Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bloomfield nie może się doczekać, żeby przez cały czas nie mieć COVID w mojej głowie

Dwa i pół roku temu zaprezentował się na konferencji medialnej, aby omówić to, co nazywało się wówczas nowym koronawirusem.

„Kia ora koutou katoa” było powitaniem. „Nazywam się dr Ashley Bloomfield i jestem dyrektorem generalnym ds. zdrowia”.

Od tego czasu premier Jacinda Ardern doradzała w sprawie blokad, zamknięć granic, blokad w Auckland, masek, szczepień i konfrontacji Około 307 konferencji medialnych. Udekorowałem jego zdjęcie ściereczką i T-shirtami, a on został przerobiony na małą szydełkową zabawkę.

Ale piątek to ostatni dzień Ashley Bloomfield. mów do mnie rzeczy Nieco później niż 8 rano jego czasu w turze.

Dr Ashley Bloomfield uczestniczyła w 307 konferencjach prasowych jako dyrektor generalny ds. zdrowia, aby omówić reakcję Nowej Zelandii na Covid-19.

Robert Kuchnia / Rzeczy

Dr Ashley Bloomfield uczestniczyła w 307 konferencjach prasowych jako dyrektor generalny ds. zdrowia, aby omówić reakcję Nowej Zelandii na Covid-19.

Czytaj więcej:
* „Get Me Out”: największy moment dr Ashley Bloomfield
* Dr Ashley Bloomfield nakazał fluoryzację dostaw wody w 14 radach
* Covid-19: Bloomfield sygnalizuje wyjście, mówiąc, że „najgorszy scenariusz” firmy Omicron jest teraz mało prawdopodobny

rzeczy

Dr Ashley Bloomfield, którego znamy jako twarz nowozelandzkiej wojny z koronawirusem, pod koniec miesiąca rezygnuje ze swojej funkcji szefa zdrowia.

Bloomfield został dyrektorem generalnym ds. Zdrowia w czerwcu 2018 roku, zastępując go Jego osaczony poprzednik Chai Chuah.

6 kwietnia 2022 r. ogłosić zejdzie Na rok przed wygaśnięciem mandatu, podając stres jako główny powód, dla którego mówi, że chce zrobić sobie przerwę i spędzić czas z rodziną.

Teraz, dzięki nadgorliwej siostrze, w domu siedzi sterta ubrań z twarzą na niej, nienoszonych, ale docenianych za poczucie humoru.

Powiedział, że jego rodzina jest „wspaniałym wsparciem” i że jego dom jest wolny od czatu Covid. Ale presja była wysoka, stopniowo rosła w miarę zbliżania się jego ostatniego dnia.

„Nie mogę się doczekać, aby spędzić z nimi więcej czasu – i nie mieć przez cały czas Covida w głowie”.

pozostawić w Trudny czas w służbie zdrowia. „Wiedzieliśmy, że przez całą zimę będzie to naprawdę duży stres” – powiedział. „Jestem zadowolony ze wszystkiego, co zrobiliśmy, aby chronić nasz system opieki zdrowotnej”.

Ale podobnie jak sekretarz zdrowia, Bloomfield nie nazwał tego kryzysem. „Nie sądzę, że jest to punkt krytyczny”.

Trzymał plany na przyszłość blisko jego piersi. „Tak naprawdę nie ma ustalonego planu” – powiedział. Spędzi ostatni dzień na pożegnaniu się z kolegami, „naprawdę miał ostatnią okazję porozmawiać z pracownikami, którzy są naprawdę wspaniałymi ludźmi”.

Trwałym wspomnieniem będą „żarty”, które on i premier Jacinda Ardern podzielili poza ekranem. „Jedną z rzeczy, które dostaliśmy z premierem, był poziom wzajemnej wygody”.

„Przeprosiłem ją za to, że czasami była trochę nieodpowiedzialna” – zaśmiał się. Miał pełne zaufanie do przywódców, z którymi współpracował, aby nadal robić wszystko, co w ich mocy dla kraju.

Zastępcą Bloomfielda jest była szefowa Agencji Kontroli Raka, dr Diana Sarfati.

READ  COVID-19: Prezydent Korei Północnej Kim Jong Un staje przed „wielkim dylematem” dotyczącym pomocy w miarę eskalacji wirusa