, że dorastała w czasach, gdy nie miała tak dużego wpływu na dzieci, jak ma to miejsce dzisiaj.

„Naprawdę się zastanawiam i martwi mnie wpływ Instagrama i TikToka, tych outsiderów i tych sztucznych ja, które pompujemy.

„Nie mogłem tego wyrazić – kiedy powstał Instagram, było to bardzo głupie, że po prostu publikowałeś dziwne zdjęcia z szalonymi filtrami przez cały czas.

„I zastanawiam się, jak by to było, gdybym zdał sobie z tego sprawę i dorastałem na Instagramie jako 11-latek – to brzmi naprawdę intensywnie”.

Urządzenia peryferyjne są teraz transmitowane w Prime Video. Posłuchaj naszej recenzji najnowszego odcinka Backstage – podcastu filmowego i telewizyjnego Sky News.