Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BP i Islandia „skończą się jako pierwsze” w decydujących 48 godzinach, o ile nie zostaną zniesione reguły pingowania

BP i Islandia „skończą się jako pierwsze” w decydujących 48 godzinach, o ile nie zostaną zniesione reguły pingowania

Twierdzono, że supermarkety stają przed pustymi półkami w ciągu 48 godzin, jeśli przepisy dotyczące izolacji nie zostaną uchylone.

Boris Johnson Ogromna liczba pracowników została ostrzeżona przed pracą po wywieraniu presji przez aplikację NHS Covid, co oznacza, że ​​Wielka Brytania znajduje się na krawędzi problemów z przechowywaniem podobnych do początku pandemii.

Premier przeprosił za system, ale powiedział, że go nie zmieni.

Obecnie każdy, kto wejdzie w kontakt z zarażoną osobą, musi izolować się przez 10 dni do 16 sierpnia, kiedy ci, którzy zostali podwójnie dźgnięci nożem, zostaną zwolnieni.

Oczekuje się, że dane opublikowane w czwartek ujawnią, że nawet 1 milion osób jest obecnie bez pracy z powodu stresu – dwukrotnie w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Pusta zamrażarka z pieczonymi ziemniakami i frytkami w Tesco w Bathgate, West Lothian

Na zdjęciach widać już zaśmiecone półki supermarketów, gdzie niektóre sklepy widziały godziny otwarcia, w których brakowało zapasów i personelu.

Dziś lustro znalazło puste półki W Morrisons w Granton w Edynburgu, pusty sklep z serami w Manchesterze Sainsbury’s, puste półki w Morrisons w Sidcup w hrabstwie Kent i oddział Tesco w Cambridge.

Znawca branży powiedziało słońce: „Niektóre sklepy twierdzą, że za kilka dni będą mieć kłopoty, nie podejmując żadnych działań.

Gołe półki w supermarkecie Morrisons, Siddick, Kent
Nagie półki w supermarkecie Morrisons, Sidcup, Kent, w środę

„W niektórych sieciach zostały już skrócone godziny pracy, a także problemy z umieszczaniem produktów na półkach”.

Tymczasem Andrew Obe z British Retail Consortium wezwał premiera do „szybkiego działania”, aby zapobiec dalszym zakłóceniom w działalności detalicznej.

Powiedział, że najważniejsi pracownicy, w tym ci w supermarketach, powinni mieć możliwość ignorowania wniosku, o ile są w pełni zaszczepieni lub dadzą negatywny wynik testu.

Puste półki na sałatki w Tesco w Greenfield w Glasgow.  Supermarket z pustymi półkami.  21 lipca 2021
Puste półki po sałatkach w Tesco w Greenfield w Glasgow w środę

gorąco pogoda Popyt na produkty do grillowania, lody i piwo doprowadził do tego problemu, twierdzą niektórzy szefowie handlu detalicznego. .

READ  LV = Do przejęcia przez spółkę offshore, jeśli dojdzie do transakcji Bain | sektor ubezpieczeń

Dyrektor naczelny Brytyjskiego Stowarzyszenia Przetwórców Mięsa, Nick Allen, ostrzegał przed „atmosferą desperacji przenikającą przez przemysł”.

Powiedział, że za rogiem jest poczucie porażki i że morale personelu „nie pomagają te mylące wiadomości od rządu”.

Premier jest obecnie w izolacji po bliskim kontakcie z nowym ministrem zdrowia Sajid Javedktóry uzyskał wynik pozytywny.

„Przepraszam wszystkich w biznesie w górę iw dół oraz we wszelkiego rodzaju usługach, sektorze publicznym lub innym, którzy doświadczają niedogodności” – powiedział parlamentarzystom za pośrednictwem łącza wideo z Checkers.

Downing Street ogłosiło w tym tygodniu, że nie będzie już przygotowywać listy krytycznych prac, które są zwolnione z przepisów. .

Boris Johnson
Boris Johnson nie zmieni zasad impeachmentu

Zamiast tego pracodawcy będą musieli złożyć wniosek do departamentów rządowych, aby umożliwić pracownikom skuteczne unikanie izolacji, gdy są narażeni na dźwięki. .

W poniedziałek Johnson powiedział, że krytyczni pracownicy, którzy zostali w pełni dźgnięci nożem przez dwa tygodnie lub dłużej, mogą podróżować do pracy, ale w przeciwnym razie muszą zostać w domu.

Ale niektórzy szefowie uważają, że proces ten jest niejasny na wielu etapach i nie pozwoli wystarczającej liczbie pracowników – zwłaszcza przewoźników – zrobić różnicę w dużych sieciach detalicznych.

„Gdzie wyznaczasz granicę dla kierowców ciężarówek, niezbędnych pracowników i ludzi w łańcuchach dostaw?”, powiedział Rod Mackenzie ze Stowarzyszenia Transportu Drogowego. „Ponieważ większość ludzi, których znam w łańcuchu dostaw, powie: „Chwileczkę, jestem niezbędnym pracownikiem”.

Dzieje się tak, gdy stacje benzynowe w Wielkiej Brytanii borykały się w środę z poważnymi niedoborami paliwa z powodu opóźnień w dostawach – częściowo spowodowanych presją pracowników.

BP powiedziało, że „garść” witryn została zmuszona do tymczasowego zamknięcia, ale „ogromna większość” niedoborów „rozwiązała się w ciągu jednego dnia”.

Firma naftowa przypisała problem niedoborowi kierowców ciężarówek w całej branży, ale dodała, że ​​„pogorszyło go” tymczasowe zamknięcie stacji dystrybucyjnej Hemel Hempstead z powodu zwolnień niektórych pracowników.

READ  Belgia ostrzega Polskę przed „igraniem z ogniem” w ramach unijnego sporu