Bramkarz All White pomaga młodemu Grimsby Town pokonać drużynę Premier League w FA Cup

Pogrążony w radości nowozelandzki bramkarz Max Crocombe padł na kolana, gdy zabrzmiał gwizdek na pełny etat po tym, jak pomógł czwartorzędowemu Grimsby Town dokonać jednego z największych wstrząsów FA Cup.

Z Crocombe w bramce, walczący z Premier League Grimsby oszołomili Southampton, drużynę zajmującą 64. miejsce w angielskiej piramidzie piłkarskiej, 2: 1, aby zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale Pucharu Anglii po raz pierwszy od 1939 roku.

Grimsby przypieczętowało swoje słynne zwycięstwo nad Southampton po tym, jak irlandzki pomocnik Gavan Hoolahan zachował spokój i wykorzystał dwa rzuty karne, po jednym z każdej strony pierwszej połowy, aby po 50 minutach objąć dwubramkowe prowadzenie.

Max Crocombe świętuje zwycięstwo Grimsby Town w Pucharze Anglii nad angielskim klubem Southampton.

Robina Jonesa/Getty Images

Southampton strzelił jednego gola przez Doje Kality Carr w połowie drugiej połowy, kiedy zostawił chorwackiego obrońcę nieoznakowanego w rzucie rożnym i rzucił piłkę z woleja obok Crocombe, ale ich powrót został zatrzymany, gdy Theo Walcott wykluczył wyrównanie 10 minut przed VAR. .

Crocombe, który dołączył do Grimsby po występach w Melbourne Victory i Brisbane Roar w męskiej A-League, pozostał stosunkowo cichy, wykonując zaledwie trzy rzuty obronne, aby utrzymać Southampton na dystans, ponieważ bardziej groźne serie pozostały, by żałować żałosnego wykończenia po zdobyciu 22 bramek. Cztery strzały dla Grimsby’ego.

Pokonując Southampton, Grimsby, który zajmuje 16. miejsce w drugiej lidze po wyeliminowaniu Wrexham i zapewnieniu sobie awansu z National League w zeszłym sezonie, stał się pierwszym klubem w historii Pucharu Anglii, który wyeliminował pięć drużyn z pierwszej ligi w jednym meczu. kampania.

W ćwierćfinale 19 marca zmierzą się teraz z inną drużyną First Division, Brighton & Hove Albion.

Tottenham Hotspur również doznał szoku pucharowego, przegrywając 1: 0 z Second Division Sheffield United po zwycięstwie Elimana Ndiaye w 79. minucie.

READ  Dwustuletni posiadacz Toma Lathama, Kane Williamson, gdy Black Caps pokonały Indie

Grimsby i Sheffield dołączyły w ćwierćfinale do Manchesteru United, który po golu pokonał West Ham 3:1, oraz Burnley, który strzelił gola w ostatniej minucie i pokonał 10-osobowego Fleetwood Town.

Tymczasem brazylijski skrzydłowy Gabriel Martinelli strzelił dwie bramki, a Arsenal zanotował swoje największe zwycięstwo w sezonie, pokonując Everton 4:0 i tracąc pięć punktów z czołowej pozycji w tabeli Premier League.