Bundesliga: Bayern Monachium pięć razy miażdży Leverkusen, aby odzyskać pierwsze miejsce, wiadomości sportowe

Bayern Monachium zmiażdżył Bayern Leverkusen 5:1 w niedzielę, gdy podopieczni trenera Juliana Nagelsmanna uchronili się przed nagłym zderzeniem na Bey Arena, strzelając pięć goli w pierwszej połowie, aby odzyskać prowadzenie w Bundeslidze z Borussią Dortmund.

Dublet Roberta Lewandowskiego i Serge’a Gnabry’ego poprawił bilans Bayernu do 19 punktów, o jeden punkt za Dortmundem, a Leverkusen pozostał na trzecim miejscu z 16 punktami.

Przeczytaj także: Obejrzyj: Mohamed Salah strzelił wspaniałego gola, a Roberto Firmino strzelił hat-tricka w wygranym 5:0 meczu Liverpoolu z Watford

Bayern prowadził mecz zaledwie trzy minuty na zegarze z rzutu wolnego, kiedy nieoznakowany Dayot Obekano dośrodkował piłkę w pole za sześć jardów, gdy Lewandowski strzelił wspaniałego gola tylną piętą.

Lewandowski strzelił 2:0 po półgodzinie, gdy kontratak Bayernu Monachium pozwolił lewemu obrońcy Alfonso Daviesowi przedryblować się w pole karne w stronę polskiego napastnika, który po prostu włożył jedną nogę, by wbić piłkę do siatki. .

Następnie Bayern strzelił trzy gole w ciągu trzech minut, a Thomas Muller strzelił z bliskiej odległości, zanim Gnabry strzelił dwa gole, wykorzystując podanie Mullera, a następnie Leon Goretzka został zwolniony, ponieważ Leverkusen nie poradził sobie z prasą.

Przeczytaj także: Manchester City okazał się zbyt silny dla Burnley, pokonując ich 2-0

Manuel Neuer miał kłopoty z Leverkusen kilkoma dobrymi żółtymi kartkami, ale ostatecznie został pokonany w 10 minucie drugiej połowy, kiedy Florian Wirtz wystrzelił Patricka Schick w prawy kanał, a czeski napastnik trafił w słupek.

Rezerwowy Leverkusen, Lucas Alario, trafił do siatki w ostatnich etapach, ale gol nie został uznany za spalonego.

READ  All Blacks v Springboks: Czy Jordan opuści trening, pod chmurką do testu Ellis Park?