Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny ropy spadają poniżej 95 USD po raz pierwszy od inwazji na Ukrainę

Ceny ropy spadają poniżej 95 USD po raz pierwszy od inwazji na Ukrainę

Ceny ropy spadły poniżej 95 USD za baryłkę po raz pierwszy od rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ponieważ na rynkach towarowych dominują obawy o zbliżającą się globalną recesję i słabe perspektywy popytu.

Oba główne benchmarki spadły w czwartek o ponad 5 USD za baryłkę, czyli o ponad 5 procent, dodając do szerokiego spadku w ciągu ostatnich sześciu tygodni.

BrentMiędzynarodowy benchmark spadł do 94,50 USD za baryłkę. Kurs zamknął się na poziomie 96,84 USD 23 lutego, dzień przed inwazją Rosji na Ukrainę. Marka amerykańska Zachodni Teksas Środkowy Spadł do 90,56 USD, poniżej przedwojennego zamknięcia na poziomie 92,10 USD.

„Strach przed recesją napędza dziś rynek” – powiedział Dennis Kessler, starszy wiceprezes ds. handlu w BOK Financial.

Ogólna inwazja rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na Ukrainę spowodowała gwałtowny wzrost cen na początku tego roku, przy czym Brent i West Texas Intermediate krótko handlowały powyżej 130 USD, gdy zachodnie kraje odpowiedziały sankcjami wobec Rosji, jednego z największych światowych eksporterów.

Ale obawy przed recesją gospodarczą i możliwością zahamowania wzrostu przez Rezerwę Federalną USA Ostrzejsze podwyżki stóp procentowych Od tego czasu wezwał do wstrzymania marszu. Ceny ropy naftowej spadły o około jedną piątą od połowy czerwca, ponieważ handlowcy szykują się na gwałtowny spadek konsumpcji.

„Rynek jest bardzo zaniepokojony tym, że zniszczenie popytu spowodowane recesją osłabi wzrost” – powiedział Robert Yuger, dyrektor wykonawczy kontraktów terminowych na energię w Mizuho.

Ropa nie była jedynym towarem, który w ostatnich tygodniach wyczerpał się. Wiele podwyżek cen, które pomogły podnieść poziom inflacji, również uległo złagodzeniu. Zarówno miedź, jak i żelazo spadły o około jedną trzecią od szczytów wiosennych.

„Wszyscy się załamują” – powiedział Stephen Schork, redaktor biuletynu na temat rynku ropy The Schork Report. „Towary są twoim najlepszym wskaźnikiem ekonomicznym, a to, do czego się odnoszą, to ból na drodze dla tej gospodarki”.

READ  UE wymienia kwestie dotyczące praworządności na Węgrzech i w Polsce, które mają kluczowe znaczenie dla uwolnienia funduszy COVID أموال

Wysokie ceny ropy zwiększyły presję na administrację prezydenta USA Joe Bidena, której sondaże spadają, ponieważ kierowcy zmagają się z prawie rekordowymi cenami na dystrybutorze.

Biden Ma odwiedzić Rijad W piątek, podczas swojego pierwszego spotkania z saudyjskim księciem Mohammedem bin Salmanem, będzie liczyć na to, że królestwo będzie pompować więcej ropy, aby obniżyć ceny.

Czwartkowy spadek nastąpił, gdy dane sugerowały, że wyższe ceny zaczynają zniechęcać amerykańskich kierowców do wyjeżdżania na drogi. Dane opublikowane w środę przez US Energy Information Administration wskazują, że popyt na benzynę spadł do najniższego poziomu o tej porze roku od 1996 roku.

„Rajdowi mogło zabraknąć paliwa na sensowne argumenty i mocne dane na poparcie tego” – powiedział Paul Horsnell, szef badań nad towarami w Standard Chartered.

„Istnieje ograniczona liczba przypadków, w których doradcy i analitycy mogą po prostu powiedzieć„ jest zbyt wąski ”i oczekiwać, że rynek zaakceptuje to, nie widząc wielu danych potwierdzających spór”.