Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chaos podróży w połowie czasu: loty są nadal odwoływane, ponieważ pasażerowie ustawiają się w ogromnych kolejkach na lotnisku

Chaos podróży w połowie czasu: loty są nadal odwoływane, ponieważ pasażerowie ustawiają się w ogromnych kolejkach na lotnisku

Brytyjscy wczasowicze, którzy mają nadzieję podróżować w tym tygodniu, napotykają ciągłe zakłócenia w podróży po Wielkiej Brytanii.

Po 240 proaktywnych lotach odwołanych w weekend, codzienne odwołania easyJet są kontynuowane.

Pasażerom lecącym wczesnym lotem do Belfastu z Gatwick do wtorku o 4 rano powiedziano, że nie będą podróżować.

Tymczasem linia lotnicza o 5 rano z Bristolu do Amsterdamu została odwołana o 2 w nocy – jeden z klientów zgłosił, że następnego dnia musi przesiąść się na lot, w którym pociąg ma kosztować 123 GBP.

Pasażerowie przybyli na lotnisko w Manchesterze o 4 rano, aby znaleźć kolejki ciągnące się z powrotem w kierunku wejścia do terminalu.

Urlopowicze zgłaszali również długie, poranne kolejki na lotnisku w Bristolu, a także w Glasgow i Stansted, a wielu klientów publikuje filmy i zdjęcia oczekujących tłumów.

Lotniska w Wielkiej Brytanii walczyły o „rozbudowę”, aby poradzić sobie z wiosennym wzrostem liczby wczasowiczów, z pewnymi winami za braki lub problemy kadrowe.

Dziś rano minister sztuki Lord Parkinson skrytykował branżę turystyczną, mówiąc, że lotniska i linie lotnicze „powinny się przygotować” na wzrost popytu.

1653986530

easyJet odwołuje 42 loty we wtorek

największa tania linia lotnicza w Wielkiej Brytanii, easyJetWe wtorek zawiesił 42 loty do i ze swojej głównej bazy w Londynie Gatwick.

Przewoźnik udzielił dwudniowego ostrzeżenia większości z 6000 pasażerów, których to dotyczyło, ale były dodatkowe odwołania „dzień”, począwszy od 6.15 rano na lotnisku w Belfaście.

Wśród wcześniej ogłoszonych odwołań są połączenia z głównymi destynacjami wakacyjnymi, w tym z Wenecją, Biarritz i Marrakeszem.

Simon Calder31 maja 2022 09:42

1653984766

Na jakich lotniskach w Wielkiej Brytanii stoją dziś rano kolejki?

Lotnisko Gatwick upiera się w mediach społecznościowych, że kolejki są „normalne o tej porze roku”, ale niektórzy klienci nadal wyrażają frustrację tego ranka.

Tuż przed 8.5 klient Nivedita napisał: „Lecimy dziś o 9 do Barcelony z Vuelingiem. Stał w kolejce od 7 rano i niewiele się ruszał. W tym tempie spóźnię się na lot. Co mam zrobić?”

Tymczasem klienci na lotnisku w Bristolu i Dublinie zgłaszają płynne, płynne kolejki.

Lucy Takeray31 maja 2022 09:12

1653981950

Jakie mam prawa, jeśli mój lot zostanie odwołany?

Wielu czytelników mówi niezależny Że linie lotnicze odmawiają im rezerwacji lotów alternatywnych lub zorganizowania zakwaterowania w hotelu, gdy są unieruchomieni.

Jeśli Twój lot zostanie odwołany w krótkim czasie, Twoja linia lotnicza musi zabrać Cię następnym dostępnym lotem do miejsca docelowego – nawet jeśli jest to konkurująca linia lotnicza – a także zapewnić zakwaterowanie, jedzenie i picie, jeśli utkniesz na dłuższy czas .

Jeśli linie lotnicze odmówią Ci pomocy, musisz pokryć niezbędne rzeczy, zachowując wszystkie rachunki. Pamiętaj, że niektóre linie lotnicze mają zasady dotyczące poziomu zakwaterowania, za które zwrócą Ci pieniądze – na przykład w trzygwiazdkowym hotelu.

