Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BP i Islandia „skończą się jako pierwsze” w decydujących 48 godzinach, o ile nie zostaną zniesione reguły pingowania

BP i Islandia „skończą się jako pierwsze” w decydujących 48 godzinach, o ile nie zostaną zniesione reguły pingowania

Twierdzono, że supermarkety stają przed pustymi półkami w ciągu 48 godzin, jeśli przepisy dotyczące izolacji nie zostaną uchylone.

Boris Johnson Ogromna liczba pracowników została ostrzeżona przed pracą po wywieraniu presji przez aplikację NHS Covid, co oznacza, że ​​Wielka Brytania znajduje się na krawędzi problemów z przechowywaniem podobnych do początku pandemii.

Premier przeprosił za system, ale powiedział, że go nie zmieni.

Obecnie każdy, kto wejdzie w kontakt z zarażoną osobą, musi izolować się przez 10 dni do 16 sierpnia, kiedy ci, którzy zostali podwójnie dźgnięci nożem, zostaną zwolnieni.

Oczekuje się, że dane opublikowane w czwartek ujawnią, że nawet 1 milion osób jest obecnie bez pracy z powodu stresu – dwukrotnie w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Pusta zamrażarka z pieczonymi ziemniakami i frytkami w Tesco w Bathgate, West Lothian

Na zdjęciach widać już zaśmiecone półki supermarketów, gdzie niektóre sklepy widziały godziny otwarcia, w których brakowało zapasów i personelu.

Dziś lustro znalazło puste półki W Morrisons w Granton w Edynburgu, pusty sklep z serami w Manchesterze Sainsbury’s, puste półki w Morrisons w Sidcup w hrabstwie Kent i oddział Tesco w Cambridge.

Znawca branży powiedziało słońce: „Niektóre sklepy twierdzą, że za kilka dni będą mieć kłopoty, nie podejmując żadnych działań.

Gołe półki w supermarkecie Morrisons, Siddick, Kent
Nagie półki w supermarkecie Morrisons, Sidcup, Kent, w środę

„W niektórych sieciach zostały już skrócone godziny pracy, a także problemy z umieszczaniem produktów na półkach”.

Tymczasem Andrew Obe z British Retail Consortium wezwał premiera do „szybkiego działania”, aby zapobiec dalszym zakłóceniom w działalności detalicznej.

Powiedział, że najważniejsi pracownicy, w tym ci w supermarketach, powinni mieć możliwość ignorowania wniosku, o ile są w pełni zaszczepieni lub dadzą negatywny wynik testu.

Puste półki na sałatki w Tesco w Greenfield w Glasgow.  Supermarket z pustymi półkami.  21 lipca 2021
Puste półki po sałatkach w Tesco w Greenfield w Glasgow w środę

gorąco pogoda Popyt na produkty do grillowania, lody i piwo doprowadził do tego problemu, twierdzą niektórzy szefowie handlu detalicznego. .

READ  Akcje amerykańskie odnotowały najdłuższą passę tygodniowych strat od ponad dekady

Dyrektor naczelny Brytyjskiego Stowarzyszenia Przetwórców Mięsa, Nick Allen, ostrzegał przed „atmosferą desperacji przenikającą przez przemysł”.

Powiedział, że za rogiem jest poczucie porażki i że morale personelu „nie pomagają te mylące wiadomości od rządu”.

Premier jest obecnie w izolacji po bliskim kontakcie z nowym ministrem zdrowia Sajid Javedktóry uzyskał wynik pozytywny.

„Przepraszam wszystkich w biznesie w górę iw dół oraz we wszelkiego rodzaju usługach, sektorze publicznym lub innym, którzy doświadczają niedogodności” – powiedział parlamentarzystom za pośrednictwem łącza wideo z Checkers.

Downing Street ogłosiło w tym tygodniu, że nie będzie już przygotowywać listy krytycznych prac, które są zwolnione z przepisów. .

Boris Johnson
Boris Johnson nie zmieni zasad impeachmentu

Zamiast tego pracodawcy będą musieli złożyć wniosek do departamentów rządowych, aby umożliwić pracownikom skuteczne unikanie izolacji, gdy są narażeni na dźwięki. .

W poniedziałek Johnson powiedział, że krytyczni pracownicy, którzy zostali w pełni dźgnięci nożem przez dwa tygodnie lub dłużej, mogą podróżować do pracy, ale w przeciwnym razie muszą zostać w domu.

Ale niektórzy szefowie uważają, że proces ten jest niejasny na wielu etapach i nie pozwoli wystarczającej liczbie pracowników – zwłaszcza przewoźników – zrobić różnicę w dużych sieciach detalicznych.

„Gdzie wyznaczasz granicę dla kierowców ciężarówek, niezbędnych pracowników i ludzi w łańcuchach dostaw?”, powiedział Rod Mackenzie ze Stowarzyszenia Transportu Drogowego. „Ponieważ większość ludzi, których znam w łańcuchu dostaw, powie: „Chwileczkę, jestem niezbędnym pracownikiem”.

Dzieje się tak, gdy stacje benzynowe w Wielkiej Brytanii borykały się w środę z poważnymi niedoborami paliwa z powodu opóźnień w dostawach – częściowo spowodowanych presją pracowników.

BP powiedziało, że „garść” witryn została zmuszona do tymczasowego zamknięcia, ale „ogromna większość” niedoborów „rozwiązała się w ciągu jednego dnia”.

Firma naftowa przypisała problem niedoborowi kierowców ciężarówek w całej branży, ale dodała, że ​​„pogorszyło go” tymczasowe zamknięcie stacji dystrybucyjnej Hemel Hempstead z powodu zwolnień niektórych pracowników.

READ  Wielka Brytania dołącza do Polski i Kijowa trójstronnym porozumieniem o bezpieczeństwie