Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Boczny obrońca Highlanders Volao Vakatava został dopuszczony do gry w All Blacks po rozwiązaniu problemu z kwalifikacjami

Półobrońca Highlanders Folau Fakatava otrzymał zielone światło na wybór do All Blacks w jego serii przeciwko Irlandii w lipcu, rzeczy Zrozumiany.

Urodzony w Tonga Vakatava był na intrygującej pozycji, ponieważ w 2022 roku został uznany za niekwalifikującego się do All Blacks, mimo że kwalifikował się do gry dla nich od końca 2020 roku i przez cały 2021, ze względu na przejście World Rugby z trzyletniego okresu pobytu na kwalifikację testową … przez pięć lat.

Folau Fakatava świętuje próbę podczas Highlanders przeciwko Western Power w zeszły piątek.

Joe Allison / Getty Images

Folau Fakatava świętuje próbę podczas Highlanders przeciwko Western Power w zeszły piątek.

Zostało to uznane za „anomalię” przez dyrektora naczelnego Nowozelandzkiego Stowarzyszenia Graczy Rugby, Roba Nicholla, Ale rzeczy Wiele źródeł powiedziało mu, że World Rugby zgodziło się na prośbę nowozelandzkiego rugby o przywrócenie kwalifikowalności Folau podczas ostatnich spotkań na wysokim szczeblu w Dublinie.

Kiedy we wtorek skontaktowano się z agentem Fakatavy – Kent Hale z Halo Sport – powiedział, że „nadal czekają na ostateczne potwierdzenie”.

Czytaj więcej:
* All Blacks potrzebują Folau Fakatavy, aby błyszczeć jak Górale
* Obrońca górali Volao Vakatava potwierdził, że chce grać dla All Blacks
* Główni gracze Rob Nicholl popycha świat rugby, aby naprawić „nieprawidłowość” Folau Fakatavy
* All Blacks „push” o zakwalifikowanie się do Folau Fakatava w 2022 r., bądź otwarty na strony RWC

Vakatava przeniósł się do Nowej Zelandii, gdy miał 16 lat, chociaż godzina kwalifikacji zaczyna się dopiero, gdy gracz kończy 18 lat.

Zgodnie z trzyletnimi zasadami World Rugby, które początkowo sprawiły, że Fakatava kwalifikowała się do All Blacks pod koniec 2020 roku, zachowując jednocześnie możliwość gry dla Tonga.

Vakatava był pierwszym wyborem Czarnych w zeszłym roku, zanim kontuzja Ligi Mistrzów AFC zepsuła mu sezon.

Wrócił do rugby na początku 2022 roku i chociaż poświęcił trochę czasu, aby znaleźć swoje najlepsze, jego ostatnie występy potwierdziły, że jest rzadkim talentem z unikalnym zestawem umiejętności wśród nowozelandzkich pomocników.

Jego gra w bieganie po krawędziach skały jest solidna, ale to, co naprawdę go wyróżnia, to jego obrona. W Highlanders często strzela z linii, aby wykonać agresywny atak, i jest prawie tak potężny, jak luźny napastnik, gdy przechodzi obok piłki podczas upadku.

Trener All Blacks, Ian Foster, nie ukrywał, że podziwia Vakatavę, a poprawa rozgrywającego w ostatnich tygodniach była na czasie.

Dostępność Fakatavy zwiększa rywalizację o punkty pomocy w All Blacks, a Aaron Smith, Brad Webber, TJ Perinara i Finlay Christie będą używali wszystkich w 2021 roku.

Vakatava potwierdził w lutym, że ściga koszulkę All Blacks.

„Oczywiście All Blacks są dla mnie najlepsi na świecie” – powiedział Vakatava. „Byłoby miło spróbować.

„Będę robić to, co robię i uczyć się od najlepszych [Smith]A jeśli nadarzy się okazja, wykorzystam ją. Jeśli nie, wrócę do Tonga.

Koniec niepewności co do kwalifikacji pozwoli mu skupić się na mocnym finiszu kampanii Super Rugby Pacific dla Highlanders.

Nicole powiedziała rzeczy W zeszłym roku sprawa Vakatavy podniosła kwestie uczciwości nie tylko dla pomocnika, ale także dla innych graczy w tej samej sytuacji.

„Nie chodzi tylko o Folau, to anomalia powstała w wyniku zmiany przepisów” – powiedziała Nicole.

„Zostało to wystawione na światło dzienne i teraz od World Rugby zależy, czy zdecydują się to naprawić.

„To łatwe rozwiązanie. Bardzo łatwe. Dosłownie można powiedzieć, że kiedy już się zakwalifikujesz, w oparciu o miejsce zamieszkania, utrzymasz tę kwalifikację tak długo, jak będziesz mieszkać”.

READ  Bohaterski bramkarz Chorwacji pokonał Japonię 3:1 w rzutach karnych na mundialu