Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

CES 2022: Najnowsze wiadomości i sprzęt

Wraz z końcem drugiego dnia trzydniowej krótkiej prezentacji zrobiliśmy sobie przerwę, aby zrelacjonować partię produktów, które przykuły naszą uwagę.

Słuchawki Viwone Touts z pamięcią wewnętrzną

Trzeba niegrzeczności, aby wskoczyć na niebezpiecznie głośną i zatłoczoną arenę słuchawek, ale przynajmniej Viwone ma powieść w tej kategorii, nie wspominając o wyjątkowej nazwie. Startup jest tak nowy, że jego strona internetowa nie działa: wkrótce wita Cię baner i zachęcamy do zapisania się do ich newslettera. Ale to nie powstrzymało ich przed podróżą do Vegas, aby zaprezentować zestaw stylowych słuchawek z 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

Hasło firmy na Twitterze – „Zabierz swoją muzykę ze sobą” – podsumowuje uzasadnienie budowania pamięci masowej w jej słuchawkach. A jak mówi firma, możliwość przechowywania godzin ulubionej muzyki w słuchawkach oznacza, że ​​nie jesteś przywiązany do smartfona. Firma wyjaśnia, że ​​„użytkownicy mogą łatwo przesyłać muzykę do zestawu słuchawkowego z dowolnego komputera za pomocą kabla ładującego micro-USB”.

I tak, nadal możesz przesyłać strumieniowo muzykę. Aplikacja Viwone na iOS/Androida oferuje dostęp do Spotify, Apple Music, Amazon Music i innych popularnych programów do strumieniowego przesyłania danych, a także radia internetowego, udostępniając to, co najlepsze z obu światów na wyciągnięcie ręki. Aplikacja umożliwia także słuchaczom dzielenie się muzyką i prowadzenie rozmów nawet z pięcioma osobami.

W nadchodzących miesiącach Viwone planuje zaoferować cztery modele nauszne z 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej, w cenie od 349 do 990 USD za model z najwyższej półki, który ma błyszczące złoto-czarne wykończenie; Pozostałe modele są w matowej czerni, matowej bieli lub chromowanym złocie. Firma zaoferuje również dwa słuchawki nauszne bez wbudowanej pamięci masowej: model przewodowy za 189 USD i model tylko z Bluetooth za 278 USD, oba w matowej czerni lub matowej bieli. Wszystko zostanie sprzedane przez vione.com.

READ  Firma Google wydała wersję beta gier na Androida na komputery z systemem Windows

Viwone twierdzi, że jego słuchawki to lekkie, precyzyjnie dostrojone etui, które mają składany silikonowy pałąk i miękkie poduszki z pianki zapamiętującej kształt, pokryte proteinową skórą. Elementy sterujące zasilaniem i wyłączaniem znajdują się w nausznikach, aby zapewnić łatwy dostęp. Wszystkie modele są oparte na protokole wielopunktowym Bluetooth v4.2, który umożliwia „telefonom” łączenie się z więcej niż jednym urządzeniem źródłowym jednocześnie i są dostarczane z miękkim etui.

Oczekuje się, że do lata NextGen TV dotrze do 75% amerykańskich gospodarstw domowych

Internetowy standard transmisji telewizyjnej ATSC 3.0 4K znany jako Telewizja nowej generacji Działa na ponad 40 rynkach obejmujących 45% populacji Stanów Zjednoczonych i oczekuje się, że latem dotrze do trzech czwartych amerykańskich gospodarstw domowych, według PearlTV Alliance of Technology-Supporting Broadcasters.

„NextGen TV zyskał niezwykłą popularność w stosunkowo krótkim czasie od swojej pierwszej komercyjnej premiery na początku 2020 roku, udowadniając, że oglądanie telewizji jest czymś więcej niż tylko ulubioną rozrywką Ameryki” – powiedziała Ann Schell, dyrektor zarządzająca Pearl TV na targach CES 2022. Źródło wiadomości, rozrywki i dostępu do naszych społeczności i całego świata. NexTGen TV poprawia jakość telewizji i jest ważną technologią umożliwiającą nadawanie bezpłatnych wiadomości lokalnych”.

Według Consumer Technology Association (CTA), producenci telewizorów sprzedali w 2021 r. ponad 3 miliony telewizorów obsługujących ATSC 3.0, czyli ponad trzykrotnie więcej niż pierwotna prognoza. Aktualne prognozy mówią o sprzedaży w 2022 roku na poziomie 4,5 miliona sztuk, ponieważ coraz więcej producentów telewizorów włącza tę technologię do swoich kolekcji. Hisense to najnowszy producent, który zintegrował odbiorniki telewizyjne NextGen z inteligentnymi telewizorami, które planuje wprowadzić jeszcze w tym roku. Modele Hisense dołączą do 70 już dostępnych modeli Samsunga, Sony i LG.

Kontynuacja standardu ATSC 1.0, który wprowadził HDTV na antenę prawie 25 lat temu, ATSC 3.0 / NextGen TV umożliwia transmisję sygnałów 4K Ultra HD z High Dynamic Range (HDR), ulepszonymi kolorami i wciągającym dźwiękiem przestrzennym, a także zapewnia żądać treści przez Internet.

