Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny biletów kolejowych w Anglii i Walii wzrosły o 5,9%

  • Napisane przez Toma Espnera
  • Korespondent biznesowy BBC News

Źródło obrazu, Getty Images

Opłaty za regulowane pociągi w Anglii i Walii mają wzrosnąć nawet o 5,9%, ponieważ działacze wzywają do reform w związku z niewiarygodnymi usługami.

Wzrost ten jest wyższy niż wzrost o 4,8% w poprzednim roku, ale jest znacznie niższy od stopy inflacji.

Rząd powiedział, że nie chce zwiększać presji na rodziny.

Jednak niektóre grupy stwierdziły, że po miesiącach złej jakości usług i strajków pasażerowie nie otrzymują dobrych pieniędzy.

Około 45% cen jest regulowanych – rząd ma na nie bezpośredni wpływ. Obejmują one większość biletów okresowych, karnety podróżne i niektóre powroty poza szczytem.

Operatorzy kolejowi stwierdzili, że taryfy powinny być ustalane na poziomie odpowiednim dla branży kolejowej i jej klientów.

Jednak grupa Transport Focus stwierdziła, że ​​„zbyt wielu pasażerów nie otrzymuje wartości w stosunku do ceny” i wezwała do fundamentalnej reformy taryf.

Inna grupa, Railfuture, stwierdziła, że ​​wyższe płace prawdopodobnie skłonią więcej osób do pracy z domu i wezwała do zamrożenia lub nawet obniżenia opłat kolejowych, z wprowadzeniem dopłat paliwowych.

Transport Focus szacuje, że roczne ceny biletów okresowych wzrosną między:

  • Stacje w Brighton i Londynie – od 5304 GBP do 5616 GBP
  • Huddersfield i Manchester – od 2908 £ do 3079 £
  • Swansea i Cardiff – od 1956 £ do 2071 £

Szkocki rząd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie podwyżek opłat ogólnych i proponowanego zawieszenia taryf w godzinach szczytu, podczas gdy w Irlandii Północnej opłaty za transport publiczny wzrosną od poniedziałku o 7%.

Według Urzędu Kolei i Dróg, oficjalnego regulatora kolei w Wielkiej Brytanii, niezawodność pociągów się pogarsza.

Stwierdzono, że 4,5% wszystkich planowanych pociągów zostało odwołanych między październikiem a grudniem 2022 r. – najwyższy odsetek od rozpoczęcia rejestracji w 2014 r.

Dodała, że ​​strajki i zła pogoda wpłynęły na wyniki.

W Anglii roczny wzrost cen biletów kolejowych jest zwykle związany z szybkością wzrostu cen, zgodnie z indeksem cen detalicznych w lipcu ubiegłego roku, który wyniósł 12,3%.

Rząd powiedział, że wzrost o 5,9% był „sprawiedliwą równowagą” między pasażerami a podatnikami, którzy pomagają płacić za pociągi.

Grupa Rail Connect, która reprezentuje przewoźników kolejowych, powiedziała, że ​​decyzja rządu o obniżeniu cen biletów poniżej inflacji jest „zrozumiała”.

Powiedział, że taryfy powinny „pasować” do branży i pasażerów.

podpis pod zdjęciem,

Według Mimi Kihumulende ceny biletów kolejowych są „wygórowane” z powodu złej obsługi

Ale pasażerka Mimi Kihumulende określiła ceny jako „wygórowane” w porównaniu z Europą.

Powiedziała, że ​​roczna podróż z Reading do Londynu kosztowałaby prawie 6000 funtów.

„W zależności od usługi, nie zawsze jest na czas, przez większość czasu jest odwołana lub opóźniona, trzeba szukać innych sposobów dotarcia tam i [fares] Co roku szedłem w górę”.

Powiedziała, że ​​firmy kolejowe muszą wyjaśnić, w jaki sposób podwyżki opłat poprawią usługi.

– To nie ma sensu – powiedziała. „Przez większość czasu nie możesz nawet zająć miejsca w pociągu, więc stoisz w miejscu lub spóźniasz się na ten pociąg, czekając na następny.

„W jaki sposób to działa tak dobrze w całej Europie, gdzie ceny są tak niskie, a obsługa tak dobra? Jaka jest różnica tutaj, w Wielkiej Brytanii?”

READ  Sprzedaż upadłej firmy energetycznej Bulb opóźniona przez Sąd Najwyższy z powodu „bardzo poważnych obaw” | Wiadomości biznesowe