Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiński producent wyświetlaczy BOE zamierza rozpocząć produkcję panelu OLED 8. generacji w 2024 r., aby zaspokoić popyt na iPady i MacBooki firmy Apple

Na 10 marca Firma Apple opublikowała raport zatytułowany „BoE rozwija wyświetlacz OLED z podwójnym stosem, który ma konkurować o Apple iPad 2024 Business”. Tego wieczoru The Elec poinformował, że chiński gigant paneli wyświetlaczy BOE planuje zbudować linię produkcyjną paneli OLED Gen 8.6 w swojej fabryce B16 w Chengdu w prowincji Syczuan. Podobnie jak jego południowokoreańscy konkurenci Samsung Display i LG Display, BOE planuje budowę linii w ramach przygotowań do dostarczania Apple paneli OLED do zastosowań w produktach IT, takich jak tablety iPad i laptopy MacBook.

Gigantyczna chińska firma zajmująca się wyświetlaczami planuje sprawić, że linia będzie produkować 15 000 podłoży miesięcznie i rozpocząć produkcję pod koniec 2024 roku.

Zastosowanie podłoża szklanego Gen. 8 jest bardziej ekonomiczne dla firm do produkcji tych paneli w porównaniu z Gen. Na przykład na przykład a W przypadku płyty o przekątnej 13,3 cala podłoże Gen 6 może dostarczyć 48 jednostek, podczas gdy podłoże Gen 8.5 może dostarczyć 96 jednostek.

Samsung Display i LG Display wykorzystają linie produkcyjne Gen 6 do produkcji pierwszych paneli OLED skierowanych do iPadów — Apple ma wprowadzić jeden w 2024 roku. Jednak para planuje wykorzystać linie produkcyjne Gen 8.5 do paneli OLED, z których będą korzystać produkty Cupertino IT po debiut OLED na iPada.

Tymczasem BoE testuje również technologię podwójnego stosu tandemowego OLED w istniejących liniach produktów. Tandemowe panele OLED z podwójnym stosem mają dwie warstwy emitujące, w przeciwieństwie do jednowarstwowej struktury tandemowej stosowanej obecnie w panelach OLED do smartfonów.

Posiadanie dwóch warstw emitujących może zwiększyć jasność panelu i wydłużyć jego żywotność, Co sprawia, że ​​idealnie nadaje się do użytku w tabletach i komputerach Które są tradycyjnie używane dłużej niż smartfony. Więcej informacji znajdziesz w pełnym raporcie Elektryczność.

READ  Porady WhatsApp: Jak wykonać kopię zapasową czatów WhatsApp na Dysku Google