Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Changing Times” przedstawia studium wielkich orkiestr wykonujących SLSO | zabawaDyrektor muzyczny Stefan Deneuve dyryguje Orkiestrą Symfoniczną St. Louis 14 maja 2021 r. w Powell Hall.


Colter Peterson, post-wysyłka


Fred Blumenthal Special do post-wysyłki

Koncerty Orkiestry Symfonicznej St. Louis w ten weekend przyniosły fiński dyrygent John Sturgeards i pianista Kirill Gerstein, urodzony w Związku Radzieckim, ale obywatel amerykański mieszkający w Berlinie, w programie muzyki austriackiej, brytyjskiej, fińskiej i duńskiej.

Program, zatytułowany The Changing Times, był mieszanką narodowości o tematyce skandynawskiej i nauki w dużych orkiestrach. Zarówno Storgårds, jak i Gerstein są certyfikowanymi i bardzo doświadczonymi muzykami. W przypadku pierwszych trzech z czterech utworów po raz pierwszy SLSO je wykonało.

Symfonia nr 64 „Tempora mutantur” Franza Josepha Haydna idealnie wykonałaby naturalną orkiestrę muzyki XVIII wieku, złożoną z instrumentów stworzonych na wzór czasów Haydna. St Louis Symphony nie ma osobnego zestawu instrumentów na taką sytuację, więc z 35 muzykami na scenie utwór ten dał solidne wykonanie.

Storgårds dyrygował tą muzyką z wielkim entuzjazmem i bez kija, kładąc nacisk na komunikację z orkiestrą i tworzenie fraz. Pierwsza część, Allegro con Spirito, zawierała nieco surowej gry smyczków, ale druga część, Largo, została starannie zorkiestrowana i zaprezentowała kilka świetnych kontrastów, szczególnie w dynamice.

Po tym, jak publiczność oklaskiwała te dwie części, Storgårds zadbał o to, aby przejście z Menuet do zamykającego Presto przebiegło bez oklasków i ta ostatnia część doprowadziła symfonię do energicznego zakończenia, nawet Storgårds skakał z odrobiną entuzjazmu.

READ  Channel 4 odnawia umowę Great Britton's Bake Off na trzy lata | Wielkie brytyjskie wypieki