Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Była smutna, gdy przeszła na emeryturę: Venus Williams wspomina swoją byłą rywalkę, Radwańską

Zanim Iga Swiatk umieściła Polskę w Wielkim Szlemie, wygrywając French Open 2020, Agneska Radwańska była reprezentantką Polski w tenisie. Radwańska była finalistką Wielkiego Szlema i zdobyła 20 tytułów. Podczas kulminacji Sereny Williams była jednym z jej największych konkurentów. Pomimo tego, że nie wygrała slamu, pozostawiła po sobie spuściznę, a Venus Williams przyznała to niedawno.

Reklamy

Artykuł jest kontynuowany pod tym ogłoszeniem

Amerykańska Venus Williams świętowała po zdobyciu punktu meczowego w meczu pierwszej rundy przeciwko Mihaela Pozarnesco z Rumunii podczas drugiego dnia Australian Open 2019 w Melbourne Park 15 stycznia 2019 roku w Melbourne w Australii. (Zdjęcie: Cameron Spencer / Getty Images)

Rywalizacja między Venus Williams a Agneską Radwańską

Reklamy

Artykuł jest kontynuowany pod tym ogłoszeniem

Wimbledon opublikował również zbiór kilku świetnych zdjęć Radwańskiej, skomentowała to Venus Williams. Powołując się na wielkość polskiej zawodniczki, Venus zdradziła, co czuje po odejściu Radwańskiej na emeryturę. Venus i Radwańska rywalizowały ze sobą 12 razy, Radwańska wygrała cztery, a Wenus osiem razy.

Byłem smutny, kiedy przeszedłem na emeryturę. bardzo dobrze,” Wenus jest zawieszona.

Radwańska nieco zaszokowała świat, przechodząc na emeryturę w wieku 29 lat. Podczas gdy jej kariera tenisowa wydłużyła się do 35 roku życia, Radwańska ogłosiła tę wiadomość jeszcze przed ukończeniem 30 lat w 2018 roku.

Iga Swiatek at Agnieszka Radwanska

Choć Radwańska nie jest pierwszą Polką, która wygrała turniej Wielkiego Szlema, jej wpływ na tenis w Polsce jest znaczący. Pochwaliła ją Iga Soyatek po wygraniu French Open.

– Agha nie była moim wzorem do naśladowania, bo jak powiedziałem, oglądałem głównie mecze tenisa i Nadala. Ale była niesamowitym źródłem inspiracji dla młodych zawodników z Polski. Pokazał, że można grać na najwyższym poziomie, nawet jeśli nie mają najlepszego systemu finansowania w naszym kraju. „Swoją niezwykłą karierą udowodniła, że ​​można to zrobić samemu i że warto o to walczyć”.

Reklamy

Artykuł jest kontynuowany pod tym ogłoszeniem

Radwańska osiągnęła szczyty wszechczasów, w tym finał Wimbledonu i finał mistrzostw WTA. Drugi najwyższy ranking osiągnął w 2012 roku.

Nawiasem mówiąc, jej występ zbiegł się z bohaterskimi mistrzostwami Sereny Williams na początku 2010 roku. Radwańska grała z Sereną dziesięć razy, za każdym razem przegrywając. Ich najbliższym meczem był finał Wimbledonu w 2012 roku, w którym Radwańska i Serena walczyły przez ponad dwie godziny.

Zanurz się głębiej

Venus Williams jest zdeterminowany, aby rozegrać europejski swing przed French Open 2021

19 godzin temu