Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Browar Beavertown w Londynie wyprzedaje Heinekenowi | Przemysł spożywczy i napojów

Beavertown stało się najnowszym browarem, który został pochłonięty przez globalną firmę produkującą napoje, po tym, jak Heineken kupił 51% firmy, której jeszcze nie posiadał, w ramach transakcji, która może przynieść jej założycielowi dziesiątki milionów funtów.

Holenderski koncern kupił mniejszościowy udział w Beavertown w 2018 r., a dochód w wysokości 40 mln funtów został wykorzystany na sfinansowanie ekspansji, w tym budowę nowego browaru w Enfield, Londyn.

Od tego czasu głębokie kieszenie Heinekena pomogły prawie potroić sprzedaż browarów rzemieślniczych z 12,7 mln funtów w 2018 r. do 35 mln funtów w 2020 r., czyli w ostatnim roku przed pandemią Covid-19.

Rozwój Beavertown jest wspierany przez zwiększone moce produkcyjne i współpracę z klubem piłkarskim Tottenham Hotspur, w tym browarem obsługującym ponad 60 000 osób na mecz.

Heineken powiedział w środę, że kupił teraz pozostałe 49% udziałów w Logan Plant, synu szefa sztabu Led Zeppelin, Roberta, w ramach umowy, która dodaje nazwę Beavertown do długiej listy browarów rzemieślniczych, aby rzucić wyzwanie wielkim browarom, tylko ze względu na z tego można kupić.

Godne uwagi przejęcia w sektorze obejmują Camden Brewery Sprzedaż do właściciela Budweisera, AB InBevzakup Meantime przez SABMiller, przejęcie London Fields przez Carlsberg i przejęcie przez Heineken udziałów w browarze Brixton.

Napływ przejęć, które obracają pieniędzmi, wywołał pytania dotyczące Znaczenie terminu browaroznacz to Niektórzy w branży uważają to za wymagające niezależności Należy do dużej korporacji.

Beavertown powiedział, że w wyniku przejęcia może powstać 50 miejsc pracy. Firma nie ujawniła swojej ceny, ale jej wzrost od czasu początkowej inwestycji Heinekena o wartości 40 milionów funtów sugeruje, że udziały w Fabryce mogą zostać potencjalnie sprzedane za dziesiątki milionów funtów.

Blunt, który rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego, by pełnić funkcję konsultanta, powiedział: „Beavertown zaczął się w mojej kuchni 10 lat temu: od fermentacji na patelni ryżowej do jednego z najbardziej udanych brytyjskich browarów w ostatnich latach, zatrudniającego ponad 160 osób. i warzenie 360 ​​000 hektolitrów piwa.

READ  Ekskluzywny, dotknięty skandalami Credit Suisse rozważa stworzenie jednego zasobu bankowości prywatnej

„Jej sukces jest czymś, czego wtedy się nie spodziewałem i jestem bardzo dumny, że zgodziliśmy się na umowę z Heinekenem, co jest naturalnym kolejnym krokiem dla Beavertown, jego marek i, co najważniejsze, jego ludzi”.