Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brian Cox mówi, że frędzle w Edynburgu są nie do utrzymania dla wielu młodych artystów Edinburgh Festival 2022

Gwiazda sukcesji Brian Cox ostrzegł Edynburg Marginalne ryzyko „przecięcia koła ratunkowego” dla młodych talentów festiwalu, jeśli nie zostaną podjęte działania mające na celu zmniejszenie wygórowanych kosztów zakwaterowania wykonawców.

76-letni aktor, który gra Logana Roya w popularnym programie HBO, powiedział, że festiwal, który rozpoczyna się 5 sierpnia, jest jedynym festiwalem, który kocha na świecie — „kanałem dla młodych talentów”.

Ale powiedział, że uczynienie festiwalu zbyt drogim dla młodych wykonawców zaszkodzi dorocznemu festiwalowi sztuki. Oskarżył właścicieli nieruchomości o „obcięcie nosa z nienawiści do twarzy”.

„W interesie festiwalu jest, aby ludzie, którzy wynajmują nieruchomość, spotykali się i mówili: „Słuchaj, co zamierzamy zrobić? Jak zorganizujemy te targi?”. Cox, który dorastał w Dundee i uczestniczył w festiwal po raz pierwszy jako 17-latek, powiedział The Guardian.

„Zawsze będzie ta skrajność w Edynburgu, ludzie mieszkający w podziemiach, i jest to w pewnym sensie tradycja. Ale jednocześnie nie powinno to być wyzyskujące”.

Dodał: „Jeśli widzisz sytuację, w której coraz mniej dzieci może sobie pozwolić na chodzenie tam, jest to szkodliwe. Bo to młodzi ludzie zawsze dawali energię na festiwal.

„Daje szansę młodym ludziom – wykonawcom, aktorom, muzykom, storyboardom w szczególności, a my przecinamy linię życia, jeśli wywieramy na to zbyt dużą presję. Musimy na to uważać.”

Jego komentarze pojawiły się później list otwarty Ponad 1600 osób, w tym komicy Joe Lysette i Joe Caulfield, zapisało się, krytykując partię za anulowanie wniosku o bilet, niewystarczającą przejrzystość i brak pomocy w rosnących kosztach zakwaterowania i zmniejszonych usługach kolejowych.

Niektórzy komicy powiedzieli, że nie wezmą udziału w imprezie, która obchodzi w tym roku 75. rocznicę, ponieważ impreza stała się zbyt droga.

Cox, który uczestniczył w festiwalu jako aktor, reżyser i bywalca teatru, weźmie udział w tym roku jako producent sztuki, którą jest dla swojej żony Nicole Ansari Cox.

Powiedział, że po przeczytaniu przeniósł się, by mówić te historie którym uniemożliwiono uczestnictwo.

„Musimy podejść do tego racjonalnie, utrzymać rozmach i to, jak festiwal działa jako kanał dla talentów, zwłaszcza młodych talentów. Jeśli będą pod presją, stracimy coś bardzo ważnego. Ważna jest istota festiwal.”

Rzecznik Partii Edynburskiej odmówił bezpośredniej odpowiedzi na jego komentarze, odnosząc się do jego wcześniejszych komentarzy po liście otwartym. W odpowiedzi na krytykę adaptacji Shauna McCarthy, Festiwal w Edynburgu Dyrektor generalny Marginal Community powiedział w oświadczeniu: „W tym roku zabezpieczyliśmy 1200 pokoi za 280 funtów lub mniej tygodniowo.

„Wiem, że to nie wystarczy. Rosnące krótkoterminowe koszty zakwaterowania dramatycznie wzrosły w całej Wielkiej Brytanii, a Edynburg nie jest inny. Jest niesamowicie drogi i wiem, jak bardzo jest to przeszkoda w uczestnictwie na uboczu.”

Cox, który obecnie kręci czwarty sezon serialu „Sukcesja”, powiedział, że jest zadowolony z 25 nominacji do nagrody Emmy, w tym nominacji do nagrody dla najlepszego aktora głównego w serialu dramatycznym. Powiedział, że program „nie może nadejść w lepszym momencie” dla niego i nazwał to „prezentem”.

Cox, który mieszka w Stanach Zjednoczonych, porównał to, co dzieje się w Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii, do Partii Republikańskiej w Stanach Zjednoczonych i powiedział: „Państwo opiekuńcze jest zepsute”.

Powiedział: „Jestem bardzo podejrzliwy wobec tych ludzi, którzy podejmują za nas decyzje i nie wiedzieli do końca, jak to wygląda. Byłem w bankach żywności, wszystkie te rzeczy, które wydarzyły się w ciągu ostatnich 10 lat lub więc nie było ich wcześniej, a teraz to przyjmujemy”. Przyjmij to za pewnik, a nie powinniśmy. Nasze państwo opiekuńcze jest zepsute. Od jakiegoś czasu jest zepsute.

„Teraz, gdy pozbyliśmy się kłamcy, Partia Konserwatywna jest jeszcze bardziej śmieszna. Konserwatyzm poszedł w ślady Partii Republikańskiej w tym kraju”.

READ  Harry nie miał na sobie munduru, z wyjątkiem tego, że Andrew był na oficjalnym czuwaniu