Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiny rozszerzają blokady, ponieważ przypadki Covid-19 osiągnęły dzienny rekord

Blokady Covid-19 rozszerzają się w całych Chinach, w tym w Miasto, w którym w tym tygodniu starli się pracownicy fabryki z policjąPonieważ liczba przypadków osiągnęła dzienny rekord.

Mieszkańcom ośmiu dystryktów w Zhengzhou, zamieszkałych przez 6,6 miliona ludzi, kazano pozostać w domu przez pięć dni od czwartku (czasu lokalnego), z wyjątkiem zakupów żywności lub leczenia. Zamówiłem codzienne testy masowe w jakim mieście Rząd nazwał „wojną unicestwienia” przeciwko wirusowi.

w trakcie Starcia we wtorek i środę (czasu lokalnego), policja Zhengzhou pobiła pracowników, którzy protestowali przeciwko sporze płacowemu w największej fabryce iPhone’ów firmy Apple, zlokalizowanej w parku przemysłowym w pobliżu miasta. Tajwański właściciel zakładu Foxconn przeprosił za coś, co określił jako „błąd wejściowy w systemie komputerowym” i powiedział, że zapewni, że wynagrodzenie będzie takie samo, jak uzgodniono i na oficjalnych plakatach zatrudnienia.

Narodowa Komisja Zdrowia podała, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin liczba nowych przypadków Covid-19 wzrosła o 31 444. To najwyższa dzienna liczba od czasu pierwszego wykrycia koronawirusa w mieście Wuhan w środkowych Chinach pod koniec 2019 roku.

Czytaj więcej:
* Robotnicy buntują się w największej na świecie fabryce iPhone’ów z powodu płac i warunków Covid-19 w Chinach
* Raporty: protest pracowników w chińskiej fabryce iPhone’ów
* Studenci w Chinach czołgają się w kółko po kampusie, aby zaprotestować przeciwko przepisom Covid
* Covid-19: Większość Pekinu zostanie przetestowana na obecność wirusów w związku z niepokojem związanym z blokadą

Dzienna liczba spraw stale rosła. W tym tygodniu władze zgłosiły pierwszą śmierć Covid-19 w Chinach od sześciu miesięcy, co daje łączną liczbę 5232 osób.

Chociaż liczba przypadków i zgonów jest stosunkowo niska w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami, rządząca Partia Komunistyczna w Chinach pozostaje wierna swojej strategii „zero Covid”, której celem jest izolowanie każdego przypadku i całkowite wyeliminowanie wirusa. Większość innych rządów zakończyła kontrole antywirusowe i teraz polega na szczepionkach i odporności na przeszłe infekcje, aby zapobiegać zgonom i poważnym chorobom.

READ  Światowi przywódcy muszą to zobaczyć na własne oczy - Prezydent Ukrainy

Firmy i społeczności mieszkalne od centrum produkcyjnego Kantonu na południu po Pekin na północy są objęte różnymi formami blokad, środków, które szczególnie dotykają robotniczych pracowników migrujących. W wielu przypadkach mieszkańcy twierdzą, że ograniczenia wykraczają poza to, na co pozwala rząd krajowy.

Kanton zawiesił dostęp do dzielnicy Baiyun dla 3,7 miliona ludzi, podczas gdy mieszkańcom niektórych dzielnic Shijiazhuang, 11-milionowego miasta na południowy zachód od Pekinu, kazano pozostać w domu podczas przeprowadzania masowych testów.

Strażnicy kontrolują dostęp do zamkniętej społeczności w Pekinie.

Ng Han Guan / AP

Strażnicy kontrolują dostęp do zamkniętej społeczności w Pekinie.

Pekin otworzył szpital w centrum wystawowym. Dostęp do Pekińskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych został zawieszony po wykryciu tam wirusa. Zamknięto niektóre galerie handlowe i biurowce, wprowadzono zakaz wstępu do niektórych kompleksów mieszkalnych.

Na znak, że przynajmniej niektóre z tych środków mogą być częściowo trwałe, pracownicy wznoszą dwumetrowe ogrodzenie wokół niskich ceglanych budynków mieszkalnych w pekińskiej społeczności Hongmiao Beili.

Pół tuzina ludzi w kombinezonach ochronnych strzegło wejścia do korytarza biegnącego przez społeczność, stojąc za sięgającymi do pasa stalowymi barierami, zwykle używanymi do kontroli tłumu.

Władze zapowiedziały podjęcie działań mających na celu ograniczenie zakłóceń w kontrolowaniu pandemii poprzez skrócenie kwarantann i wprowadzenie innych zmian. Niektórzy Chińczycy wyrazili swoją frustrację i dezorientację w związku z widocznymi wahaniami politycznymi w mediach społecznościowych.

Mężczyzna wychodzi z zakupami z zamkniętej społeczności w Pekinie.

Ng Han Guan / AP

Mężczyzna wychodzi z zakupami z zamkniętej społeczności w Pekinie.

Rzecznik MSZ Mao Ning powiedział na codziennej odprawie, że chociaż granice Chin pozostają w dużej mierze zamknięte, rząd pracuje nad „poprawą i ułatwieniem procesu wyjazdu i wjazdu dla kadry kierowniczej i profesjonalnego personelu międzynarodowych korporacji, zagranicznych firm i członków ich rodzin w Chinach. ” Czwartek (czasu lokalnego).

Mao powiedział, że Chiny będą nadal ulepszać różne protokoły COVID „zgodnie z naukowymi i przewodnimi zasadami”, aby ułatwić podróżowanie, współpracę i wymianę z innymi krajami.

Jednym z głównych problemów jest obawa o to, jak bardzo ludzie są podatni na wirusa. Niewielu Chińczyków miało Covid lub nawet było narażonych na kontakt z wirusem, więc uważa się, że tylko niewielki odsetek zgromadził skuteczne poziomy przeciwciał zwalczających wirusy.

Ogólny wskaźnik szczepień przeciwko koronawirusowi w Chinach wynosi ponad 92%, a większość ludzi otrzymała co najmniej jedną dawkę. Ale znacznie mniej starszych Chińczyków – zwłaszcza tych powyżej 80 roku życia – dostało zastrzyki.

Rząd próbuje powstrzymać ostatnią falę wybuchu epidemii bez zamykania fabryk i reszty gospodarki, jak to miało miejsce na początku 2020 r. Jednym ze sposobów jest zastosowanie „zarządzania obiegiem zamkniętym”, w ramach którego pracownicy mieszkają w swoich fabrykach bez żadnych osób z zewnątrz. Łączność.

Foxconn, największy na świecie monter smartfonów i innych urządzeń elektronicznych, ma trudności z realizacją zamówień na iPhone’a 14 po tym, jak tysiące pracowników opuściło fabrykę w Zhengzhou w zeszłym miesiącu w wyniku skarg na niebezpieczne warunki pracy.

Protesty we wtorek i środę (czasu lokalnego) były podsycane przez nieporozumienia dotyczące wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w celu zastąpienia tych, którzy odeszli. Robotnicy starli się z policją, niektórzy zostali pobici. Niektórzy zostali aresztowani.

Foxconn zaprzeczył tym, co powiedział, że były komentarzami online, że zarażeni pracownicy mieszkali w akademikach w fabryce Zhengzhou. Stwierdzono, że obiekty zostały zdezynfekowane i poddane kontrolom rządowym przed wprowadzeniem się pracowników.