READ  BlueStacks X, pierwsza na świecie usługa strumieniowania gier oparta na chmurze uruchomiona dla gier mobilnych

Członkowie Pearl TV Alliance pochwalili także postępy firmy Sony w testowaniu przyszłych opcji ATSC 3.0 producenta na otwartym torze testowym Motown 3.0 w Detroit. Testy wykazały, że platforma ATSC 3.0 może świadczyć usługę telewizyjną do jednoczesnej transmisji pojazdów i urządzeń stacjonarnych.

„Wyniki Sony pokazują, że przełomowe postępy w podstawowych technologiach transmisji telewizyjnej, które umożliwił ATSC 3.0, dają nadawcom naziemnym nowe sposoby dostarczania informacji, rozrywki i usług danych IP do nieskończonej liczby pojazdów — oraz znajdujących się w nich ekranów i urządzeń — jednocześnie. – powiedział Schell.

Sojusz ogłosił również, że MediaTek podpisał umowę testową z Pearl TV, aby przyspieszyć wdrożenie standardu ATSC 3.0 wśród wiodących marek telewizyjnych poprzez zintegrowane rozwiązanie chipsetu.

Aby dowiedzieć się więcej o NextGen TV, kliknij tutajW naszym wywiadzie z października 2020 r. z Madeleine Noland, przewodniczącą Komitetu ds. Zaawansowanych Systemów Telewizyjnych.

Cambridge Audio Stokes Vinyl Revival z 2 gramofonami

Cambridge Audio w Anglii robi swoją część, aby podtrzymać odrodzenie winylu dzięki CES 2022, ujawniając dwa nowe gramofony, które opierają się na sukcesie bezprzewodowego gramofonu Alva TT, który zaprezentowali w 2019 roku.

Zaplanowane na wiosnę, napędy bezpośrednie Alva TT V2 (1999 USD) i Alva ST (999 USD) podążają śladami swoich poprzedników, oferując bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe 24-bit/48 kHz przez Bluetooth z obsługą aptX i – na przedwzmacniaczu – w oparciu o Do kolumn firmy Alva Solo i Alva Duo.

Alva TT V2 zachowuje oryginalny system napędu bezpośredniego Alva TT z wytrzymałą aluminiową płytą górną, płytą z polioksymetylenu (POM) i wstępnie zainstalowaną ruchomą kasetą cewki, a jednocześnie wyposażony jest w nową transmisję akustyczną z odłączaną osłoną i przełączanym przedwzmacniaczem gramofonowym dla tych, którzy wolą używać zewnętrznego głośnika dźwięku. W kolejnej aktualizacji nadajnik Bluetooth można teraz wyłączyć.

Przechodząc do mechanizmu pasowego, Alva ST staje się najtańszym cylindrem Cambridge Audio. Jest jednak wyposażony w ten sam soundbar, który został opracowany dla Alva TT V2 i zawiera fabrycznie zainstalowaną wkładkę z moto-magnesem Audio Technica AT-VM95e, odlewaną aluminiową płytą i antywibracyjną podstawę MDF.

READ  Dodaj bezprzewodowe ładowanie (prawie) do każdego biurka za pomocą tego gadżetu Ikea

Dirac prezentuje nową technologię upmixingu stereo dla samochodów

Dirac Research, szwedzka firma technologiczna najbardziej znana ze swoich wzmacniaczy i korektorów Dirac Live Room, prezentuje swoją nową technologię miksowania opartą na treści, którą planuje wprowadzić na rynek motoryzacyjny w nadchodzących miesiącach.

W połączeniu z rozwiązaniem firmy Dirac Virtuo dla producentów samochodów, technologia ta tworzy wciągające wrażenia ze starszych treści stereo, analizując treść źródłową w czasie rzeczywistym i dzieląc ją na części składowe o różnych atrybutach przestrzennych. Po wykonaniu tej czynności system tworzy wersję wielokanałową, którą można odtwarzać w wielokanałowym systemie audio bez dodatkowego procesora dźwięku przestrzennego.

Dirac twierdzi, że technologia wykorzystuje nowe, oczekujące na opatentowanie algorytmy, które redukują zniekształcenia i artefakty, aby zapewnić, że dźwięk jest dokładny, naturalny i wciągający, a jednocześnie pozostaje wierny oryginalnemu nagraniu stereofonicznemu. Według firmy, w samochodach technologia ta może stworzyć prawdziwy dźwięk przestrzenny na każdym siedzeniu podczas słuchania standardowego materiału stereo.

„Dzięki inteligentnej technologii miksowania firmy Dirac twórcy nie muszą już przekształcać swoich treści w wciągające formaty, aby konsumenci mogli cieszyć się wciągającymi wrażeniami” – wyjaśnił Matthias Johansson, Product Manager w Dirac. „Wykorzystując doświadczenie firmy Dirac w zakresie przetwarzania sygnału, możemy – w czasie rzeczywistym – tworzyć nowe, wielokanałowe wrażenia z istniejących treści stereofonicznych, zachowując jednocześnie dźwięk o wysokiej rozdzielczości oryginalnego nagrania”.

po więcej informacji odwiedź dirac.com.