Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brazylijska policja znajduje pod łóżkiem skradziony obraz za 50 milionów funtów |  Brazylia

Brazylijska policja znajduje pod łóżkiem skradziony obraz za 50 milionów funtów | Brazylia

Obraz jednego z najsłynniejszych artystów brazylijskich – pionierskiego modernisty Tarsili do Amaral – został znaleziony ukryty pod łóżkiem rzekomego oszusta, który był częścią wielomilionowego napadu na sztukę zbudowanego wokół fałszywych przewidywań fałszywego wróżbity.

Dzieło o wartości 300 milionów reali (48 milionów funtów) zostało podobno znalezione w Rio w środę rano podczas operacji policyjnej wymierzonej w gang oszustów, którzy zaatakowali starszą wdowę po handlarzu dzieł sztuki i kolekcjonerze.

Aresztowano cztery osoby, w tym córkę ofiary, która została oskarżona przez policję o kradzież 16 obrazów o wartości 709 mln riali (114 mln funtów) od jej 82-letniej matki.

Jednym z najcenniejszych z tych dzieł sztuki był Sol Poente Amarala (Zachodzące słońce), oszałamiający obraz olejny z 1929 roku, który został znaleziony ukryty w dnie łóżka podczas nalotu na dom jednego z podejrzanych.

a wideo Post w mediach społecznościowych pokazał zdumiewający moment, kiedy funkcjonariusze z Wydziału Służb Policji Cywilnej natknęli się na Zachód słońca w mieszkaniu przy plaży w Ipanemie.

„No, no, no, zobacz, co tu mamy!” Funkcjonariusz mówi, że grafika została wyjęta spod łóżka i rozpakowana.

„Cholera do diabła!” Męski głos gra po portugalsku, gdy grupa świętuje natychmiast rozpoznawalne odkrycie.

Inne dzieła sztuki, które zostały skradzione ofierze, to Mascarada autorstwa modernistycznego mistrza de Cavalcante i dwa inne obrazy Amarala: Pont Neuf i Au Sono. Mówi się, że oba są warte dziesiątki milionów funtów.

„Czy znasz te historie, w których mówisz: „Uwierzę w to tylko wtedy, gdy to zobaczę”? Wtedy to widzisz i mówisz: „Nie mogę w to uwierzyć!”? To jedna z nich!” Telewizja brazylijska reporter ogłosić Przyniósł także widzom wiadomość o dziwacznej zbrodni w środę w porze lunchu.

Niektóre z 16 skradzionych obrazów zostały podobno sprzedane kolekcjonerom za granicą, a dwa trafiły do ​​Ameryki Łacińskiej sztuka Muzeum Buenos Aires w Argentynie. Trzy z nich zostały prześledzone do galerii sztuki w São Paulo. Skradziono również biżuterię o wartości około 1 miliona funtów.

READ  „Coraz mniejsze” szanse na gałązkę oliwną dla króla Meghan Markle | Królewski | Aktualności

Według oświadczenia policji, oszustwo rozpoczęło się w styczniu 2020 roku, kiedy córka ofiary wynajęła fałszywą wróżkę, której zadaniem było zwrócenie się do matki przy jej wyjściu z banku w Copacabanie.

Oszust kryształowy obserwator fałszywie twierdził, że córka kobiety niedługo umrze i zabrał ją do afro-brazylijskiej wróżki i kapłanki, która potwierdziła tę fałszywą przepowiednię.

Policja twierdzi, że trio zaoferowało interwencję duchową – za opłatą – i otrzymało w nadchodzących tygodniach setki tysięcy funtów za swój fałszywy wysiłek.

Kiedy wdowa nabrała podejrzeń i odmówiła dalszego płacenia, została przymusowo zamknięta w swoim domu w zamożnej dzielnicy South Beach w Rio, grożona, bita i stopniowo rabowana z kolekcji dzieł sztuki, którą odziedziczyła po swoim zmarłym mężu.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Tarsila do Amaral, lub Tarsila, jak jest powszechnie znana, jest jedną z najważniejszych artystek XX wieku w Ameryce Południowej, znaną z odważnego operowania kolorami, żywymi krajobrazami i głębokim brazylijskim stylem.

Urodzona w São Paulo w 1886 roku, studiowała w Académie Julian w Paryżu i stała się jedną z głównych postaci ruchu modernistycznego w Brazylii w latach 20., 30. i 40. XX wieku.

Zmarła w 1973 roku w wieku 86 lat.