Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

BlackRock sprzeciwia się głosowaniu przez radę dyrektorów BP w sprawie rezolucji klimatycznej

BlackRock sprzeciwia się głosowaniu przez radę dyrektorów BP w sprawie rezolucji klimatycznej

Największa na świecie firma zarządzająca aktywami i najlepsza firma BP (BP.L) Inwestor BlackRock (BLK.N) W piątek poinformował, że poparł decyzję akcjonariuszy wzywającą do szybszych działań klimatycznych, czemu sprzeciwiła się rada dyrektorów spółki energetycznej.

Głosowanie BlackRock na dorocznym walnym zgromadzeniu BP na początku tego miesiąca zasygnalizowało rosnącą presję zarówno na główne firmy naftowe, jak i inwestorów, aby przyspieszyć wysiłki na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Według danych Refinitiv BlackRock posiada 6,8% udziałów w BP.

„Potwierdzając dotychczasowe wysiłki firmy i trend w podróżowaniu, poparcie dla tej decyzji wskazuje na nasze pragnienie, aby firma przyspieszyła działania w zakresie zarządzania ryzykiem klimatycznym” – powiedział BlackRock w biuletynie głosowania.

Jednak zarządzający aktywami powiedział, że głosował na Total (TOTF.PA) Strategia transformacji energetycznej na walnym zgromadzeniu spółki w piątek, które uzyskało ponad 90% poparcia akcjonariuszy. Czytaj więcej

Wspierał również zarządzanie w Royal Dutch Shell (RDSa.L) W niewiążącym głosowaniu nad strategią transformacji energetycznej firmy na walnym zgromadzeniu w tym miesiącu. Dane Refinitiv pokazały, że BlackRock jest także największym inwestorem firmy.

Zarządzając aktywami o wartości 9 bilionów dolarów, głosowanie BlackRock było głównym przedmiotem zainteresowania zarówno aktywistów, jak i inwestorów, ponieważ na największe światowe firmy naftowe wywiera się presję, aby wdrożyły plan zgodny z porozumieniem paryskim z 2015 r. W celu ograniczenia globalnego ocieplenia.

BlackRock powiedział, że popiera decyzję akcjonariusza BP podjętą przez grupę aktywistów Follow This, która poprosiła firmę o ustalenie głębszych celów klimatycznych. Czytaj więcej

Chociaż odmówił „kontynuowania tej decyzji”, 20-procentowe poparcie, które otrzymał, było postrzegane jako znak, że rosnąca liczba inwestorów chce, aby CEO Bernard Looney przyspieszył swój plan ograniczenia emisji BP z produkcji ropy i gazu do zera netto o 2050 r., A produkcja ropy naftowej spadnie o 40% do 2030 r.

READ  Harrods uruchamia wypożyczalnię odzieży w Knightsbridge | przemysł modowy

BlackRock powiedział, że wspiera strategię klimatyczną BP, ale także wspiera podjęcie tej decyzji, „ponieważ postrzegamy ją jako sposób na powtórzenie naszych oczekiwań, że BP będzie stopniowo poprawiać swoje cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych”.

BP odmówił komentarza w sprawie głosowania BlackRock.

BlackRock był krytykowany przez aktywistów za zbyt częste przeciwstawianie się kierownictwu i zaostrzył w ostatnich miesiącach swoje stanowisko wobec niektórych firm, aw tym tygodniu poparł zmianę zarządu w Exxon Mobil. (XOM.N) Z powodu jego bezczynności w klimacie.

Po zakończeniu w tym roku corocznego zgromadzenia ogólnego największych europejskich koncernów naftowych Total, BlackRock opublikował biuletyny głosowania dla wszystkich czterech, szczegółowo opisujące, w jaki sposób i dlaczego głosowali.

Przed sezonem AGM BlackRock ostrzegł firmy, że chcą, aby wyznaczały cele klimatyczne i zgłaszały przeciwko nim, albo mogą głosować przeciwko zarządowi. Wskazali również na chęć poparcia większej liczby decyzji akcjonariuszy.

W przypadku Royal Dutch Shell (RDSa.L)BlackRock powiedział, że poparł niewiążącą decyzję firmy w sprawie strategii konwersji energii, a także głosował przeciwko decyzji akcjonariuszy wzywającej Shell do ustalenia głębszych celów redukcji emisji dwutlenku węgla w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Czytaj więcej

BlackRock powiedział, że wspiera firmę, ponieważ „spełnia nasze oczekiwania, że ​​firmy mają jasne zasady i plany działania w zakresie zarządzania ryzykiem klimatycznym oraz zapewniają mapę drogową w kierunku ambicji firmy i celów klimatycznych”.

„Preferujemy coroczne głosowanie doradcze, które jest przedstawiane przez kierownictwo jako mechanizm wyrażania przez akcjonariuszy opinii na temat strategii klimatycznej spółki” – powiedziała.

W Equinor Norweskim (EQNR.OL)Wbrew radom kierownictwa zarządzający aktywami poparł dwie propozycje udziałowców, jedną wzywającą spółkę do wyznaczenia krótko-, średnio- i długoterminowych celów w zakresie emisji gazów cieplarnianych, a drugą dotyczącą zgłaszania zagrożeń klimatycznych i przyrodniczych.

Jeśli chodzi o cele, BlackRock powiedział, że popiera decyzję w nadziei, że jeszcze bardziej przyspieszy postęp firmy w zarządzaniu ryzykiem klimatycznym.

READ  Dlaczego kryptowaluta może pozostać trochę na uboczu? monety

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.