Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

British Airways ograniczą kolejne 10 300 lotów, zakłócając linie lotnicze

British Airways ograniczą kolejne 10 300 lotów, zakłócając linie lotnicze

British Airways planuje ograniczyć kolejne 10 300 lotów w ciągu najbliższych czterech miesięcy, co jest ostatnim z tysięcy odwołań, które tego lata spowodowały powszechne zakłócenia w sektorze lotniczym.

Cięcia na krótkie loty, od teraz do końca października, korzystają z nowych przepisów rządowych, które umożliwiają liniom lotniczym ponowne startowanie i lądowanie na ruchliwych lotniskach bez utraty ich na stałe.

Decyzja zapadła zaledwie dzień po tym, jak linia lotnicza ogłosiła, że ​​to zrobi 1500 wycieczek z jego rozkładów, a zaledwie kilka tygodni po tym, jak wykonał kolejne 10 000 lotów, próbując podeprzeć swoje słabnące operacje.

Włącznie, BA Obecnie skrócił o 13 procent swojego pierwotnego letniego harmonogramu, około 30 000 podróży.

W środę British Airways powiedział: „Podejmowanie dalszych działań nie jest tym, gdzie chcemy być, ale jest to właściwe dla naszych klientów i współpracowników”.

„Chociaż większość naszych lotów nie zostanie naruszona, a większość klientów ucieknie zgodnie z planem, nie lekceważymy wpływu i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich plany podróży wróciły do ​​normy”.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak przewoźnik mianował nowego dyrektora operacyjnego w wyniku zmian w zarządzie.

Rene de Groot dołączy do linii lotniczych holenderskiego narodowego przewoźnika KLM w październiku, wynika z wewnętrznego e-maila wysłanego przez dyrektora generalnego Seana Doyle’a do pracowników BA.

De Groot, który zajmował to samo stanowisko w KLM po szkoleniu jako pilot, będzie miał za zadanie wznowienie słabnących operacji BA po letnich testach z odwołanymi lotami i brakami personelu.

KLM zmierzył się tego lata z własnymi problemami operacyjnymi, które zostały pogłębione przez kryzys kadrowy w swoim centrum w Amsterdamie.

„Renee ma dużą wiedzę na temat problemów, z którymi się borykamy. Jako dyrektor operacyjny w KLM prowadził zespół operacyjny linii lotniczych przez kryzys Covid-19, kończąc harmonogram w 2020 roku, po którym nastąpiło wyboiste ożywienie charakteryzujące się ciągłymi zmianami warunki, przepisy zdrowotne i ograniczenia w podróży” – napisał Doyle w e-mailu.

READ  Estonia zezwala na wjazd bez kwarantanny osobom przybywającym z Bułgarii, Polski, Węgier i Liechtensteinu

„Jestem przekonany, że Renee pomoże nam odbudować nasze linie lotnicze i stać się lepszą linią lotniczą” – dodał.

Problemy British Airways są częścią ogólnobranżowego problemu kadrowego na lotniskach pomiędzy obsługą naziemną a kontrolerami ruchu lotniczego, co doprowadziło do odwołań i opóźnień.

Co więcej, linia lotnicza stoi przed perspektywą strajku prawie połowy personelu odpraw na lotnisku Heathrow jeszcze tego lata, chociaż związki Unite i GMB nie ustaliły jeszcze daty działania.

Nowa nominacja BA następuje po tym, jak Doyle zaprezentował serię Zmiany w kierownictwie wyższego szczebla Wiosną, która obejmowała podział funkcji Szefa Operacji na dwie części.

Dotychczasowy Jason Mahoney przeniósł się na stanowisko dyrektora technicznego, a De Groot będzie odpowiadał za codzienne operacje.

Inne linie lotnicze, które wprowadziły zmiany w zarządzaniu, to easyJet. Peter Bello, dyrektor operacyjny firmy transportowej, rzucić w tym tygodniu Po awarii operacyjnej linii lotniczej.

British Airways straciły około 10 000 pracowników w 2020 roku, ponieważ firma wykrwawiła pieniądze na wczesnych etapach pandemii koronawirusa i miała trudności z wystarczająco szybkim ponownym zatrudnieniem, mimo że zatrudnianie rozpoczęło się pod koniec ubiegłego roku.