Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Było mi ciężko”

Israel Adesanya wszedł do oktagonu w obronie tytułu wagi średniej w UFC 276 przeciwko Amerykaninowi Jaredowi Cannonierowi w Las Vegas, aby zasymulować The Undertaker z WWE – muzykę i wszystko, w tym kapelusz z szerokim rondem i fałszywy słoik z napisem „Jared” z boku – ale walka nie powiodła się w Spełnij te wysokie oczekiwania.

Częściowo jest to spowodowane tym, że kiwi zawsze kontrolował walkę za pomocą lewych pchnięć oraz wewnętrznych i zewnętrznych kopnięć, z których wszystkie stawiały przeciwnika na tylnej stopie lub przynajmniej uważały na wypady.

Stworzony do intymnego romansu, słynny napastnik Adesanya zagrał więcej niż Cannonier – w każdej rundzie z wyjątkiem trzeciej – i tak też widzieli to sędziowie. Jeden sędzia oddał wszystkie pięć rund Adesanyi, a dwa pozostałe zdobyły 4-1.

„Mieli świetny plan gry”, powiedział później, dodając: „Trudno było mi kontynuować drugi etap”.

Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy w walce były jej następstwa, ponieważ Adesanya wezwała Brazylijczyka Alexa Pereirę, który znokautował Steve’a Stricklanda w druzgocący sposób na dolnej karcie.

Pereira, który dwukrotnie pokonał Adesanyę w meczach kickboxingu, wstrząsnął Stricklandem złowrogim lewym sierpowym, zanim zakończył walkę celną prawą ręką. Walka zakończyła się w pierwszej rundzie.

Walka między małżonkami, gdyby była prowadzona, byłaby bardzo przewidywalna.

W tej chwili zwycięska passa Adesanyi sięga 12, najdłuższej aktywnej passy w wadze średniej UFC.

Przed meczem Adesanya, który bronił pasa po raz piąty, mówił o swoim pragnieniu „popisania się” swoimi umiejętnościami przed publicznością z Las Vegas na T-Mobile Arena.

Nowozelandczyk z Nigerii, który był silnym rywalem i miał rekord 22-1 w meczu (niepokonany w wadze średniej), powiedział: „Chcę pokazać swoje serce, chcę się wyrazić, chcę się popisać”.

38-letni weteran Cannonier odniósł dwa imponujące zwycięstwa nad Kelvinem Gastelumem i Derekiem Bronsonem.

READ  Polski Tusk mówi, że spory z UE mogą ostatecznie zakończyć blok

Jednak Kannonier, który ścigał swój pierwszy światowy tytuł, przyznał, że Adesanya dał swój najtrudniejszy test.

„Powiedziałbym, że zdecydowanie jest [the biggest challenge]. Powiedział BBC Sport, że był zdecydowanie najlepszym napastnikiem, z jakim miałem do czynienia.

„Jest świetnym wojownikiem, był bardzo zabawny i zbyt kulturalny, abym mógł go oglądać”.

W obecnej sytuacji Kannoner, z prawym okiem spuchniętym od precyzyjnego ciosu Adesanyi, nie był chętny do wystarczająco dużo ryzyka.

Israel Adesanya symuluje The Undertakera idącego do ośmiokąta w T-Mobile Arena w Las Vegas.

W drugim turnieju głównym, kolega z drużyny Adesanyi, Adesanya, Alex Volkanovsky w City Kickboxing Hall w Auckland, pokonał Amerykanina Maxa Hollowaya w ciągu pięciu rund w walce o światowy tytuł wagi piórkowej.

To już trzecie spotkanie duetu z Volkanovskym było tak ostre pod każdym względem, że w drugiej rundzie podciął głęboką szczelinę w lewej brwi Hollowaya prawą ręką i według trzech sędziów wygrywał każdą rundę.

Niepokonany Volkanovsky, który ma teraz na koncie 21 zwycięstw z rzędu, zasygnalizował chęć przeniesienia kategorii wagowej do wagi lekkiej. Miał taką kontrolę podczas walki i krzyczał, że jest „za szybki” w pierwszej rundzie. Po otwarciu rany na czole Hollowaya w drugiej rundzie, Volkanovsky powiedział: „To źle”.

W innej walce Brad Riddell z Christchurch poniósł porażkę w pierwszej rundzie, ulegając Amerykaninowi Jalenowi Turnerowi. Riddle został trafiony prawą ręką, a następnie mocno śmiały, zanim Turner przedstawił go 45 sekund później.