Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brummies mówią „fair play” zwycięskim trenerom, ale od poniedziałku wydają własne rozkazy

Setki czytelników Birmingham Live zareagowało na dzisiejszą wiadomość, że skończyły się naloty na autobusy w West Midlands. Niesamowici kierowcy National Express West Midlands głosowali dzisiaj, 25 marca, za podwyżką płac o 16,2 procent – ​​kończącą dni pracy w przemyśle i chaos związany z podróżami w całym regionie.

Strajk przemysłowy rozpoczął się w poniedziałek (20 marca), kiedy 3100 kierowców National Express wyłączyło swoje narzędzia w sporze płacowym. Wcześniej odrzucili „ulepszoną ofertę” podwyżki płac o 14,3 procent.

National Express powiedział, że uzgodniona podwyżka o 16,2 procent była jedną z najlepszych podwyżek płac w jakimkolwiek sektorze. Związek Unite uznał zakończenie strajku za zwycięstwo. A Brummies szybko zabrali głos w sprawie umowy płacowej – z pewnymi wymagającymi „czystymi” usługami ze strony nowo zwycięskich kierowców.

Czytaj więcej: Strajk autobusów National Express kończy się, gdy kierowcy głosują za ogromną podwyżką płac o 16,2%.

Akceptowalna oferta płac obejmuje jednoroczną podwyżkę płac o 16,2 procent oraz poprawę wynagrodzenia za wypadek dla kierowców i stawek godzinowych za pracę w okresie świąt Bożego Narodzenia. National Express zapewnił również wdrożenie nowych warunków uzgodnionych z Unite w listopadzie ubiegłego roku, co było głównym punktem spornym w sporze.

Skomentuj naszą stronę strona na Facebooku, Emma Matthews pisze: „Dobrze, cieszę się, że walczyli o to, co słuszne. National Express to prywatna firma, więc nie można ich porównywać ze stosunkiem pielęgniarek i lekarzy do NHS itp. Jest po prostu inaczej. Cieszę się walczyli o to, co słuszne”.

Kevin Ancrit dodał: „Mam nadzieję, że rozumieją tyle, ile nie zasługują na obrazę, jeśli się spóźnią lub nie zatrzymają się w pierwszym tygodniu, albo tłum skonfrontuje ich z widłami”.

READ  Kryzys energetyczny i relacje z Polską w centrum uwagi szczytu UE