Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjczycy mogą zostać poproszeni o obniżenie temperatury i jedzenie później, aby uniknąć przerw w dostawie prądu

Brytyjczycy mogą zostać poproszeni o obniżenie temperatury i jedzenie później, aby uniknąć przerw w dostawie prądu

Brytyjczycy być może będą musieli rozważyć utrzymywanie w swoich domach stałej i chłodnej temperatury (Zdjęcie: PA)

Jeden z ekspertów zasugerował, aby poproszono Brytyjczyków o zmianę tego, jak i kiedy wykorzystują swoją energię, aby przetrwać kryzys i uniknąć przerw w dostawie prądu tej zimy.

Gospodarstwa domowe zostały już ostrzeżone, że pułap cenowy może wzrosnąć w styczniu o 360 funtów więcej niż wcześniej oczekiwano.

Eksperci z Cornwall Insight, jednej z wiodących firm konsultingowych w kraju, stwierdzili, że rachunki mogą wzrosnąć z 1971 GBP do 3245 GBP w październiku, a następnie ponownie do 3364 GBP na początku przyszłego roku.

Sir John Armitt, brytyjski car ds. infrastruktury, powiedział, że ludzie powinni zostać poproszeni o ograniczenie zużycia energii, na przykład poprzez obniżenie termostatów i unikanie korzystania z urządzeń takich jak kuchenki i pralki w godzinach szczytu od 18:00 do 20:00.

Powiedzieć telegraf: „Ludzie będą musieli zmienić swoje wzorce gotowania. Czy musimy ogrzewać nasze domy do 21°C, czy bardziej wydajne jest utrzymanie stałej niższej temperatury?

Z pewnością rząd mógłby poprosić ludzi o wyłączenie termostatów. Byłbym zdziwiony, gdyby rząd nie zrobił tego kiedyś tej zimy.

Gotowanie może być sugerowane poza godzinami pracy między 18:00 a 20:00 (zdjęcie: PA)

Sir John powiedział, że Brytyjczyków należy „traktować jak dorosłych” i wezwał ich o pomoc, ostrzegając, że tej zimy około sześciu milionów gospodarstw domowych może stanąć w obliczu zaciemnień, jeśli dostawy z Rosji pogorszą się.

Inne kraje europejskie już zaczęły zapraszać mieszkańców do udziału w pomocy.

Niemcy musieli krócej brać prysznic, aby zmniejszyć ilość gorącej wody używanej do ogrzewania.

W Japonii domy i firmy zostały poproszone o wyłączenie świateł i klimatyzatorów, chyba że są potrzebne, podczas gdy minister energii Australii wezwał mieszkańców, aby nie korzystali z energii elektrycznej między 18:00 a 20:00.

Departament ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej powiedział Metro.co.uk: „Wielka Brytania nie ma problemów z dostawami gazu lub elektryczności, a rząd jest dobrze przygotowany na każdy scenariusz, nawet taki, który jest ekstremalny i mało prawdopodobny.

„Dzięki ogromnym inwestycjom o wartości 90 miliardów funtów w energię odnawialną w ostatniej dekadzie mamy jeden z najbardziej niezawodnych i zróżnicowanych systemów energetycznych na świecie i, w przeciwieństwie do Europy, nie jesteśmy zależni od importu energii z Rosji”.

Dzieje się tak, gdy oszuści wykorzystują obecny kryzys i próbują oszukać ludzi, którzy martwią się swoimi rachunkami.

Oto kilka Porady O tym, jak uniknąć oszustwa.

Skontaktuj się z naszym zespołem informacyjnym, wysyłając e-mail na adres [email protected]

Więcej historii takich jak ta Sprawdź naszą stronę z wiadomościami.

READ  Kraje europejskie kończą ewakuacje w Kabulu, gdy Stany Zjednoczone walczą