Oto Twoje prawa konsumenckie w przypadku odwołania lotu:

Lucy Takeray31 maja 2022 08:25

1653980580

Poranne kolejki w Dublinie zelżały, ale personel nadal ma za mało personelu?

Klienci i media na lotnisku w Dublinie poinformowali, że wczesny poranny napływ kolejek opadł, a Stephen Murphy z Sky News Ireland opublikował zdjęcie strefy odpraw Ryanaira w Terminalu 1.

Lotnisko jest obsadzone tylko 70 procentami zwykłego personelu, który wylatuje w połowie semestru oraz w weekend bankowego jubileuszu. Niepodległa irlandzka Wspomniałem dziś rano.

Oczekuje się jednak, że liczba pasażerów powróci do 95 procent poziomu sprzed pandemii.

Wczoraj ministrowie powiedzieli operatorowi lotniska DAA o swoim „ogromnym rozczarowaniu i frustracji” z powodu chaosu podróżniczego w ostatnich tygodniach i zażądali tego do dziś rano.

Lucy Takeray31 maja 2022 08:03

1653979757

– Branża powinna była się na to przygotować – mówi minister sztuki.

Minister sztuki Lord Parkinson skrytykował dziś rano linie lotnicze i lotniska, mówiąc, że branża „powinna była przygotować się” na gwałtowny wzrost popytu wśród pasażerów na wiosnę.

mówić dalej Sky NewsLord Parkinson powiedział, że DOT współpracował z przemysłem i „od kilku miesięcy”.

Kontynuował: „To bardzo bolesne, jeśli przyjedziesz na lotnisko, a twój lot nie jest gotowy, więc powiedzieliśmy branży, że musisz się na to przygotować, że potrzebujemy personelu, którego potrzebujemy, aby upewnić się, że ludzie mogą uciec i cieszyć się wakacje.

„Od jakiegoś czasu mówimy branży, że powinni byli się na to przygotować”.

Zapytany o komentarze szefa Ryanair, Michaela O’Leary’ego, że wspieranie linii lotniczych podczas pandemii było „niefortunne”, powiedział: „W branży lotniczej jest wielu upartych ludzi”.

Nalegał, że „firmy muszą mieć ludzi na miejscu” i zauważył, że rząd wykorzystuje „wolności po Brexicie”, aby przyspieszyć zatrudnianie nowych pracowników w branży turystycznej.

Lucy Takeray31 maja 2022 07:49

1653973800

Wyjazd rodziny do Grecji opóźnił się o dwa dni

Jej lot z rodziną Tui na Kefalonię opóźnił się o dwa dni.

Nauczycielka Chloe Motterside z Middleton planowała z córką wygrzewać się na słońcu przez pięć dni na greckiej wyspie.

Ale po tym, jak w niedzielę przybyli na lotnisko, ich odlot był opóźniony.

„Moja córka płakała i była zdenerwowana i była bardzo zmęczona” – powiedział Mutrashid dla Manchester Evening News.

Rory Sullivan31 maja 2022 06:10

1653967800

Rory Sullivan31 maja 2022 04:30

1653962400

Ponad 6000 lotów odwołanych w weekend z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day)

Nie tylko Wielka Brytania ma ostatnio problemy z odwołaniem lotów. Podobnie Stany Zjednoczone w weekend z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day).

Przeczytaj więcej od naszego reportera Greg Graziosi:

Rory Sullivan31 maja 2022 03:00

1653957000

Nieszczęście w podróży na pół dystansu

Oprócz pionierskich kosztów związanych z kryzysem kosztów życia, nasza pierwsza strona we wtorek zawiera zdjęcie chaosu podróżniczego, który nęka brytyjskie lotniska przez ponad pół kadencji.

Rory Sullivan31 maja 2022 01:30

1653951569

Z raportów wynika, że ​​odprawa bagażu na lotnisku w Dublinie trwa dłużej niż trzy godziny

Raporty wskazują, że proces odprawy bagażu na lotnisku w Dublinie trwa obecnie ponad trzy godziny.

Rory Sullivan30 maja 2022 23:59