Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były szef szczepionek mówi, że brytyjskie twierdzenie naukowe o supermocarstwie to „bzdura” w badaniach medycznych

Lider udanego brytyjskiego programu szczepień przeciwko Covid oskarżył urzędników służby zdrowia o demontaż bardzo ważnej bazy danych, stworzonej w celu pomocy w próbach szczepień przeciwko Covid, kiedy mogłaby być wykorzystywana w innych programach badań biomedycznych.

Pani Kate Bingham powiedziała Guardianowi: „Cała ta rozmowa o tym, że Wielka Brytania staje się poważnym supermocarstwem naukowym, to bzdury. obserwator. „Tych ludzi tak naprawdę nie obchodzi. Jeśli naprawdę chcesz, aby nasze badania kliniczne były solidne, nie zaczynaj dekonstruować tego, co zostało zrobione”.

Dramatyczny wybuch Binghama nastąpił po decyzji Narodowego Instytutu Badań nad Zdrowiem i Opieką (NIHR), aby nalegać, aby Wolontariusze Osoby, które już zarejestrowały się w krajowej bazie danych osób, które chcą uczestniczyć w badaniach medycznych, muszą teraz przejść złożony, trzyetapowy proces weryfikacji, aby ponownie złożyć wniosek o pozostanie w programie.

Bingham, który nazwał posunięcie NHRI „śmiesznym”, powiedział, że baza danych została utworzona wiosną 2020 r., aby Wielka Brytania miała gotową pulę ochotników czekających na zapisanie się do prób, gdy naukowcy opracują kandydujące szczepionki przeciw Covid.

Kate Bingham nazwała zmiany NHRI „śmiesznymi”. Zdjęcie: ITV/Rex

„Zarejestrowaliśmy 550 000 osób, a około 50 000 z nich zostało później użytych w 18 różnych badaniach szczepionek dla siedmiu różnych firm. Więc było to niesamowicie skuteczne”.

Co najważniejsze, kiedy program został utworzony, dodano klauzulę, aby zapytać ochotników, którzy zapisali się, czy zgodziliby się również na udział w badaniach klinicznych, które nie obejmowały badań Covid: 94% powiedziało, że tak. Bingham, który był, powiedział: „Stworzył zasób o ogromnej wartości dla narodu”. zrobiłem damę Za pracę w wiodącej brytyjskiej grupie zadaniowej ds. szczepionek przeciwko Covidowi.

Dodała, że ​​przeszkody biurokratyczne, które musieli pokonać, są ogromne, ale „teraz biurokracja znów przejęła kontrolę – to drobiazg”. Urzędnicy NIHR wrócili do wszystkich w bazie danych, mówiąc im, że będą musieli ponownie zarejestrować się w złożonym procesie obejmującym trzy oddzielne kroki i wymianę listów weryfikacyjnych.

„Dopiero po tym byli wolontariusze zostaną ponownie zarejestrowani”.

Bingham powiedziała, że ​​sama przeszła proces ponownej rejestracji i uznała, że ​​jest to skomplikowane i nieprzydatne.

„To po prostu ogromny sposób na utratę wielu osób z bazy danych” – powiedziała.

Mieli pół miliona osób chętnych do udziału we wszelkiego rodzaju medycznych projektach badawczych. Ale nie ma sposobu, aby tak wiele osób ponownie się zarejestrowało. To kompletne marnotrawstwo”.

Partner Zarządzający w Venture Capital SV zdrowie Inwestorzy, Bingham została pochwalona za swoją pracę w zapewnieniu, że Wielka Brytania będzie szybko zaopatrywana w duże dawki szczepionek Covid w środku pandemii. Była jednak bardzo krytyczna wobec kultury służby cywilnej, której doświadczyła, gdy poproszono ją o kierowanie brytyjską grupą zadaniową ds. szczepień.

„Problem polega na tym, że urzędnicy służby cywilnej koncentrują się na procesie, a nie na wyniku” – powiedziała obserwator. „Istnieją prostsze sposoby na utrzymanie wszystkich tych wolontariuszy w bazie danych bez zmuszania ich do przechodzenia przez ten złożony proces ponownej rejestracji. To całkiem proste: powinniśmy inwestować w infrastrukturę badawczą, a nie ją kanibalizować”.

W zeszłorocznym przemówieniu Bingham powiedział, że istnieje „niewielka odpowiednia wiedza naukowa i handlowa w całym rządzie, kultura słabych wyników w dostarczaniu wyników oraz nieufność i często dysfunkcjonalne relacje między rządem a branżą nauk biologicznych”.

Bingham dodał, że problem ten jest dziś szczególnie niepokojący, ponieważ Wielka Brytania nadal „nie była poza niebezpieczeństwem”, jeśli chodzi o radzenie sobie z pandemią Covid. Powiedziała, że ​​obecne szczepionki nie zapobiegają przenoszeniu i nie zapewniają ochrony przez długi czas.

„Musimy nadal testować i rozwijać nowe formaty i style oraz przygotowywać się na nowe warianty, które prawdopodobnie pojawią się w nadchodzących miesiącach i latach. Po co więc tracić na tej grupie ludzi, którzy już powiedzieli, że pomogą. To po prostu brzmi zwariowany.”

Narodowa Instytucja Praw Człowieka stwierdziła, że ​​podjęła ten krok w celu stworzenia nowego i lepszego rejestru, aby pomóc ludziom w każdych okolicznościach, i dodała, że ​​ważne jest, aby osoby fizyczne były zobowiązane do wyrażenia nowej zgody na każdy nowy wolontariat.

Rzecznik Narodowego Instytutu Praw Człowieka powiedział, że nowa usługa „opiera się na nauce z rejestru szczepionek i ma lepszą funkcjonalność. Pomoże również wesprzeć badania nad pełnym zakresem schorzeń i metod leczenia”.

READ  W galaktyce 12,88 miliarda lat świetlnych od Ziemi wykryto ślady wody