Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Canal + nabywa większościowy pakiet udziałów w SPI International |

21 września 2021

Canal+ nabędzie 70-procentowy pakiet większościowy w SPI International, zachowując przy tym istniejący zespół zarządzający i strukturę operacyjną.

SPI International, globalna firma medialna, która obsługuje 42 kanały telewizyjne i wiele produktów cyfrowych na sześciu kontynentach, a także główny gracz w dystrybucji treści i nadawania na całym świecie, dołącza teraz do Grupy Canal +.

Grupa Canal + jest globalnym operatorem płatnej telewizji i głównym graczem w telewizji niekodowanej we Francji. Canal+ ma szeroki zasięg międzynarodowy, jest obecny w 40 krajach w Europie, Afryce Subsaharyjskiej i Azji. W Europie Canal+ ma silną pozycję we Francji i Polsce, a także nabył platformę M7 Group w 2019 roku. Grupa ma łącznie 22 miliony abonentów na całym świecie i odnotowuje stały wzrost w swojej międzynarodowej działalności w ostatnich latach. To przejęcie pomoże Canal+ rozwinąć strategię inwestowania w treści i wzmocnić swoją ofertę na różnych rynkach, opierając się na europejskiej firmie Studiocanal, Kino Świat w Polsce, a teraz SPI International.


Założyciel i dyrektor generalny SPI Loni Farhi & Berk Uziyel będzie nadal zarządzać i rozwijać działalność SPI przy wsparciu Komitetu Wykonawczego, podczas gdy obie strony będą mogły generować wzajemne synergie w celu zwiększenia obecności obu grup na rynkach międzynarodowych.

We wspólnym oświadczeniu Loni Farhi i Berk Uziyel powiedzieli: „To bardzo ekscytująca wiadomość i początek nowej ery dla SPI International. Canal+ i SPI mają wspólną wizję ciągłego rozwoju i silnej obecności na arenie międzynarodowej. Od lat jesteśmy strategicznymi partnerami, budując wspaniałą tradycję współpracy i osiągając wspólne cele. Teraz będziemy mieli okazję zjednoczyć nasze wysiłki pod jednym dachem. SPI przyspieszy ich rozwój dzięki Canal+, jednocześnie korzystając z naturalnych synergii. SPI International ma niezwykle utalentowany zespół, który osiągnął niesamowity wzrost w ciągu ostatniej dekady. Teraz, z tak niesamowitym zespołem i tak wielkim entuzjazmem, cieszymy się, że możemy być częścią rodziny Canal+. Nasze połączone wysiłki poprawią istniejące produkty rozrywkowe i rozszerzą dystrybucję naszych atrakcyjnych treści do znacznie większej liczby odbiorców”.

READ  Come Dancing Strictly 2021: Tydzień pierwszy - NA ŻYWO | TV i radio

Maxime Saadeh, CEO Grupy CANAL+, powiedział: „Przejęcie SPI International jest częścią strategii, którą realizujemy od kilku lat. Canal+ ma obecnie 22 miliony abonentów w ponad 40 krajach, w tym 15 w Europie. Postawiliśmy sobie za cel dotarcie do co najmniej 30 milionów subskrybentów do 2025 roku, a SPI INTERNATIONAL z pewnością będzie kluczowym atutem w realizacji tej ambicji.”

Jacques du Puy, dyrektor generalny Canal + International, powiedział: „Cieszymy się, że możemy powitać SPI w naszej grupie. To przejęcie stanowi nowy strategiczny krok w rozwoju naszych europejskich treści. Będzie to świetna okazja do rozwoju nowych synergii i biznesu dla naszych działań, szczególnie na rynku polskim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie Canal + działa poprzez marki M7.”

Realizacja transakcji podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne w poszczególnych regionach (w tym w szczególności organy odpowiedzialne za kontrolę antymonopolową i kontrolę połączeń).