Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BRIT przyznaje nagrodę 2022 za usunięcie kategorii płci | Nagrody BRIT

ten Nagrody BRIT Najnowszy pokaz nagród usuwa kategorie płci, które oddzielają talenty męskie i żeńskie.

Na gali 2022 nowa nagroda, Artysta Roku, zastąpi kategorie British Solo Artist i British Female Solo Artist. Nagroda International Artist of the Year zastąpi poprzednio oceniane nagrody International Solo Artist Awards.

Na koncercie w 2021 roku brytyjska piosenkarka pop Sam Smith została wykluczona z kategorii płci artysty solowego. oni odpowiedzieli: „Nie mogę się doczekać czasów, gdy rozdanie nagród będzie odzwierciedlało społeczeństwo, w którym żyjemy. Świętujmy wszystkich, bez względu na płeć, rasę, wiek, zdolności, płeć i klasę”.

Po oświadczeniu Smitha, brytyjscy organizatorzy powiedzieli, że są „zaangażowani w rozwój programu i że kategorie płci są w dużej mierze poddawane przeglądowi. Ale wszelkie zmiany wprowadzane w celu zwiększenia integracji powinny być w ten sposób – jeśli zmiana nieumyślnie spowoduje mniejszą integrację, ryzykuje. jest szkodliwy dla różnorodności i równości. Musimy przeprowadzić szersze konsultacje przed wprowadzeniem zmian, aby upewnić się, że to prawda.

Gala 2020 została skrytykowana za udział tylko jednej brytyjskiej kobiety w mieszanych kategoriach brytyjskiego albumu, grupy, piosenki i nowej artystki, więc przypuszczalnie mając na uwadze, że zmniejszenie kategorii płci może spowodować, że mniej kobiet będzie zdobywać nagrody lub nominacje. Organizatorzy mieć kilka nowych mieszanych kategorii.

Nagrody Aktorskie/Rockowe, Pop/R&B, Dance Acting i Hip Hop/Rap/Crime dołączają do nagród Artist Awards i pozostałych zwykłych kategorii: Album Roku, Piosenka Roku, Grupa Roku, Międzynarodowa Grupa Roku, Najlepszego Nowego Artysty i Wschodzącej Gwiazdy o przyszłych talentach. Nagrody BRIT są przyznawane przez Brits Academy, w skład której wchodzą muzycy, przedstawiciele branży i specjaliści od mediów, chociaż w czterech nowych kategoriach gatunkowych głosować będzie publiczność.

Dua Lipa na Brit Awards 2021. Zdjęcia: David Fisher/Rex/Shutterstock

Kolejną nową nagrodą honorową jest Songwriter of the Year, która dołącza do nagrody Producenta Roku.

„Ważne jest, aby Brytyjczycy nadal się rozwijali i dążyli do jak największej integracji” – powiedział Tom Marsh, współprzewodniczący Polydor Records i tegoroczny prezes brytyjskiego zarządu.

Koncert po raz pierwszy odbędzie się 8 lutego w O2 Arena w Londynie Mo Gilligan, zastępując Jacka Whitehalla, który zapewnił ostatnie cztery ceremonie. Po raz pierwszy nie-biała osoba wręczyła nagrody od 1994 roku, kiedy RuPaul współprezentował je razem z Eltonem Johnem. Gilligan powiedział, że jest zaszczycony mogąc go zaprezentować, dodając: „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby stworzyć wspaniałą noc dla miłośników muzyki na całym świecie”. Maya Gama i Clara Ampho przedstawią listę nominacji w ITV w grudniu, relacjonując z czerwonego dywanu BRIT Awards.

Spektakl odbędzie się w Block9, znanym z fantastycznych scenografii w nocnej dzielnicy Glastonbury Festival, gdzie w listopadzie 2020 r. wystawiono transmisję na żywo Dua Lipa Studio 2054, a w grudniu Gorillaz: Song Machine Live From Kong.

Brytyjscy artyści solowi przyznawali kategorie zarówno mężczyzn, jak i kobiet od czasu powstania Brit Awards w 1977 roku, przy czym Annie Lennox otrzymała najwięcej nagród żeńskich (sześć), a Robbie Williams najwięcej męskich (cztery). Kategorie International Artist rozpoczęły się w 1989 roku, z Bjork liderem Women’s Awards z czterema nagrodami, a Beck, Eminem i Kanye West wygrali trzy razy.

Nagrody MTV VMA są neutralne pod względem płci od 2017 roku. Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych również stosują różne kategorie płci, a nagrody literackie zawsze były przede wszystkim mieszane. Tegoroczne nagrody Emmy wyróżniły aktorów niebinarnych, pozwalając im nazywać się „artystami”, a nie aktorem lub aktorką, chociaż ostatecznie pojawiliby się w kategorii płci.

READ  Ekscytujące skrzypce pod każdym względem