Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Business Today

Chiny zgłosiły 34 nowe przypadki koronawirusa wśród osób związanych z igrzyskami olimpijskimi

Komitet Organizacyjny Zimowych Igrzysk w Pekinie 2022 poinformował w niedzielę o wykryciu 34 nowych infekcji wirusem Covid-19 wśród osób związanych z igrzyskami, w tym m.in.

Spośród nich 13 było sportowcami lub przedstawicielami zespołu, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa po przybyciu na lotnisko w sobotę.

Spośród wszystkich infekcji 23 znalazło się wśród nowo przybyłych na lotnisko, podczas gdy 11 osób znajdowało się już w „zamkniętej pętli”, która oddziela pracowników eventowych od społeczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się infekcji.

Ring pozwala uczestnikom Igrzysk na swobodne przemieszczanie się między miejscami zakwaterowania a obiektami olimpijskimi oficjalnym transportem, ale nie wolno im swobodnie poruszać się po mieście. Wszyscy interesariusze gier, w tym media i personel, są również codziennie testowani.

PKOl poinformował w niedzielę, że Maliszewska jest ósmą polską lekkoatletką z wynikiem pozytywnym i została odizolowana. Dołącza w odosobnieniu do koleżanki z łyżwiarki szybkiej Natalii Cherwonki, Magdaleny Czeczoń i Marka Kani.

Z biegiem na 500m w sobotę Maliszewska walczy z czasem o rywalizację. Sportowcy, którzy mają pozytywny wynik testu i nie wykazują żadnych objawów, nie są zwalniani z izolacji, chyba że przedstawią dwa kolejne negatywne testy w odstępie 24 godzin.

Australia ogłosiła w niedzielę pozytywny wynik testu na COVID-19 wśród członków swojego zespołu, ale nie powiedziała, czy jest to sportowiec, czy sztab trenerski.

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Pekinie ostrzegają o większej liczbie przypadków w nadchodzących dniach, ponieważ chińska stolica nakłada surowe środki, ograniczając ruch i kontaktując się z każdym uczestnikiem olimpiady z lokalnymi mieszkańcami.

W przeciwieństwie do wielu krajów, które chcą żyć z COVID-19, Chiny odizolowały się z polityką zerowej tolerancji, odwołując prawie wszystkie loty międzynarodowe. Sportowcy olimpijscy i inne osoby muszą podróżować bezpośrednio do miasta lotami czarterowymi.

Przeczytaj także: Chiny zgłaszają wzrost przypadków koronawirusa wśród sportowców i urzędników olimpijskich

READ  Coca-Cola i Nestlé zostały oskarżone o wprowadzające w błąd twierdzenia dotyczące ochrony środowiska